Εγώ ήμουν...;

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Αναρωτιόμαστε μετά από τέτοιες σοβαρές περιπέτειες αν θά είμαστε οι ίδιοι όταν επιστρέψουμε. Όχι ποτέ δεν θά είμαστε οι ίδιοι. Θά είμαστε σίγουρα καλύτεροι!!! Δώσε όσο χρόνο χρειάζεται ;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αναρωτιόμαστε μετά από τέτοιες σοβαρές περιπέτειες αν θά είμαστε οι ίδιοι όταν επιστρέψουμε. Όχι ποτέ δεν θά είμαστε οι ίδιοι. Θά είμαστε σίγουρα καλύτεροι!!! Δώσε όσο χρόνο χρειάζεται ;)
Περαστικα και σε εσενα αγορινα !

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αναρωτιόμαστε μετά από τέτοιες σοβαρές περιπέτειες αν θά είμαστε οι ίδιοι όταν επιστρέψουμε. Όχι ποτέ δεν θά είμαστε οι ίδιοι. Θά είμαστε σίγουρα καλύτεροι!!! Δώσε όσο χρόνο χρειάζεται ;)
Πανο περαστικα φιλε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αναρωτιόμαστε μετά από τέτοιες σοβαρές περιπέτειες αν θά είμαστε οι ίδιοι όταν επιστρέψουμε. Όχι ποτέ δεν θά είμαστε οι ίδιοι. Θά είμαστε σίγουρα καλύτεροι!!! Δώσε όσο χρόνο χρειάζεται ;)
Γρήγορα όρθιος Πάνο...
 

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
Αναρωτιόμαστε μετά από τέτοιες σοβαρές περιπέτειες αν θά είμαστε οι ίδιοι όταν επιστρέψουμε. Όχι ποτέ δεν θά είμαστε οι ίδιοι. Θά είμαστε σίγουρα καλύτεροι!!! Δώσε όσο χρόνο χρειάζεται ;)
Με τις δοκιμασίες γίνεσαι πιο δυνατός, ή μήπως πάντα ήσουν και το ανακαλύπτεις μέσα από αυτές;

Φιλοσοφίες από προηγούμενο ατύχημα που είχα. Περαστικά και αγύριστα.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Με τις δοκιμασίες γίνεσαι πιο δυνατός, ή μήπως πάντα ήσουν και το ανακαλύπτεις μέσα από αυτές;

Φιλοσοφίες από προηγούμενο ατύχημα που είχα. Περαστικά και αγύριστα.
Ευχαριστω Τασο να εισαι παντα καλα και ποτε ξανα!!!

Magelanos Περαστικά σου και ταχεία ανάρωση Πάνο ...
Να εισαι καλα συνονοματε ευχαριστω!!!:friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το τελευταίο πέσιμο ηταν πέρυσι χωρίς γρατζουνιά μαζι με την γυναίκα μου.
Πάντα το σκέφτομαι κ έχω περισσότερο την αίσθηση του φόβου απο παλιότερα.
Καλό είναι απο την μια ίσως, γινόμαστε πιο προσεκτικοί πιο έμπειροι πιο συνεσταλμένοι.
Το θέμα είναι να μην ζούμε με τον φόβο απλά να κρατήσουμε απο αυτον τα θετικά.
Λογικό να αισθάνεσαι έτσι,δεν πέρασες κ λίγα κ εξάλλου οτι το αφήνεις σε αφήνει.

Όπως είπανε κάποιοι πιο πάνω,μην βιάζεσαι μην πιέζεις.
Όταν κ Αν είσαι έτοιμη θα το καταλάβεις εσύ κ μόνο.
Το γράφεις στην αρχή,ο χρονος θα δείξει
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Η μοτοσυκλέτα έχει δυο όψεις.

Γνώρισες την συναρπαστική πλευρά ενθουσιάστηκες όπως όλοι μας.

Τώρα που είδες και την άλλη πλευρά (ευτυχώς χωρίς “σοβαρές” συνέπειες) έχεις πλέον ολοκληρωμένη εμπειρία.

Είναι πλέον στο χέρι σου και ανάλογα με τον χαρακτήρα σου αν θα συνεχίσεις σοφότερη στον μαγικό μοτοκόσμο ή θα απομακρυνθείς από αυτό.

Προσωπικά έχω πολλά ατυχήματα , όχι μόνο με μοτό αλλά και σε αναρρίχηση , ορειβατικό σκι , ποδήλατο , κλάδεμα δέντρου !

Απλά συνεχίζεις …καλύτερος : προσέχεις τα βράχια που πιάνεις , τσεκάρεις τις χιονισμένες πλαγιές , δεν υπολογίζεις αν έχεις προτεραιότητα , στερεώνεις καλύτερα την σκάλα !

Ο φόβος είναι χρήσιμος αρκεί να τον ελέγχεις και να τον χρησιμοποιείς θετικά…


Καλή επιστροφή
 
Top Bottom