Εμεινα! Γνωμες για βλαβη

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ποσο το "κουστουμι"....

Ετσι για να δουμε αν σηκωθηκε ο μαστορας....
κάποιο κομμάτι του μάστορα είχε σίγουρα ανόρθωση, ορεξάτος να βγάλει τα σπασμένα από τις διακοπές.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια 200 ευρω ο αξονας εχει επισκευη, το πολυ..
Αυτο ειναι ολο.
Τωρα αν εχουν θεμα τα ρουλεμαν ας ελεγχθουν και βλεπουμε.
 

andreas_gs

Μέλος
Τα ρουλεμαν του τροχου εχουν μικρη δυσκολια. Καλο θα ηταν να αλλαχθουν αλλα μπορει να αντεξουν μεχρι και χρονο μου ειπαν. Μαμα αξονας 790€. Τωρα εξεταζω εναλλακτικες για αξονα και ρουλεμαν
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα ρουλεμαν του τροχου εχουν μικρη δυσκολια. Καλο θα ηταν να αλλαχθουν αλλα μπορει να αντεξουν μεχρι και χρονο μου ειπαν. Μαμα αξονας 790€. Τωρα εξεταζω εναλλακτικες για αξονα και ρουλεμαν
Επειδή δεν θέλω να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.... Πάρε τηλέφωνο τον παρασκευα 6977219646 και θα βρεις άκρη.
Οβερ.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Φιλε οταν τον παρεις τηλ πες του οτι εισαι δικος μου και θα τη βγαλεις ζάχαρη :laugh: ευχομαι να βρειτε ακρη παντως και να κανετε την επισκευη που πρεπει με.το μικροτερο δυνατο τιμημα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επειδή δεν θέλω να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.... Πάρε τηλέφωνο τον παρασκευα 6977219646 και θα βρεις άκρη.
Οβερ.
Αναλόγως το δάκτυλο στο οποίο αναφέρεσαι!!!:wacky:
 

chaosm

Μέλος
Παιδια 200 ευρω ο αξονας εχει επισκευη, το πολυ..
Αυτο ειναι ολο.
Τωρα αν εχουν θεμα τα ρουλεμαν ας ελεγχθουν και βλεπουμε.
Δε μας νοιάζει ρε φίλε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δε μας νοιάζει ρε φίλε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλε σε λαθος θέμα γραφεις.
Εδω ειναι θέμα για σοβαρα μηχανάκια και οχι για προβληματικά...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Επειδή δεν θέλω να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.... Πάρε τηλέφωνο τον παρασκευα 6977219646 και θα βρεις άκρη.
Οβερ.
εγω παντως αντρεα στο ειπα απο πριν....
εσυ δεν ακους ομως...

ΠΕΤΣΑΚΙΑΣ ----------> ΔΥΝΑΜΗ....
 

andreas_gs

Μέλος
Καλησπερα,

Καλησπερα,
Σημερα καθοδον παρατηρησα μικρο θορυβο στο ανοιγμα και κλεισιμο του γκαζιου σε r1200gs με 5η και 6η. Καπως σαν να ειχε αλυσιδα αρυθμιατη με κομπους. Λιγα χιλιομετρα αργοτερα που επιασαν οι στροφες το πιεσα λιγο και αμεσως εκανε πολυ θορυβο, εκοψα πηγα με 20 και alarm και 3-4 στροφες αργοτερα βρηκα πλατωμα και σταματησα. Εκανε θορυβο περιπου σαν κλαταρισμενο λαστιχο με κραδασμο. Γυριζοντας την ροδα με το χερι εκανε θορυβο. Γυρισα με οδικη και αυριο θα παω συνεργειο. Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι και ποσο θα παει;
Εχω νεοτερα. Τα γραφω μηπως βοηθηθει καποιος στο μελλον. Επισκευη αξονα 180€ συν ΦΠΑ. Εργασια αντιπρ. Για βαλε βγαλε αξονα συν μια τσιμουχα που μαλλον την εσκισε ο αξονας 108€. Παραλαμβανω σημερα την μηχανη. Τηλεφωνικα μου ειπαν οτι η επισκευη του αξονα ηταν πολυ καλη.
Στη συνεχεια εχουμε αλλαγη ρουλεμαν γωνιακης αλλου. Θα ενημερωσω.
 
Top Bottom