Εθνικό πάρκο Πίνδου προτάσεις

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Έχω κανονισει με 2 φιλους να ανεβουμε απο Αθήνα προς Πινδο αυτη τη Παρασκευη.
Αναχώρηση Παρασκευη στη 13:00 (λόγω δουλειάς δυστυχως δε γινεται νωριτερα). Φουλ εθνική και πρωτη διαμονη στο Τσεπέλοβο. Απο κει και περα εχω καποια pins οπως το Παπιγκο, Κόνιτσα, Βοβούσα κτλ που αξιζει επισκεψη αλλα δυστυχως δε γνωριζω τη περιοχη και τι διαδρομες αξίζουν. (πχ για Σαββατο σκεφτομουν κατι τετοιο Tsepelovo to Refuge Valia Calda με στάση Πάπιγκο και Κόνιτσα για καφε). Επιστροφή Δευτερα Αθηνα απο Μπαρο μεσα απο τα Τζουμερκα και καρφι μετα εθνικη απο Αρτα.
Διαβασα οσα περισσοτερα threads βρηκα μιας και η πειροχη ειναι δημοφιλης αλλα δε βρηκα κατι συγκεκριμενο. Οποιος γνωριζει ας προτεινει διαδρομές, τι αξίζει να δουμε και ειδικα που να φαμε καλα!

Μερσί! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200

Φαγητο στις Παδες στου Ανασα,στην Σαμαρινα μολις μπεις στην πλατεια αριστερα και στην Αριστη στο κεντρο και στα δυο μαγαζια.Αν θες στην διαδρομη προσθετεις και Παπιγκο.


Φαγητο στο Σπηλαιο,στο Περιβολι και στην Σαρακατσανικη στανη.Δεκα λεπτα απο το Σπηλαιο ρωτα πως θα κατεβεις στο γεφυρι της Πορτιτσας...ασφαλτινο ολο.


ΥΓ Στο προφιλ μου εχω τηλ.Αν χρειαστεις καποια βοηθεια μου λες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι σου λέει ο Πάνος το λοκαλι και να προσθέσω την διαδρομή από το γεφύρι της πολιτσας για Μπάρο

δείτε την καλύτερη διαδρομή με βάση την τρέχουσα κυκλοφορία, επισκεφτείτε τη διεύθυνση Politsa ancient stone bridge to Ioánnina
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Έχω κανονισει με 2 φιλους να ανεβουμε απο Αθήνα προς Πινδο αυτη τη Παρασκευη.
Αναχώρηση Παρασκευη στη 13:00 (λόγω δουλειάς δυστυχως δε γινεται νωριτερα). Φουλ εθνική και πρωτη διαμονη στο Τσεπέλοβο. Απο κει και περα εχω καποια pins οπως το Παπιγκο, Κόνιτσα, Βοβούσα κτλ που αξιζει επισκεψη αλλα δυστυχως δε γνωριζω τη περιοχη και τι διαδρομες αξίζουν. (πχ για Σαββατο σκεφτομουν κατι τετοιο Tsepelovo to Refuge Valia Calda με στάση Πάπιγκο και Κόνιτσα για καφε). Επιστροφή Δευτερα Αθηνα απο Μπαρο μεσα απο τα Τζουμερκα και καρφι μετα εθνικη απο Αρτα.
Διαβασα οσα περισσοτερα threads βρηκα μιας και η πειροχη ειναι δημοφιλης αλλα δε βρηκα κατι συγκεκριμενο. Οποιος γνωριζει ας προτεινει διαδρομές, τι αξίζει να δουμε και ειδικα που να φαμε καλα!

Μερσί! :)
Από Τσεπέλοβο σίγουρα αξίζει η διαδρομή μέχρι Παλαιοσέλι ...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κοντά στο καταφύγιο στη Βοβούσα έχουν διαμορφώσει στον Αώο ένα κομμάτι για μπανάκι.

Αν το επιτρέπει ο καιρός ρίξτε μια βουτιά είναι ωραία εμπειρία.

Να πάτε και στην λίμνη με τα νούφαρα κοντά στο Δίστρατο.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Σας ευχαριστώ ολους για τα tips! Για να κλεισω κρεβατια στο καταφυγιο στη Βαλια Καλντα πρεπει να παρω τηλεφωνο ή μπορω να το κανω και online?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σας ευχαριστώ ολους για τα tips! Για να κλεισω κρεβατια στο καταφυγιο στη Βαλια Καλντα πρεπει να παρω τηλεφωνο ή μπορω να το κανω και online?
Παρε ένα τηλέφωνο, αν και εγώ θα ξαπλωνα στο χωράφι δίπλα.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Παρε ένα τηλέφωνο, αν και εγώ θα ξαπλωνα στο χωράφι δίπλα.
Ειναι δροσοσταλίδες οι φίλοι και το καταφύγιο οριακά το δέχτηκαν :roflmao:
 
Top Bottom