Ενα καλο νεο!!

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εμένα τώρα αυτή η είδηση γιατί με εξοργίζει, αντί να με χαροποιεί;
Δηλαδή έπρεπε να κλέψουν 145 μοτοσυκλέτες για να τους πιάσουν...
Ευτυχώς, έκλεβαν από το ίδιο μέρος και αποφάσισαν μετά από 140 κρούσματα να κάνουν κάτι!
 

jimadr85

Μέλος
Περιοχή
Ναυπακτος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Tenere xt660z
Το οτι τους πιασανε είναι καλο νέο,το θέμα είναι ότι μέχρι να δικαστουνε θα κάνουν παλι τα ιδια μπορεί και χειρότερα και οταν δικαστουνε η ποινή θα ειναι μικρή.Πρέπει να τιμωρηθουν με βαριές ποινές μήπως και φοβηθουν και στο υπόλοιπο συναφη τους.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πολυ καλο νεο και μπραβο που τους τσακωσανε...και ας ειναι μια καλη αρχη για την συνεχεια!

Εγω θελω να σταθω σε ενα κομματι της δημοσιευσης...
"Στη συνέχεια μετέφεραν τις κλεμμένες μοτοσικλέτες σε αποθήκη που διατηρούσαν στην περιοχή του Κορυδαλλού. Εκεί τις αποσυναρμολογούσαν και μέσω αγγελιών που αναρτούσαν στο Διαδίκτυο τις πωλούσαν είτε αυτούσιες, είτε ως ανταλλακτικά, αποκομίζοντας μεγάλα χρηματικά ποσά."

Έγραφα καποια στιγμη ΕΔΩ...στο φορουμ...στην τελευταια παραγραφο...
"Για σκεψου ομως,εσυ εγω ο καθενας...την τελευταια φορα που ζητησες φθηνο ανταλλακτικο ή αξεσουαρ για την μοτοσυκλετα σου,ηξερες ΣΙΓΟΥΡΑ οτι ηταν καθαρο;.........."

Και ας προβληματιστουμε ΟΛΟΙ μας...μπας κ καποια στιγμη σταματησουμε να κλαιμε!:friendship:
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Και φαντασου τωρα στην αυλή τους να δεις την καλή σου φύλλο φτερό. Μπαστάρδια μέσα ρε
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Γιατί ρε παιδιά κάνετε έτσι !!!! Σύμφωνα με τους Νόμους του Κράτους η ανθρώπινη ζωή είναι το ύψιστο αγαθό. Η "αφαίρεση" υλικών αγαθών βρίσκεται στο τέλος των εγκλημάτων που τιμωρούνται με φυλάκιση. Με λίγα λόγια....... θα "φάνε" 10 χρόνια πρωτόδικα για "κατά συρροή", στο Εφετείο θα μειωθεί στα 6 χρόνια, λόγω καλής διαγωγής στη φυλακή μειώνεται άλλα δύο, και στο τέλος κάθονται 2 χρόνια γιτί τους διώχνουν λόγο αποσυμφόρησης των φυλακών. Πόσα κάθονται ??? Δύο?? Πολλά είπα..... κάτι μου διέφυγε.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ θυμάμαι από παιδάκι, ίδιες φάσεις.
Κλεφτρονια με αποθήκες, που "εσπρωχναν "ανταλλακτικά.
Αν σου είχαν κλέψει την μηχανή και είχες το κατάλληλο κονε....την έβρισκες την άλλη μέρα.
Άσε που η κάθε περιοχή είχε το γνωστό κλεφτρονι. ..:rolleyes:

advφον!!
 
Top Bottom