Ελαστικά Αnlas Capra X για mega on-off

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το αυτοκίνητο που έχω, δεν κάνει να το βλέπει ο ήλιος και η βροχή, για αυτό θα τσιμπήσω τις βοηθητικά μήπως και καταφέρω να στριψω

advφον!!
:hailbig::yew::yew::yew::yew::yew:
.
.
.
.
.
.
.
.
............................................


Για το αυτοκίνητο :D
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μη μου πληγωνετε τον Καπτεν γιατι θα παρει σβαρνα τις θαλασσες :D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μη μου πληγωνετε τον Καπτεν γιατι θα παρει σβαρνα τις θαλασσες :D
Ή όλους εσάς όταν σας ευρει ομπρός του:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
μόνο όρθιο το πας; :D :D :D
Η οδηγηση μεγαλης on off με χωματινα ελαστικα στο δρομο ειναι περιπλοκη διαδικασια.
Εχει πολλους κρυφους ασταθμητους κινδυνους παρεα με την ψευδαισθηση ασφαλειας που δινουν οι μαλακες γομες τους.
Αν δεν εχεις προσωπικη εμπειρια (δεν εχεις) αποφευγεις τουλαχιστον τις φατσουλες:)
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Πλησιαζει τα TKC δηλαδη...δυσκολο για μενα.:cautious:
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. 200€ τα TKC. Το αρνητικό των ANLAS είναι ότι δεν έχουν δοκιμαστεί στο χρόνο αλλά οι μέχρι τώρα κριτικές είναι αρκετά θετικές και ίσως αξίζει η δοκιμή
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι. 200€ τα TKC. Το αρνητικό των ANLAS είναι ότι δεν έχουν δοκιμαστεί στο χρόνο αλλά οι μέχρι τώρα κριτικές είναι αρκετά θετικές και ίσως αξίζει η δοκιμή
Που βρήκατε ρε παιδιά τα Tkc 200 ευρώ? Γιατί εγώ κάτω από 250 περασμένα δεν τα έχω συναντήσει. Για πείτε να γλιτώσουμε τπτ στην επόμενη αλλαγή ...
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Που βρήκατε ρε παιδιά τα Tkc 200 ευρώ? Γιατί εγώ κάτω από 250 περασμένα δεν τα έχω συναντήσει. Για πείτε να γλιτώσουμε τπτ στην επόμενη αλλαγή ...
Θα στο στείλω με pm για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Αλλά θεωρώ ότι μάλλον την έριξε την τιμή η Conti γιατί ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος πλέον
 

AlxT

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
990 Adv '09
Θα στο στείλω με pm για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Αλλά θεωρώ ότι μάλλον την έριξε την τιμή η Conti γιατί ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος πλέον
Χμμμμ... Μάλλον είναι άλλες οι διαστάσεις και συνεπώς η τιμή ή είσαι πολύ φίλος, γιατί στο ίδιο πήρα την τιμή που ανέφερα. Ευχαριστώ πολύ πάντως ☺
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Μάλλον με τις διαστάσεις έχει να κάνει γιατί εκεί μια φορά έχω βάλει λάστιχα πριν 3 χρόνια κι αυτό ο υπάλληλος που μου έδωσε την τιμή δεν το ήξερε.
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Η οδηγηση μεγαλης on off με χωματινα ελαστικα στο δρομο ειναι περιπλοκη διαδικασια.
Εχει πολλους κρυφους ασταθμητους κινδυνους παρεα με την ψευδαισθηση ασφαλειας που δινουν οι μαλακες γομες τους.
Αν δεν εχεις προσωπικη εμπειρια (δεν εχεις) αποφευγεις τουλαχιστον τις φατσουλες:)
Δεν ξέρετε τα πάντα για μένα. Far from.
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
180-190 Τούρκικα; Όχιιιιιιι καλοί
μου άνθρωποι, προτιμώ να τα δώσω αλλού
Mitas κ Τσεχία μεριά που έχει κ
πολύ όμορφες κυρίες κ είμαι κ ευχαριστημένος.
Τα σέβη μου.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο διήμερο τροφυ. .....υπήρχαν 5-6 διαφορετικά μηχανάκια, που είχαν anlas και δοκιμάστηκαν σκληρά στα απαιτητικά κομμάτια της Εύβοιας
Από το ελαφρύ tenere του morfea, την αγωνιστική οδήγηση του Ηλία, το 800 gs του Βασίλη, το 1200 του forester και κάποιο ακόμα που μου ξεφεύγει. ....
Όλοι καταλήξαμε στο ίδιο συμπέρασμα.
Είναι ίσως το καλύτερο χωματινο αυτή την στιγμή. ...ιδίως το κράτημα του μπροστινού και η απίστευτη ποιότητα κλήσης σε όλα τα τερέν.
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Αυτος που σου ξεφευγει,λεει οτι ειναι μια χαρα λαστιχα.
Με σημαντικα λιγοτερο θορυβο στην ασφαλτο,σε σχεση με karoo T, και καλο " βημα".
Σχετικα με το χωματινο τερεν,τα συμπερασματα ειναι θετικα εως πολυ θετικα.
Δεν τα ενιωσα πουθενα να με προδιδουν ή να εχουν καποια αδυναμια.
Μενει να δουμε την αντοχη τους στα χλμ.
Τα προτεινω ειδικα στα λεφτα τους.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λοιπον, 600 χλμ με τα anlas.
1. Αθορυβο για χωματινο. Μακραν το πιο αθορυβο και καθολου τρακτερωτη αισθηση ακομα κι οταν τσουλας με λιγα.
2. Επιπεδου tkc στην ασφαλτο, μειον λιγο. Πολυ λιγο ομως.
3. Στο χωμα, με εξεπληξαν με την ευκολια που αλλαζα γραμμη μεσα σε βαθια λουκια με σαθρα χωματα και μς το gs να φοραει τενεκεδες! Κινουμουν αργα, αναγκαστικά ,και φοβομουν στην αρχη οτι χωρις γκαζιά εκει που πρεπει, δε θα περναγαν . Αλλα περναγαν παντου ακομα και ρολαριστα. Πέτρα, σαθρα κλπ, τα εκαναν ευκολα. Σε καλο τεραιν, πηγα και λιγο σβελτα και ηταν επισης ωραια στο στριψιμο και στο φρενο.

Μενει η αντοχη στα χλμ για την τελικη κριση.
Παντως με 160 Γιουρα το σετ κι αυτη την αποδοση, και 2500 χλμ να βγαλει το πισω, κορυφη ειναι! Το μπροστα δε δειχνει σημαδια κοπωσης.
Αυτα προς το παρον.
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Εγω πρώτη φορά έβαλα τακούνια, οποτε η άποψη μου δεν μετραει τόσο.
Ωστόσο, ως ψαρακας στο χώμα, δεν ένιωσα πουθενά να τρομάζω. Και σε καποια σημεία της διαδρομής ενοιωςα να ξεθαρρεύω και να ακολουθώ τους πιο έμπειρους.
Επισης με χωμάτινες πιέσεις στην άσφαλτο ειναι πολυ καλο...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω πρώτη φορά έβαλα τακούνια, οποτε η άποψη μου δεν μετραει τόσο.
Ωστόσο, ως ψαρακας στο χώμα, δεν ένιωσα πουθενά να τρομάζω. Και σε καποια σημεία της διαδρομής ενοιωςα να ξεθαρρεύω και να ακολουθώ τους πιο έμπειρους.
Επισης με χωμάτινες πιέσεις στην άσφαλτο ειναι πολυ καλο...
Εσένα και τον ρεκατσινα. ....Είχε ξεχάσει το θολωμένο μου μυαλο:p


advφον!!
 
Top Bottom