Ενδοεπικοινωνία SENA σε shoei / HJC

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Κοιτώντας για καινούριο κράνος, προσανατολίζομαι είτε σε GT-air 3 ή σε RPHA71, το δεύτερο το έχω δοκιμάσει το πρώτο αν είναι σαν το 2 περιμένω να μου κάθεται εξίσου καλά.
Το πρόβλημα και ο ενδοιασμός μου είναι αν θα μπαίνει η SENA s20 που έχω. Έχει κάποιος εμπειρία από GT-AIR2 ή RPHA71?
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
ΣΕ RPHA 70 ΜΠΑΊΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩς Η SENA. ΓΙΑ ΤΟ 71 ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΚΟΝΑ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΕ ΘΕΜΑ ΧΩΡΟΥ ΓΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Δυστυχώς στο rpha71 ο χώρος που μπαίνει η integrated μονάδα είναι μεγαλύτερος σε σχέση με το RPHA70. Αριστερά το 71 δεξιά το 70
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γιατί να μην μπαίνει? Έχω το Gt Air 2 και έχει κανάλια εσωτερικά και θέση για τα ηχεία.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Γιατί πλέον τα κράνη αυτά έχουν είτε χώρο για συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία στην αριστερή πλευρά με αποτέλεσμα και να μην μπορεί να μπει η βάση της SENA ή να έχουν τον μοχλό για την εσωτερική ζελατίνα σε εκείνο το σημείο...
Δυστυχώς η SENA έχει βάση που βιδώνει στη βάση του κράνους και δεν είναι σαν την CARDO που μπορεί να μπει με αυτοκόλλητο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γιατί πλέον τα κράνη αυτά έχουν είτε χώρο για συγκεκριμένη ενδοεπικοινωνία στην αριστερή πλευρά με αποτέλεσμα και να μην μπορεί να μπει η βάση της SENA ή να έχουν τον μοχλό για την εσωτερική ζελατίνα σε εκείνο το σημείο...
Δυστυχώς η SENA έχει βάση που βιδώνει στη βάση του κράνους και δεν είναι σαν την CARDO που μπορεί να μπει με αυτοκόλλητο.
Α, οκ. Δεν το φαντάστηκα αυτό. Αν θες και είσαι Αθήνα, περνάς από Άγιο Δημητριο με την ενδοεπικοινωνία να δούμε αν και πως μπορεί να μπει.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το πρόβλημα και ο ενδοιασμός μου είναι αν θα μπαίνει η SENA s20 που έχω.
Από ότι φαίνεται στο παρακάτω βίντεο τα πράγματα μάλλον είναι λιγο περίπλοκα. Παρόλα αυτα ο τύπος κάνει μια μόντα που φαινεται να δουλεύει. Το βιντεο είναι στα γερμανικά.

 
Top Bottom