Ελαστικά On-Off για Στρώμα

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εντωμεταξύ το παλικαρι μας ευχαρίστησε προσπαθώντας να κλείσει τη κουβέντα, αλλά δεν ξέρει οτι εμείς μόλις τελειώσαμε τη προθερμανση
Έτσι.... Μας χαιδεψε, μας έφτιαξε και μας παράτησε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
1ον, εσύ δεν κατέληξες ακόμη (τώρα θα καταλήξεις). Όταν είχες το 640 ήταν προ εποχής παγετώνων.
2ον, πάρε το CRF να σε δω αν θα ξανανέβεις στον ιπποπόταμο.
3ον, τους φίλους δεν τους εκθέτουμε, τους φίλους...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα μεγάλα στο χώμα είναι το καλύτερο σχολείο.
Ο έλεγχος και ο μεγάλος βαθμός δυσκολίας σε τεχνικά κομμάτια, σε ανεβάζουν λεβελ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα μεγάλα στο χώμα είναι το καλύτερο σχολείο.
Ο έλεγχος και ο μεγάλος βαθμός δυσκολίας σε τεχνικά κομμάτια, σε ανεβάζουν λεβελ.
Προτιμώ να κάνω κοπάνα.

Ο "άλλος" (ο "φίλος" ντε), κάνει το ίδιο σχολείο 16 χρόνια. Νισάφι!
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Καλημέρα παρέα!

Status update: Επιτέλους μπήκαν τα φρεσκότατα Pirelli Scorpion Rally STR. Δεν μπορώ ακόμα να εκφέρω ασφαλή άποψη μιας και δεν έχω προλάβει να κάνω χιλιόμετρα, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι θετική. Θετική με την έννοια ότι δεν είχα ξαναοδηγήσει με τακουνάτο ελαστικό και παρόλα αυτά δεν αντιλήφθηκα κραδασμούς ή ιδιαίτερο θόρυβο (έως τα 120χλμ/ώρα). Επίσης μου φάνηκε αρκετά γρήγορη η κορώνα τους παρόλο που δεν τα πίεσα καθόλου μιας και θα περιμένω να στρωθούν λίγο ακόμα ;)

Σας ευχαριστώ όλους όσους με βοηθήσατε με τις απόψεις-εμπειρίες σας. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά σε καμιά βόλτα (όχι τύπου Καντήλι βεβαίως βεβαίως)!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα παρέα!

Status update: Επιτέλους μπήκαν τα φρεσκότατα Pirelli Scorpion Rally STR. Δεν μπορώ ακόμα να εκφέρω ασφαλή άποψη μιας και δεν έχω προλάβει να κάνω χιλιόμετρα, αλλά η πρώτη εντύπωση είναι θετική. Θετική με την έννοια ότι δεν είχα ξαναοδηγήσει με τακουνάτο ελαστικό και παρόλα αυτά δεν αντιλήφθηκα κραδασμούς ή ιδιαίτερο θόρυβο (έως τα 120χλμ/ώρα). Επίσης μου φάνηκε αρκετά γρήγορη η κορώνα τους παρόλο που δεν τα πίεσα καθόλου μιας και θα περιμένω να στρωθούν λίγο ακόμα ;)

Σας ευχαριστώ όλους όσους με βοηθήσατε με τις απόψεις-εμπειρίες σας. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά σε καμιά βόλτα (όχι τύπου Καντήλι βεβαίως βεβαίως)!
Καλοτάξιδα! Βάλε και μια φωτο να δουμε πως αγρίεψε το στρώμα!
 
Reactions: Gus

Fantomas7

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Νίκος
Μοτό
V-στρώμα 650 08
DR 650SE 1997
Ευχαριστώ Βαγγέλη! Εννοείται θα ανεβάσω φωτογραφία από το "Αγριεμένο Adventure" :ha:haστρώμα...
Για πες εντυπώσεις, γιατί είμαι υπό σκέψεις, προς το παρόν είμαι με τα next (metzeler) αλλά επειδή το φιλαράκι πήρε t7 και με σουρνει στα χώματα,(κι εγώ πάω βεβαίως βεβαίως) σκέφτομαι να πάω σε κάτι που να μπορεί να ανταπεξέλθει κι εκεί...
 

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Για πες εντυπώσεις, γιατί είμαι υπό σκέψεις, προς το παρόν είμαι με τα next (metzeler) αλλά επειδή το φιλαράκι πήρε t7 και με σουρνει στα χώματα,(κι εγώ πάω βεβαίως βεβαίως) σκέφτομαι να πάω σε κάτι που να μπορεί να ανταπεξέλθει κι εκεί...
Φίλε Νίκο, έχω κάνει περίπου 1,000 χλμ, στεγνό, βρεγμένο, εθνική, επαρχιακό δίκτυο και πόλη. Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Αν και το φοβόμουν στην αρχή, δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής. Άριστη απόδοση στο στεγνό, πολύ καλή απόδοση στο βρεγμένο (δεν μου έχει γλιστρήσει ποτέ ακόμα και σε σημεία που επεδίωξα από μόνος μου να το πιέσω για να δω αν θα φύγει). Όσο για θόρυβο, μέχρι τα 120 εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Επίσης, στα θετικά για εμένα είναι ότι έχει αρκετά γρήγορη κορώνα που βοηθάει στην σβέλτη οδήγηση στο ορεινό επαρχιακό δίκτυο της χώρας μας ;)

Τέλος, να πω ότι χώμα δεν έχω καταφέρει να μπω ακόμα λόγω περιορισμένου χρόνου και καιρικών συνθηκών.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Φίλε Νίκο, έχω κάνει περίπου 1,000 χλμ, στεγνό, βρεγμένο, εθνική, επαρχιακό δίκτυο και πόλη. Προσωπικά είμαι υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Αν και το φοβόμουν στην αρχή, δεν έχω βρει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής. Άριστη απόδοση στο στεγνό, πολύ καλή απόδοση στο βρεγμένο (δεν μου έχει γλιστρήσει ποτέ ακόμα και σε σημεία που επεδίωξα από μόνος μου να το πιέσω για να δω αν θα φύγει). Όσο για θόρυβο, μέχρι τα 120 εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Επίσης, στα θετικά για εμένα είναι ότι έχει αρκετά γρήγορη κορώνα που βοηθάει στην σβέλτη οδήγηση στο ορεινό επαρχιακό δίκτυο της χώρας μας ;)

Τέλος, να πω ότι χώμα δεν έχω καταφέρει να μπω ακόμα λόγω περιορισμένου χρόνου και καιρικών συνθηκών.
Συμφωνο απολυτα για το Pirelli Scorpion Rally STR .
Το φοραει μαμα το tuareg 660 και αν και ειμαι ακομα στα πρωτα χιλιομετρα περιπου 600 εχω παθει πλακα με την προσφυση.
Εχω μια απορια να δω πως θα ειναι και στο χωμα.Σε λιγες μερες θα εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.
Αλλα σε αφαλτινο επαρχιακο αλλα και εθνικη το λαστιχο ειναι απιστευτο.
 
Reactions: Gus
Top Bottom