Ενδοεπικοινωνία - Bluetooth (Μοντέλα και Κριτική)

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Νομίζω με τις απειροελάχιστες γνώσεις επί του αντικειμένου:(
μια πολύ καλή επιλογή σήμερα σύμφωνα με τις δυνατότητες και τα χαρακτηριστικά του
για ολοκληρωμένη ενδοεπικοινωνία ( ειδικά στο εξωτερικό ή στις μεγάλες αποστάσεις ) είναι το παρακάτω της interphone στην σειρά tour .
https://www.motorparts.com.gr/eshop/endoepikoinonia/monades-endoepikoinonias/interphone-tour-ενδοεπικοινωνία-μονή-detail.html

Γνώμες - προτάσεις - κριτικές
από κατόχους και για κάθε πιθανώς μελλοντικά ενδιαφερόμενο θα ήταν χρήσιμο να ειπωθούν !

Καλές αγορές - επιλογές

και Πολλά μοναδικά & απολαυστικά χιλιόμετρα !
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Νομιζω οτι πιο εξελιγμενο κυκλοφορει. . Την ειχε ο Θανος ( @tripper.gr ) σε μια προχθεσινη εντουροβολτα και απ οτι μας ελεγε σε σχεση με την mc5 εχει καλυτερη εμβελεια το ραδιοφωνο απλοποιημενο χειριστηριο, μεγαλυτερη εμβελεια στην συνομιλια.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Γιωργη για τη συγκεκριμενη δε ξερω δυστυχως
μπορω να σου πω για αυτην http://www.midlandeurope.com/en/product/154219-btx1-fm-singolo-intercom-fino-a-2-persone-c1142
ομως.
Κανει ολα οσα υποσχεται με εξαιρετικη καθαροτητα ηχου,προσωπικα τη δουλευω σα bluetooth και μουσικη,τα υπολοιπα δε με ενδιαφερουν,
εχουν φιλοι ομως που συνδεουν gps και με αλλες ενδοεπικοινωνιες ποιοτικες και δεν εχουν θεμα..
και ειναι και αδιαβροχη πραγματι..
το ραδιο επισης δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ειπαμε δε με ενδιαφερει:)
δε ξερω αν βοηθησα η μπερδεψα,προσωπικη εμπειρια παραθετω απλως:)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω της συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία και την version tour.
Ευκολία στην σύνδεση , ραδιόφωνο μια χαρά μεσα στην πόλη , έξω μετά απο ένα σημείο χάνει , αλλα το συνδέω με το iphone και ακούω μουσική απο τα αποθηκευμένα .
Τηλεφωνική επικοινωνία απίστευτη με πολλά χιλιόμετρα , μετά τα 140 ο άλλος ακούει ένα φύσημα αέρα αλλα εγώ ειμαι και με dual κράνος , με ένα φουλ φεις και κάλυμμα στο υποσιαγονο θα μπορείς εύκολα να πηγαίνεις με +40 , αλλα ποιος πάει με τόσα και μιλάει στο τηλ ;

Χαμηλώνει την μουσική για να μπουν οι οδηγίες του gps , χαμηλώνει η μουσική για να απαντήσεις στο τηλ .

Απαντάς στα τηλεφωνήματα πατώντας ένα κουμπί η απλά του φωνάζω και απαντάει μόνο του .

Στην μεταξύ μας επικοινωνία , τέλειο , έμενε απο μπαταρία την δεύτερη μερα μετά απο 10ωρα , ενώ τα αλλα είχαν εγκαταλείψει απο την πρώτη μερα και αυτή όχι ολόκληρη .

Φουλ αδιάβροχο , έχει φάει το δικό μου πολύ βροχή και τίποτα μέχρι τώρα .
Καλύτερη ποιότητα ήχου απο της παλιές σειρές .

Πρόβλημα έχει βγάλει το αυτοκόλλητο μικρόφωνο που ξεκόλλησε στα καλά καθούμενα , μπορουσα να το κολλήσω με κολλα , αλλα όχι είπα θα πάω εκει που το πήρα .( μου είπαν λοιπόν οτι η εγγύηση δεν καλύπτει αυτο το σημείο , γιατί ; )
Εν πασει περιπτώσει το κατάστημα μου έδωσε ένα καινούργιο , πριν το βάλω πάνω , είχε χαλάσει και αυτο ) γελοία κατασκευή για ένα τόσο ακριβό προϊόν σε αυτο το σημείο . Διορθώνεται με λίγη κολλα αλλα γιατί ;

Η γενική εικόνα παντος δεν χαλάει απο αυτο .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Πάντως και το προηγούμενο μοντέλο fmc 5 αξίζει τα χρήματα του και κανει οτι υπόσχεται .... και η μπαταρία μετά απο 2 χρονια χρήσης εξακολουθεί να βγάζει ενα 8ωρο συνεχόμενο συνδεμενο ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Το εχω και εγω στην εκδοση Urban.
To χρησιμοποιω για να μιλαω με την συνοδηγο.Μεχρι τα 140 μιλαμε μια χαρα χαμηλοφωνα με adve ζελατινα και full face κρανη.
Τις υπολοιπες λειτουργιες δεν τις εχω δουλεψει πολυ γιατι δεν με ενδιαφερουν.
Ουτε μουσικη ακουω ουτε τηλεφωνα απανταω...
Το μικροφωνο ξεκολλησε και σε εμενα και το κολλησα προσεκτικα με βενζινοκολλα και φαινεται οκ τωρα.
Απο μπαταρια στο τριημερο στην Κρητη δεν το φορτισα καθολου ενδιαμεσα και μου ελεγε οτι ειχα ''battery high'', και να φανταστεις οτι το αφηνω στην αναμονη στις στασεις γιατι το ξεχναω.

Για εμενα αξιζει τα χρηματα του....
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το εχω και εγώ και επιβεβαιωνω τα λεγόμενα. Άριστο σε ακουστικη, συνομιλια και διαρκεια μπαταριας! Το μονο πρόβλημα: το εχω συνδεδεμενο με το τηλεφωνο και ακουω μουσική. Ανοίγω το προγραμμα GPS. Οταν λοιπον χαμηλώνει την μουσική να πει τις οδηγίες δεν ακουγεται τίποτα, και μετα συνεχίζει μουσικη κανονικά. Αν δεν εχω μουσική οι οδηγιες ακούγονται κανονικόταΤα. Το εχει συναντήσει άλλος κάτοχος ή να φταίει το τηλεφωνο; Στην προηγουμενη μου, F3 προηγουμενης γενιας αυτο γινονταν κανονικα. Το εχει δοκιμάσει κάποιος ;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Σε εμένα ακούγονται κανονικά οι οδηγίες με iPhone τηλέφωνο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
@tsak8 εχεις δοκιμάσει και αλλα προγράμματα gps και σου κανει το ίδιο?
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
@Simitis σε Sygic και igo. Πραγματικά μου δημιουργήθηκε μεγαλη απορία. Και δεν ξερω τι φταίει, δεν ειναι αυτονομο gps να πω οτι φταιει η σειρα pairing κλπ. Ενα τηλεφωνο ειναι, κοινη πηγή ηχου.
@onroad με ποιο πρόγραμμα ; αν μπορεί καποιος με urban και android να δοκιμάσει Sygic ή οποιο αλλο θα ημουν υποχρεος

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
@tsak8 με sygic παίζω και εγώ και με google maps


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μπορείς να μου πεις στο Sygic στις ρυθμίσεις στο ηχοι την ρυθμιση Bluetooth πως την εχεις;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Οκ σε ευχαριστώ πολύ πάντως! Αν κάποιος εχει Android Sygic το βλέπει. Μάλλον θα τα δοκιμασω μια μια επιλογή και θα δω αν γινει κάτι.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
@onroad & εγω την ' tour ' επελεξα και πηρα αποψε . Αν ειναι η κορυφαια η βγει καλη θα δειξει η ...αυτοψια

Αλλά ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ (αν και λεπτομερεια μιλαμε για 220+ευρω bluetooth ).

Στα καπακια εφυγε με το που ξεκινησα το σφουγγαρακι του μικροφωνου .
Ιταλία λεμε !!!!!
Ιδια και απαράλλαχτη σε οτι μα οτι κ αν κατασκευαζζζουν !!!


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Εγω θελω να συνδεσω 2 κρανη, το δικο μου και του επιβατη...
Εχω δει αυτα τα 2 με το δευτερο να ειναι το επικρατεστερο μια και εχει μεγαλα πληκτρα (χρηση με γαντια)

http://www.ebay.com/itm/181737522842

https://www.banggood.com/1000m-Motorcycle-Helmet-Intercom-BT-S2-Waterproof-For-Wired-Wirelessh-Helmet-p-997638.html?rmmds=search

Οποιος τα εχει δουλεψει ακουω γνωμες....
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλά αυτο με το σφουγγαράκι το είχα ξεχάσει , ξεκολλάει και το ενδιάμεσο θα βρω την φωτο που τράβηξα απο την αντικατάσταση και πριν την κολλήσω είχε ξεκολλήσει .

Το θέμα ειναι όταν το ανέφερα στο μαγαζί μου είπαν οτι πρώτη φορά το ακούνε και δεν έχει ξανά συμβεί ποτε και μάλλον θα ειναι γιατί ίσως άφησα το κράνος στο τοπ κεις , σε ζέστη κτλ .
Φυσικά τους είπα οτι δεν έχω τοπ κεις που να χωράει κράνος και τον εξοπλισμό δεν τον πετάω απο εδω και απο εκει .

Παντος η εταιρία αποκλείεται να κάνει λάθος , πάντα κάνει ο πελάτης .

Τραβάω λοιπόν σε ολα μια κόκκινη γραμμή (δικό μου )
Και συνεχίζουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Έχω το SENA 10R και νομίζω είναι ο,τι πιο απλό στη χρήση, διακριτικό, και πρακτικό blue tooth έχω ποτε χρησιμοποιήσει.!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έχω το SENA 10R και νομίζω είναι ο,τι πιο απλό στη χρήση, διακριτικό, και πρακτικό blue tooth έχω ποτε χρησιμοποιήσει.!
Παίζει όμως να είναι κι η κορωνίδα στις ενδοεπικοινωνίες.... Και η πλέον ακριβή νομίζω.
 
Top Bottom