Ελαστικά για 990 adventure

Stathis

"όποιος φοβάται ,πέφτει και κοιμάται"
Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Στάθης
Μοτό
KTM LC8 990 Adventure '11
Καλησπέρα παιδιά! Έχω ξεκινήσει αναζήτηση ελαστικών για το 990 και είμαι ανάμεσα σε τρία. Continental tkc70-michelin anake adventure--Bridgestone A41.Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτά τα ελαστικά? Θα κάνω με τα καινούργια λάστιχα ,ταξιδάκι 4000χλμ, τριβάλιτσος και διπλός ,σχεδόν όλα σε ασφάλτινο τερέν. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ή και να προτείνει! Ευχαριστώ!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλησπέρα παιδιά! Έχω ξεκινήσει αναζήτηση ελαστικών για το 990 και είμαι ανάμεσα σε τρία. Continental tkc70-michelin anake adventure--Bridgestone A41.Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτά τα ελαστικά? Θα κάνω με τα καινούργια λάστιχα ,ταξιδάκι 4000χλμ, τριβάλιτσος και διπλός ,σχεδόν όλα σε ασφάλτινο τερέν. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ή και να προτείνει! Ευχαριστώ!
Γιατί δεν πας στην δοκιμασμένη συνταγή MT90?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
οχι τα tkc70 ,βαλτα οταν γυρισεις μονος σου και πιες του το αιμα , λαστιχαρα , δεν κανει για ταξιδι αλλα βγαζει γουστα .
 

Stathis

"όποιος φοβάται ,πέφτει και κοιμάται"
Περιοχή
Λαμία
Όνομα
Στάθης
Μοτό
KTM LC8 990 Adventure '11
Με τα MT90 , έχω το θεματάκι με το κούνημα ,από 70-90 και επίσης αυτό το made In china ,με "χαλάει" λιγάκι
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ξεχνα τα tkc70 για ταξιδι φορτωμενος...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα Michelin anakee adventure δοκιμάστηκαν πρόσφατα σε ταξίδι του gsmaniac
Ας μας πει την γνώμη του...
Επίσης σχόλια για το συγκεκριμένο εδώ Michelin anakee adventure
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Mitas E09 Dakar μετά από 2500 χλμ, εκ των οποίων το 80% φορτωμένος σε μικτό τεραίν.

Είναι πολύ καλό στο χώμα και βεντούζα στην στεγνή ασφαλτο, αλλά το 990 το ξεφτιλίζει για πλάκα (ζήτημα να βγάλει άλλα 1000χλμ).

Επίσης είναι η έκδοση Dakar με τα πολύ σκληρά πλαινά, που σημαίνει ότι παθαίνει αρκετά δύσκολα λάστοιχο (ειδικά με εντουράδικη σαμπρέλα 4χιλ), αλλά εάν πάθει τελειώνει και η βόλτα, αν δεν πιάσει το fast. Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να το αλλάξεις στην άκρη του δρόμου. Το λάστιχο απλά δεν βγαίνει με λεβιέδες, εκτός κι αν είσαι ο Hulk ή ο Jack Norris.

Θα το ξαναβάλω βέβαια!






 
Top Bottom