Ελληνικό Πρωτάθλημα Ταχύτητας Μοτοσυκλετών - Τροφή για Σκέψη

MadMar

Μέλος
Όνομα
Marios
Μοτό
Suzuki V-Strom DL 650 K9
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλη την παρέα!

Αφήνω αυτό εδώ...


Οι καταγγελίες του αναβάτη (δεν τον γνωρίζω προσωπικά) είναι σοβαρότατες κι ελπίζω να αποδοθεί δικαιοσύνη αν και εφόσον ευσταθούν!

Υ.Γ.: Έχοντας τρέξει στην πίστα των Μεγάρων σε αρκετές διοργανώσεις (όχι στο ΠΠΤ), πολλές φορές έμενα άναυδος με την προχειρότητα σχεδιασμού, αλλά δεν φανταζόμουν ποτέ ότι κάτι τέτοιο θα συμβαίνει και στο ΠΠΤ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σοβαρές καταγγελίες... Έχει γεμίσει το φατσομπουκι και ο ηλεκτρονικός τύπος από φώτο και βίντεο, από όσα συνέβησαν και μάλλον ήταν τυχερός ο αγωνιζόμενος.
Φυσικά και δεν θα βρεθεί κάποιος υπεύθυνος και θα συνεχιστούν τα ίδια και τα ίδια.
Κριμα
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Δε.μου κάνει καμία εντύπωση...
Είναι η κλασσική ελληνική αντιμετώπιση πολλών πραγμάτων καθ'αυτόν τον τρόπο.
Τα παραδείγματα άπειρα.
Μακάρι να δικαιωθεί το παλικάρι και να συντελέσει όλο αυτό στο να αλλάξει έστω και το παραμικρό προς το καλύτερο
 

Diam

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
YAMAHA XT 600E
Οπως και τον Σεπτεμβρη του 2013 χτυπησε ο φιλος Δημητρης σε track day πεφτοντας πανω σε τσιμεντενια μπλοκια μπροστα απο
τις κερκιδες και εχασε τη ζωη του μερικες μερες μετα. Ουτε ασθενοφορο τοτε,ουτε τπτ. Περιμενε να ερθει ασθενοφορο απο το νοσοκομειο στα Μεγαρα.
Τοτε αποκαλυφθηκαν παρα πολλα πραγματα για την "πιστα"- ΧΩΡΑΦΙ των Μεγαρων. Τα ανυπαρκτα μετρα ασφαλειας,
την μη υπαρξη αδειας λειτουργιας για αγωνες, προπονησεις κλπ κλπ. Εγινε λιγος ντορος και μετα ξεχαστηκαν ολα σαν να μην εγινε τιποτα με την "καραμελα"
των "μεγαλων" του χωρου που ειπαν : ας πανε να σκοτωθουνε 2-3 στην Επιδαυρο και μετα θα τους αρεσουν τα Μεγαρα.
Μετα απο αυτες τις ατακες δεν εχω περασει ουτε απεξω. Σιχαματα ολοι. Μονο για την κονομα οπως ολα στο ελλαδισταν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οπως και τον Σεπτεμβρη του 2013 χτυπησε ο φιλος Δημητρης σε track day πεφτοντας πανω σε τσιμεντενια μπλοκια μπροστα απο
τις κερκιδες και εχασε τη ζωη του μερικες μερες μετα. Ουτε ασθενοφορο τοτε,ουτε τπτ. Περιμενε να ερθει ασθενοφορο απο το νοσοκομειο στα Μεγαρα.
Τοτε αποκαλυφθηκαν παρα πολλα πραγματα για την "πιστα"- ΧΩΡΑΦΙ των Μεγαρων. Τα ανυπαρκτα μετρα ασφαλειας,
την μη υπαρξη αδειας λειτουργιας για αγωνες, προπονησεις κλπ κλπ. Εγινε λιγος ντορος και μετα ξεχαστηκαν ολα σαν να μην εγινε τιποτα με την "καραμελα"
των "μεγαλων" του χωρου που ειπαν : ας πανε να σκοτωθουνε 2-3 στην Επιδαυρο και μετα θα τους αρεσουν τα Μεγαρα.
Μετα απο αυτες τις ατακες δεν εχω περασει ουτε απεξω. Σιχαματα ολοι. Μονο για την κονομα οπως ολα στο ελλαδισταν.
Και 8 χρόνια μετά τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου...
 
Top Bottom