Δυο Χαχαλιές χώρες

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Αγόρασα καινούργια μπαταρία και φορτιστή. Φόρτισα την παλιά στο 60% αλλά φοράω τη νέα. Είμαστε Κότορ και είμαστε καλά :p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπραβο
Θα μείνετε κοτορ;


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αν μείνετε να σου στειλω ενα τηλεφωνο


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μπα, ελπίζω πως θα τα καταφέρουμε να φτάσουμε Τίρανα

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εντάξει
Εχε τον νου σου λιγο μόλις περάσεις Αλβανία η συνήθειες των οδηγών θέλουν μια διαφορετική διαχειρηση


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλό δρόμο , μια χαρά την παλεύεις με τα προβλήματα αλλα καμία μπυρα δεν βλεπω να πίνεις ;Αχαχαχαχα


Connected with smiling people only !!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Το πρωί το έβαλα σπρώχνοντας πάλι
Στου μάστορα που το πήγα, όμως πήρε μπρος τρεις φορές με μίζα, καλή μπαταρία λέει.
Μέτρησε και πραγματικά δεν φορτίζει. Δεν του άφησα τη μηχανή, πήγα λίγο παρακάτω, βρήκα μαγαζί με μπαταρίες, έφτιαξα μια, την έβαλα στη μηχανή και την άλλη την έδωσα στο μαγαζί και μου την φόρτισε 4 ώρες στο 60%. Αν στο δρόμο αδειάσει η νέα θα βάλω τη παλιά, αν και είμαι αισιόδοξος.
Για καλό και για κακό, δεν θα ανέβω το όμορφο ανηφορικό κομμάτι αλλά θα πάω σφαίρα Τίρανα.
Wish me luck που λένε και τα αμερικανάκια.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ο προγραμματισμός μου κάπου κόλλησε στην κίνηση των Δαλματικών ακτών με αποτέλεσμα στα σύνορα με την Αλβανία να ετοιμάζεται να δύσει ο ήλιος. Πλησιέστερη πόλη τα Σκόρδα όπου με ένα ίντερνετ που σέρνεται 3g my ass) καταφέρνουμε να κλείσουμε ένα εξαιρετικό hostel , το Pemaj.
Τα νεότερα από το μέτωπο του ρεύματος. Έχοντας αποσυνδέσει όλα τα φώτα και με το abs κλειστό , πορεύτικα από περίπου τις μία μέχρι 20:00
Από τις 20:00 και μετά συνέδεσα και τη μικρή σκάλα. Κανένα πρόβλημα, δεν τα λένε τυχαία unstoppable. :p
Τώρα έχω βγάλει και τις δύο μπαταρίες. Έχω βάλει για την ώρα τη παλιά να γεμίσει από το 60% και αργότερα, πες 12:00 θα βάλω και τη νέα. Με δύο σχεδόν φουλ μπαταρίες, πιστεύω να τα καταφέρω να φτάσω αύριο απροβλημάτιστα Ελλάδα

 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλή συνέχεια και καλή επιστροφή!!
Τουλάχιστον από την όλη περιπέτεια θα σου μείνει ο CTEK φορτιστής. Είναι σπέσιαλ, κι εγώ αυτόν έχω, παρόλο που είναι: Designed in Sweden - Made in China.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
70 ευρώ τον χρέωσαν, δεν έχω ιδέα τι τιμή έχει Ελλάδα όμως δεν ήμουν σε φάση παζαριού.
Για την ώρα απολαμβάνω πάμφθηνο φαγητό και μπόλικη μπύρα στους φίλους μας στη βόρεια Αλβανία :cool:

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πότε φτάνεις με το καλό;
Καλημέρα από Σκοδρα :)
Υπολογίζω να καταφέρω σήμερα απόγευμα αργά να φτάσω Καστοριά.
Στα του ρεύματος τώρα.
Χτες, κατά τις 20:30 έβαλα την παλιά να φορτίζει. Υποτίθεται πως ήταν στο 60% όπως τη μέτρησαν στο μαγαζί.
Στις 04:30 ακόμα δεν είχε πιάσει τα τρία λαμπάκια (άνω του 80%). Βάζω τη νέα που οδηγούσα χτες το απόγευμα και σήμερα το πρωί στις 08:00 βλέπω τρία λαμπάκια.


Ο μάστορας μου είχε πει πως δεν φορτίζει.
Από την άλλη, ενώ κάποια στιγμή προχτές είχαν σβήσει και τα όργανα όσο την είχα στο ρελαντί, όταν την έβαλα μπροστά (χωρίς φώτα πλέον ), τα όργανα άναψαν κανονικά και δεν ξαναάσβησαν από τότε.
Δηλαδή, δείχνει σαν να δίνει λίγο ρεύμα.
Όπως και να χει, θα έχω σήμερα δύο σχεδόν γεμάτες μπαταρίες, είμαι αισιόδοξος πως θα φτάσω Ελλάδα χωρίς πρόβλημα.
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Επρεπε να πάρεις τον 5.0 ctek πάλι..ο οποίος έχει τη δυνατότητα να φορτίζει και εντελώς εκφορτισμένες μπαταρίες..σε καλή τιμή τον βρήκες..άσε τις μπαταρίες μέχρι να ανάψουν τουλάχιστον 4 λαμπάκια..
Εύχομαι να καταφέρετε να επιστρέψετε χωρίς άλλα παρατραγουδα..
Καλή επιστροφή..
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Επρεπε να πάρεις τον 5.0 ctek πάλι..ο οποίος έχει τη δυνατότητα να φορτίζει και εντελώς εκφορτισμένες μπαταρίες..σε καλή τιμή τον βρήκες..άσε τις μπαταρίες μέχρι να ανάψουν τουλάχιστον 4 λαμπάκια..
Εύχομαι να καταφέρετε να επιστρέψετε χωρίς άλλα παρατραγουδα..
Καλή επιστροφή..
Η νέα μπαταρία είναι φουλ!
Έβαλα ξανά την παλιά στη πρίζα αλλά σε λίγο φεύγουμε, δεν μας παίρνει χρονικά, 7 ώρες λέει για Καστοριά
 
Top Bottom