Εθνική Οδός - Με πόσα και σε ποιά λωρίδα;

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν διαφωνούμε ότι τα περισσότερα τροχαία γίνονται λόγω μεγάλης ταχύτητας.
Μιλάμε για όσους κανουν το αντίθετο.... Πηγαίνουν πιο σιγά και από τα κατώτερα όρια.
Μην μου πεις ότι δεν σου έχει τύχει?
Μονο μια φορα;;;;
Ποτε ομως δεν τον ενοχλω, κραταω αποσταση και περιμενω να βρω ευκαιρια να τον περασω απο την μεσαια λωριδα (παρανομο και αυτο. Τι ελεγα πιο πανω για εμενα;)).
Αν αρχισω και εγω, ολα αυτα τα ωραια που εγραψα πιο πριν για κορνες χειρονομιες φωτα κτλ, το μονο που θα καταφερω ειναι να εκνευριστω εγω και συγχρονως να πιεσω (να φοβισω- στρεσαρω κτλ) τον αλλο. Αυτα απο μονα τους μπορουν επιφερουν καποιο ατυχημα.
Ετσι συνεχιζω κανονικα εγω και ο αλλος, ηρεμοι και οι δυο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τραγικό είναι να πηγαίνεις αργά στην αριστερή και καμμια φορά και στην μεσαία λωρίδα
Είναι περισσότεροι οι επικίνδυνα αργοί στους δρόμους.
Σε κάποιες χώρες πέφτουν γερές καμπάνες για αυτή την κατηγορία....
Αν και δεν μου αρέσει να γκρινια ζούμε για την χώρα μας, θα έπρεπε να υπάρχει τέτοιο πρόστιμο σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας.
Στην Αττική οδό κάθε μέρα ζούμε στιγμές τρόμου με την συγκεκριμένη κατηγορια οδηγων
Kαι ποσο ειναι το ανωτατο οριο ταχυτητας στην Αττικη οδο;;;;;;;; (ολοι το ξερουμε......)!

Για να καταλαβω:
Ερχεται ο τρελος και συγχρονως ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ με 160 και 180 και 200 στην αριστερη, και του φταιει ο ΝΟΜΙΜΟΣ που παει με 110 και 120 στην αριστερη, ναι;;;;;
Και ζει στιγμες τρομου ο τρελος ανεγκεφαλος παρανομος, αλλα οχι ο συνετος και νομιμος οδηγος!!!!
Φταιει αυτος που παει με το ανωτατο οριο ταχυτητας του δρομου, και οχι ο ψυχακιας που πηγαινει με την ταυτοτητα στο στομα, ναι;;;
Και φυσικα, επειδη φταει ο ΝΟΜΙΜΟΣ, εχει καθε δικαιωμα ο ανεγκεφαλος, να του κολλησει στο μισο μετρο ακριβως, και να του παιζει τα φωτα και τις κορνες........ και καλα κανει, αφου ειπαμε, εχει δικιο και εχει μπροστα του εναν επικινδυνο οδηγο που πρεπει να φυγει απο την μεση και γρηγορα μαλιστα!!!!!!!!!!!!

Μετα επεισης μιλαμε για προστιμα...... Στον νομιμο παντα ναι; Επειδη παει με τα προβλεπομενα ορια......








Πρεπει να διαλεξουμε ¨στρατοπεδο¨!!! Θα το παιζουμε ευρωπαιοι (αλλα να ειμαστε κιολας) ή θα ειμαστε ¨Ελληνες¨ (να μεταφραζουμε τους νομους κατα το δοκουν)!!!!!

Αισθανομαι την αναγκη να το πω, γιατι ξαναδιαβαζοντας την απαντηση που εδωσα στον Κωστα, δεν θελω να παρεξηγηθω!

Η απαντηση ηταν σε τριτο προσωπο, και σε καμμια περιπτωση δεν αφορουσαν οι χαρακτηρισμοι (ανεγκεφαλος, ψυχακιας, τρελος κτλ κτλ) τον Κωστα!!!

Ουφ, προλαβα και ξαλαφρωσα :happy:!!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αισθανομαι την αναγκη να το πω, γιατι ξαναδιαβαζοντας την απαντηση που εδωσα στον Κωστα, δεν θελω να παρεξηγηθω!

Η απαντηση ηταν σε τριτο προσωπο, και σε καμμια περιπτωση δεν αφορουσαν οι χαρακτηρισμοι (ανεγκεφαλος, ψυχακιας, τρελος κτλ κτλ) τον Κωστα!!!

Ουφ, προλαβα και ξαλαφρωσα :happy:!!!!!
Δε μας ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί σου Νίκο.
Μπορείς να μας πεις ο,τι θες...

Αλλά σε παρακαλώ τη λωρίδα, μην τη λες λουρίδα.
Τη ΛΩΡΊΔΑ!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αισθανομαι την αναγκη να το πω, γιατι ξαναδιαβαζοντας την απαντηση που εδωσα στον Κωστα, δεν θελω να παρεξηγηθω!

Η απαντηση ηταν σε τριτο προσωπο, και σε καμμια περιπτωση δεν αφορουσαν οι χαρακτηρισμοι (ανεγκεφαλος, ψυχακιας, τρελος κτλ κτλ) τον Κωστα!!!

Ουφ, προλαβα και ξαλαφρωσα :happy:!!!!!
Προς στιγμή νομιζα οτι ο λογαριασμος σου χακαριστηκε απο καραντινομαχους! o_O
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αισθανομαι την αναγκη να το πω, γιατι ξαναδιαβαζοντας την απαντηση που εδωσα στον Κωστα, δεν θελω να παρεξηγηθω!

Η απαντηση ηταν σε τριτο προσωπο, και σε καμμια περιπτωση δεν αφορουσαν οι χαρακτηρισμοι (ανεγκεφαλος, ψυχακιας, τρελος κτλ κτλ) τον Κωστα!!!

Ουφ, προλαβα και ξαλαφρωσα :happy:!!!!!
Εγώ θα πρόσθετα και άλλους χαρακτηρισμους....ευκολα
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Αν δεν κάνω λάθος , η αριστερή λωρίδα (σε 3 λωρίδες κυκλοφορίας) είναι αποκλειστικά για προσπέρασμα. Και κάτι που νομίζω έχουμε διαπιστώσει όλοι μας ... με όσα και αν πηγαίνεις υπάρχει και ο γρηγορότερος... Το νου μας στους καθρέφτες ...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δε μας ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί σου Νίκο.
Μπορείς να μας πεις ο,τι θες...

Αλλά σε παρακαλώ τη λωρίδα, μην τη λες λουρίδα.
Τη ΛΩΡΊΔΑ!
Βρε αστα διαλα!!! Μην αρπαξω καμμια λουρίδα και στην δεξια λωρίδα σε κανω ασηκωτο :wacky:!!!!!

(Αλλα που να σε προλαβω, ετσι οπως πας :laugh:)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτοι είναι που θα βριζουν τον αμιρου....
Σκέψου ότι ο αμύρου πριν τον Σπανο πήγαινε με 100 :p
Ντροπή σας μποξεράκηδες νυν και μέλλοντες. Να σκεφτώ, έχει κανένα από τα χρέπια σας τριψήφιο αριθμό ίππων, το ένα σίγουρα όχι το άλλο οριακά ναι, στην ρόδα μιλάμε πάντα, μην μου πείτε "105 στρόφαλο" εκείνες τις πΟστιές που έκανε η χόντα και η ντουκάτι κάποτε. Πάω να ξαναδώ το βίντεο με τον ξεφτίλα προδότη φαλλοκράτη πληρωμένο ρεμάλι που ποιός ξέρει τι μας κρύβει για το μηχανάκι Χουσκβαρναίο με το ντενεκέ 700 να ξεχάσω τις ανοησίες σας.


Εν τω μεταξύ πετυχαίνουμε ζευγαράκι 16χρονα με παπί, είναι η κοπέλα με το κλασικό σημάδι στην γάμπα, ο πιτσιρίκος πολύ περήφανος γιατί έχει παπί, κάνει σεξ, έχει βγάλει γκόμενα που του ρίχνει μισό κεφάλι, είναι τόσο λίγα κιλά που δεν μπορεί να κάνει όπισθεν το παπί και μετά να το βάλει στο διπλό σταντ, σοκ και οι δύο με κράνη, συζητώντας για τα καψίματα στις γάμπες μου λέει η καλή μου ότι "πριν είκοσι χρόνια είχα πάει βόλτα με Πήγασο, πωπω φαινόταν μηχανάρα τότε, τώρα το βλέπεις και λες ωραίο παπάκι". Ντροπή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ντροπή σας μποξεράκηδες νυν και μέλλοντες. Να σκεφτώ, έχει κανένα από τα χρέπια σας τριψήφιο αριθμό ίππων, το ένα σίγουρα όχι το άλλο οριακά ναι, στην ρόδα μιλάμε πάντα, μην μου πείτε "105 στρόφαλο" εκείνες τις πΟστιές που έκανε η χόντα και η ντουκάτι κάποτε. Πάω να ξαναδώ το βίντεο με τον ξεφτίλα προδότη φαλλοκράτη πληρωμένο ρεμάλι που ποιός ξέρει τι μας κρύβει για το μηχανάκι Χουσκβαρναίο με το ντενεκέ 700 να ξεχάσω τις ανοησίες σας.


Εν τω μεταξύ πετυχαίνουμε ζευγαράκι 16χρονα με παπί, είναι η κοπέλα με το κλασικό σημάδι στην γάμπα, ο πιτσιρίκος πολύ περήφανος γιατί έχει παπί, κάνει σεξ, έχει βγάλει γκόμενα που του ρίχνει μισό κεφάλι, είναι τόσο λίγα κιλά που δεν μπορεί να κάνει όπισθεν το παπί και μετά να το βάλει στο διπλό σταντ, σοκ και οι δύο με κράνη, συζητώντας για τα καψίματα στις γάμπες μου λέει η καλή μου ότι "πριν είκοσι χρόνια είχα πάει βόλτα με Πήγασο, πωπω φαινόταν μηχανάρα τότε, τώρα το βλέπεις και λες ωραίο παπάκι". Ντροπή.
Ψάχνω να βρω στο χελωναφορουμ, τον τύπο που πήγαινε με 70 και τον πέρασες σαν σουβλάκι με 130...
Πρέπει να του έχει μείνει ζαλάδα από το ωστικο κυμα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ψάχνω να βρω στο χελωναφορουμ, τον τύπο που πήγαινε με 70 και τον πέρασες σαν σουβλάκι με 130...
Πρέπει να του έχει μείνει ζαλάδα από το ωστικο κυμα.
130 το τζιμνι θέλει λίγη προσπάθεια και όχι ανηφόρα. Δεν πήγαινε με τόσα σε εκείνο το σημείο.

130 το XR θέλει να έχεις φάει ένα αρνί σούβλας με ένα βαρέλι μπύρα, πολλές ντομάτες, κρεμμύδια, φασολάδα, μπρόκολο, ένα μπουκάλι ζαναξ, να έχεις διαβάσει με επιμέλεια ιατρική μελέτη που αποδεικνύει τα καλά της διαλειμματικης νηστείας και τα κακά του φαγητού για να προγραμματιστεί ο εγκέφαλος, σαν τις γριές που τυχαία διαβάζουν αντενδείξεις και τους συμβαίνουν όλες μαζί, να οδηγείς πρώτη φορά μηχανάκι γενικότερα, να σου έχουν σβήσει την μνήμη και να σου έχουν αλλοιώσει το DNA με τα θερμόμετρα λέιζερ οι μασόνοι άνθρωποι σαύρες, θα σκεφτώ και άλλα πιο μετά, τέλος πάντων ίσως να τα πιάνει με πρώτη, σίγουρα πάει πάνω από 100. Τι τα θες, ζητήματα που δεν θα απασχολήσουν ποτέ έναν κάτοχο μπόξερ.

Αν υπάρχει χελωνοφόρουμ να γραφτώ, εσείς οι γρήγοροι γιατί μπαίνετε εκεί;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στον περιφερειακό Υμηττού πριν την Αττική οδό στα τούνελ έχει όριο 80 και έχει κάμερες που κάποια φεγγάρια στο πρόσφατο παρελθόν δούλευαν και την πάτησαν φίλοι μου, τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.

Τι κάνετε στα συγκεκριμένα σημεία?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αν λες την κατηφορική αριστερή, ότι λέει η πινακίδα.

Προσπαθώ να σεβαστώ τα όρια στα τούνελ αλλά γίνεται επικίνδυνο το πράμα . Όταν έχει όριο 80 και περάσεις με 120+ και σε πιάσει η κάμερα, δηλαδή 30 km πάνω από το οριο, χαιρετάς το δίπλωμα για 2 μήνες + το πρόστιμο.

Με το αμάξι είναι πιο εύκολο με την μοτοσυκλέτα φοβάμαι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προσπαθώ να σεβαστώ τα όρια στα τούνελ αλλά γίνεται επικίνδυνο το πράμα . Όταν έχει όριο 80 και περάσεις με 120+ και σε πιάσει η κάμερα, δηλαδή 30 km πάνω από το οριο, χαιρετάς το δίπλωμα για 2 μήνες + το πρόστιμο.

Με το αμάξι είναι πιο εύκολο με την μοτοσυκλέτα φοβάμαι.
Αυτό το ραντάρ βαράει αλύπητα, όλοι κόβουν, δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Προσπαθώ να σεβαστώ τα όρια στα τούνελ αλλά γίνεται επικίνδυνο το πράμα . Όταν έχει όριο 80 και περάσεις με 120+ και σε πιάσει η κάμερα, δηλαδή 30 km πάνω από το οριο, χαιρετάς το δίπλωμα για 2 μήνες + το πρόστιμο.

Με το αμάξι είναι πιο εύκολο με την μοτοσυκλέτα φοβάμαι.
Δε ξέρω για τα σημεία που αναφέρεστε, αλλά έχω πληρώσει το 16,175ευρωπαικα από κάμερα σε έξοδο τούνελ μάλλον στη διαδρομή Γιάννενα Ηγουμενίτσα
80 όριο 119 εγώ..,απλα κωλοφαρδία και ήρθε μετά από 1 χρόνο ακριβώς
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αυτό το ραντάρ βαράει αλύπητα, όλοι κόβουν, δεν καταλαβαίνω γιατί φοβάσαι.

Δεν έχει μόνο μια κάμερα στον περιφερειακό και δεν κόβουν όλοι.

Κατάλαβα για ποια λες αλλά έχει κι αλλού οι οποίες μια δουλεύουν και μια όχι .
Και το θέμα δεν είναι μόνο εκεί.που έχει κάμερα αλλά σε όλη τη διαδρομή.
 
Top Bottom