ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΒΟΥΝΑ “VIII” by Africa Twin Club N.G the off road story

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΣ
Από το σημείο που βρισκόμασταν τα κοντινότερα βενζινάδικα που λειτουργούσαν ήταν στην Πύλη Τρικαλων στο Μέτσοβο Ιωαννινων και πιο μακριά στα Πράμαντα (Τζουμερκα) (εφόσον είχε ……..βενζίνη) .
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τελικά, η παρέα είναι αυτή που μετράει, όχι ποια μηχανή καβαλάς. Και ευτυχώς οι Αφρικακιδες Βορείου Ελλάδος το έχουν καταλάβει.
Πανέμορφα τοπία, καταπληκτικό το ότι είχατε τόσο καλή υποστήριξη με φαγοπότι το βράδυ, όλα σχεδόν τέλεια. Ακόμα και η πτώση, δυστυχώς μέσα στο παιχνίδι είναι, το βασικό όμως παραμένει, να μην πειραχτούν κρέατα - κόκαλα και αφού αυτά είναι καλά, τα υπόλοιπα φτιάχνουν.
Και την άλλη, με το καλό που, αν κατάλαβα καλά, έχει ήδη γίνει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γ@μωτ...τη χάσαμε και αυτή την "συνεδρία"...
Και ήταν και στην γειτονιά μου...
Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια...:ok:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....Στον καφε στην Ελατη ειχε μεν το χαζι του αλλα και μια τσεκουρια των 3 ευρω για τον φραπέ..
Και μετα κλαμα για την κριση..

Ήταν εμπλουτισμένος με μπόλικο οξυγόνο βρε γι'αυτό τον πλήρωσες τόσο...
Πάλι καλά που δεν πήρες καμιά βάφλα να σου έρθει ο Κόζιακας στο κεφάλι...
Πέρα απο την πλάκα το γεγονός οτι τα περισσότερα καφέ είναι ιδιόκτητα συν το ότι δεν πληρώνουν ΤΕΒΕ λόγω χωριού δεν δικαιολογούν αυτές τις τιμές...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μερη αγαπημενα και πολυγυρισμενα, στην γειτονια του Θενου και την (καλοκαιρινη) δικια μου :cool: Αλλα πεστε ρε παιδια οτι θαστε 5ημερο εκει μηπως μπει στο φραμπαλα και κανενας ντοπιος ;)

Δυο μικρες διορθωσεις. Το πρωτο χωριο μετα το Νεραϊδοχωρι ειναι η Πύρρα (και οχι Πυρά :)). Επισης το πυροφυλακιο στο οποιο απ'οτι ειδα ανεβηκανε μονο ψηλοφτεροι απο τον δρομο-σπαστηρι ειναι διπλα στην κορυφη Λουπατα (2066μ) και οχι στο Αυγο (2148μ).

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μερη αγαπημενα και πολυ γυρισμενα, στην γειτονια του Θενου και την (καλοκαιρινη) δικια μου :cool: Αλλα πεστε ρε παιδια οτι θαστε 5ημερο εκει μηπως μπει στο φραμπαλα και κανενας ντοπιος ;)

Δυο μικρες διορθωσεις. Το πρωτο χωριο μετα το Νεραϊδοχωρι ειναι η Πύρρα (και οχι Πυρά :)). Επισης το πυροφυλακιο στο οποιο απ'οτι ειδα ανεβηκανε μονο ψηλοφτεροι απο τον δρομο-σπαστηρι ειναι διπλα στην κορυφη Λουπατα (2066μ) και οχι στο Αυγο (2148μ).

:friendship:
....κι έλεγα κάτι δεν μου κάθεται θα το διορθώσω...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Υπέροχο σκηνικό.
Ομορφες περιγραφές.
Καταπληκτικές φωτό.
Φοβερό video.
Παρέα...Ανεκτίμητη.

Μου φτιάξατε το πρωϊνό. :friendship:




ΥΓ: Θα υπάρξει κ φετινή συνεδρία;;;
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Υπέροχο σκηνικό.
Ομορφες περιγραφές.
Καταπληκτικές φωτό.
Φοβερό video.
Παρέα...Ανεκτίμητη.

Μου φτιάξατε το πρωϊνό. :friendship:




ΥΓ: Θα υπάρξει κ φετινή συνεδρία;;;
Η φετινη συνεδρια στα ελατα γυρω απο τη βρυση θα εχει τη σφραγιδα της βορειας παρεας του advride κ οχι μονον.
Στα μεσα του Μάιου για να προλαβουμε και λιγα χιονια :cool:

adv phone
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μπράβο ρε κομάντα!!
Τώρα που είδα τις φωτογραφίες πείστηκα ακόμα περισσότερο πως πρέπει να τα δω ΣΥΝΤΟΜΑ αυτά τα μέρη! ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μερη αγαπημενα και πολυγυρισμενα, στην γειτονια του Θενου και την (καλοκαιρινη) δικια μου :cool:

Αλλα πεστε ρε παιδια οτι θαστε 5ημερο εκει μηπως μπει στο φραμπαλα και κανενας ντοπιος ;)

Δυο μικρες διορθωσεις. Το πρωτο χωριο μετα το Νεραϊδοχωρι ειναι η Πύρρα (και οχι Πυρά :)). Επισης το πυροφυλακιο στο οποιο απ'οτι ειδα ανεβηκανε μονο ψηλοφτεροι απο τον δρομο-σπαστηρι ειναι διπλα στην κορυφη Λουπατα (2066μ) και οχι στο Αυγο (2148μ).

:friendship:
Μωρε δεν σας ξεραμε τοτε που ειχε βγει η ανακοινωση.
http://www.advride.gr/threads/ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΒΟΥΝΑ-“viii”-by-africa-twin-club-n-g.3603/

Παντως ολο το σκηνικο ξεκινησε την πρωτη μερα του κλεισιματος των ελληνικων τραπεζων
με αποτελεσμα τις μειωμενες συμμετοχες στο γλεντι κλεισιματος του Σαββατοκυριακου
και το γενικο μουδιασμα στις κουβεντες που ξεκινουσαν μεν με τα χασιματα του απιθανου πλοηγου
αλλα εφταναν αργα τη νυχτα στο σχεδιασμο ανακυρηξης της ''Βρυσης Κορπου'' σε ανεξαρτητο κρατος μεσω δημοψηφισματος αναμεσα στα γελαδια.
Ουτε απο τον Αγγελο δεν περασαμε για προμηθεια σε γλυκο κουταλιου και τα σχετικα πειραγματα για την εντουραδα με τα βαρια.
(Το δημοψηφισμα τελικα δεν εγινε και η βρυση μας περιμενει το τριημερο 13-15 Μαιου για μια δευτερη προσπαθεια)!!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ομορφα πραγματα ....Αξεχαστα τοπια/εμπειρια


τοσες καμερες μωρε,ιντα καματε τα βιΝτεο?
:p:p.........ασπέτα (περίμενε).........θέλουν το χρόνο τους!!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
(Το δημοψηφισμα τελικα δεν εγινε και η βρυση μας περιμενει το τριημερο 13-15 Μαιου για μια δευτερη προσπαθεια)!!!!
Αν για οποιοδηποτε λογο η συναντηση παει μια βδομαδα πιο αργα, το π/σ/κ 20-22 Μαιου θα ειμαι στην περιοχη - και μαλιστα την επομενη βδομαδα 23-26 Μαιου θα ειμαι Θεσσαλονικη για δουλεια.
 
Top Bottom