Ελαστικο σε g 650 x challenge.

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Οπως βλεπετε στον τιτλο ψαχνομαι για λαστιχα για το εν λογω μηχανακι.ιδανικα θα ηθελα να βαλω τα anakee wild αλλα το 90/90-21 δεν το βρισκω πουθενα εδω γυρω και μου λενε για τελη απριλη.και αναρωτιεμαι βαζω το tkc80 μπροστινο η κανα shinko 804?η χρηση θα ναι ασφαλτινη καθως και χωμα χαλαρα μεχρι να μαθουμε...το βρεγμενο δεν θα ειναι καθημερινοτητα μου αλλα αν τυχει σε καποια βολτα δεν θα γινεται να τ αποφυγω.αν εχετε καποια αλλη προταση καλοδεχουμενη.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Τι χρήση θα κάνεις; Εκδρομικη ή εντούρο
Εγώ έχω βάλει τα Michelin Tracker και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πίσω βέβαια δεν θα βγάλει 5000χιλ...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Τι χρήση θα κάνεις; Εκδρομικη ή εντούρο
Εγώ έχω βάλει τα Michelin Tracker και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πίσω βέβαια δεν θα βγάλει 5000χιλ...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Εκδρομικη και με μπολικα ασφαλτινα χιλιομετρα...το tracker δεν ξερω μου φαινεται αγριο για αυτα που θα ζηταω απο το μηχανακι σε χωμα.και δεν περιοριζεσαι πολυ στην ασφαλτο;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο tkc-80 και shinko 804 (το φοράω τώρα) χωρίς να με έχουν προβληματίσει πουθενά πλην της λάσπης το shinko.
Για την χρήση που θες θα επέλεγα το shinko λόγω πιο ασφαλτινου προσανατολισμού.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άκη καλοτάξιδο και καλολάσπωτο!
Τι τρίπλα ήταν αυτή ωρε;;

Αν θες πιο πολύ άσφαλτο και λιγότερο χώμα βάλε TKC80, αλλιώς αν θες παραπάνω χώμα θα πήγαινα σε MT21.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Άκη καλοτάξιδο και καλολάσπωτο!
Τι τρίπλα ήταν αυτή ωρε;;

Αν θες πιο πολύ άσφαλτο και λιγότερο χώμα βάλε TKC80, αλλιώς αν θες παραπάνω χώμα θα πήγαινα σε MT21.
Ευχαριστω Γιαννηηηηη....πηγαμε να δουμε για ενα φιλαρακι ενα που πουλιοταν...ηταν σε πολυ καλη κατασταση σχεδον αχρησιμοποιητο και τιμη απιστευτα καλη...το οδηγησα δεν παταγα καν καλα καλα κατω,οποτε λεω εδω ειναι το μηχανακι μου αφου δεν ψηθηκε ο αλλος...
Το mt21 θα εβαζα αλλα επειδη μαλλον θα χει πολυ ασφαλτο το προγραμμα μην διαλυθουν γρηγορα σκεφτομαι.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Έχω χρησιμοποιήσει και τα δύο tkc-80 και shinko 804 (το φοράω τώρα) χωρίς να με έχουν προβληματίσει πουθενά πλην της λάσπης το shinko.
Για την χρήση που θες θα επέλεγα το shinko λόγω πιο ασφαλτινου προσανατολισμού.
Και γω αυτο σκεφτομαι...απτα review που εχω διαβασει λενε καλα λογια ολοι εκτος λασπης...αν εχει ερθει η ωρα να παλευω με λασπες και τα σχετικα θα παω να βαλω ενα tracker η mt21 και τελειωσε.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Άκη καλορίζικο,
η πρότασή μου είναι τα GOLDENTYRES GT723R 140/80/18 πίσω και 90/100/21 εμπρός.
Δοκιμασμένα πολύ από μένα, αντιπροσωπεύονται και στη χώρα μας πια από τον Βασίλη Μπούδρο (ENDURO GREECE). G POINT Hellas τηλ. 6983 001111
Μίλα στο τηλέφωνο, σίγουρα θα βοηθηθείς και θα σου λυθούν οι όποιες απορίες από ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο από μέσα...
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πολλες επιλογες για την χρηση που περιγραφεις, εγω θα συνιστουσα Mitas 07 Dakar μπρος πισω.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Άκη καλορίζικο,
η πρότασή μου είναι τα GOLDENTYRES GT723R 140/80/18 πίσω και 90/100/21 εμπρός.
Δοκιμασμένα πολύ από μένα, αντιπροσωπεύονται και στη χώρα μας πια από τον Βασίλη Μπούδρο (ENDURO GREECE). G POINT Hellas τηλ. 6983 001111
Μίλα στο τηλέφωνο, σίγουρα θα βοηθηθείς και θα σου λυθούν οι όποιες απορίες από ανθρώπους που γνωρίζουν το αντικείμενο από μέσα...
Ευχαριστω πολυ Σπυρο.Θα παρω ενα τηλ να ρωτησω...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Πολλες επιλογες για την χρηση που περιγραφεις, εγω θα συνιστουσα Mitas 07 Dakar μπρος πισω.
Ναι ωραιο το 07..αλλα εδω κοντα δεν το βρισκω πουθενα..και αθηνα δηλαδη που πηρα τηλεφωνο δεν υπαρχει κατι...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom