Δυτικά Βαλκάνια (Δαλματικές & Λίμνες Πλίτβιτσε)

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Χμμμ εκεί γίνεται ακόμα μεγαλύτερη η διαδρομή αλλά ίσως μπορέσω να κερδίσω κάποιες ώρες οδήγησης από την προηγούμενη μέρα που ειναι μέρα αφιερωμένη στις λίμνες και δεν είχα κατά νου να κάνω χιλιόμετρα. Η αλήθεα είναι ότι θέλω να κάνω αυτό το κομμάτι Σαράγεβο-Βισεγκραντ Μοκρα Γκόρα γιατί θεωρείται ίσως το πιο αντιπροσωπευτικό της περιοχής και για να το λένε τόσοι που το έχουν περάσει θα έχουν δίκιο.

Η επόμενη μέρα επίσης είναι ειδικά αφιερωμένη στο Βελιγράδι (διπλή διανυκτέρευση εκει) αφού είναι να συναντήσω φίλους και να κάνω "τουρισμό" στην πόλη χωρίς χιλιόμετρα με μηχανή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Όπως είπαν και παραπάνω... το τρία...αλλά αν έχεις σκοπό να το κάνεις σε μια μέρα για διαμονή
Βελιγράδι.. δε λέει...θέλει πολύ χρόνο.

Η διαδρομή είναι πάρα πολύ όμορφη, άρα αρκετές στάσεις και δεν είναι καθόλου γρήγορη...

Το χωριό Κουστουρίτσα νομίζω είναι υπερτιμημένο...μόνο για ένα καφέ.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Όπως είπαν και παραπάνω... το τρία...αλλά αν έχεις σκοπό να το κάνεις σε μια μέρα για διαμονή
Βελιγράδι.. δε λέει...θέλει πολύ χρόνο.

Η διαδρομή είναι πάρα πολύ όμορφη, άρα αρκετές στάσεις και δεν είναι καθόλου γρήγορη...

Το χωριό Κουστουρίτσα νομίζω είναι υπερτιμημένο...μόνο για ένα καφέ.
για το χωριο συμφωνω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το χωριό το βλέπεις πραγματικά αν μπεις στο τρένο και κάνεις την βόλτα 3-4 ωρών μέσα στα βουνα.
Το χαμηλό σημείο δεν αξίζει ούτε για καφέ.... Συμφωνώ.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Η αντίστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει. Λεπτομέρειες έχουν μείνει αλλά με βλέπω σόλο αυτή την φορά επειδή δεν κατάφεραν οι συνταξιδευτες να πάρουν άδεια από την "σημαία"... (βλ δουλειά). Θα είναι κ αυτό μια εμπειρία.
 
Top Bottom