Ενδοεπικοινωνιες βοηθεια

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Παιδια καλησπερα,
ετοιμαζομαι για ταξιδι εξωτερικο και ψαχνω συσκευες επικοινωνιας απο μηχανη σε μηχανη.Επειδη βγαινω πρωτη φορα πρεπει να παρω αρκετα πραγαματα(gps, ενδοεπικοινωνιες και ενα σωρο αλλα) και το κοστος εχει ανεβει πολυ.Εχετε να προτεινετε κατι καλο και σχετικα οικονομικο?

Ευχαριστω πολυ
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα σου προτεινα τις ενδοεπικοινωνιες να τις αφησεις στην ακρη!!!
κατα την γνωμη μου δεν πρεπει τιποτα να σου διασπα την προσοχη οταν εισαι στον δρομο!!!!!!!!
ασε που θα κανει καλο και στην τσεπη σου
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
Πολυ ωραια προσεγγιση του θεματος...Δε το χα σκεφτει..ισως τελικα να μην ειναι και τοσο χρησιμη..:p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα σου πω και κατι ακραιο
μεχρι και οι σκεψεις απαγορευονται οταν οδηγας
εσυ η μηχανη ο δρομος και τιποτα αλλο
 

Gio_Diego_950_ADV

Μέλος
Περιοχή
Λιδωρίκι Φωκίδας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
KTM_950_Adventure
αυτο εξυπακουεται..οταν οδηγεις δεν πρεπει να χαζευεις..οι μονες σκεψεις πρεπει να ειναι υπολογιστικες οσον αφορα το δρομο και τη μοτοσυκλετα και τον πασα ασχετο που ανα πασα στιγμη μπορει να την κανει και να σε στειλει...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αυτο εξυπακουεται..οταν οδηγεις δεν πρεπει να χαζευεις..οι μονες σκεψεις πρεπει να ειναι υπολογιστικες οσον αφορα το δρομο και τη μοτοσυκλετα και τον πασα ασχετο που ανα πασα στιγμη μπορει να την κανει και να σε στειλει...
ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες αλλα συμβαινει μερικες φορες να μην τηρειται αυτο και ο νομος του μερφυ αλλα και ο ιδιος ο μερφυ ειναι εκει......!!!!!
τεσπα ολα τα συστηματα παντα θελουν επανατροφοδοτηση ειδικα των βασικων απλων εννοιων!!!!!!!!
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
θα σου προτεινα τις ενδοεπικοινωνιες να τις αφησεις στην ακρη!!!
κατα την γνωμη μου δεν πρεπει τιποτα να σου διασπα την προσοχη οταν εισαι στον δρομο!!!!!!!!
ασε που θα κανει καλο και στην τσεπη σου
Πολυ ωραια προσεγγιση του θεματος...Δε το χα σκεφτει..ισως τελικα να μην ειναι και τοσο χρησιμη..:p

Αν θα πας με το κορίτσι επιβάλλεται να ΜΗΝ πάρεις ενδοεπικοινωνία . Εδώ προσπαθούμε να βρούμε τον φούστη που ανακάλυψε την κρεβατομουρμούρα και εσύ θέλεις να την ακούς και στο ταξίδι....;
:wacky::roflmao::friendship:
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
επειδη ερχεται το οδοιπορικο στο λεωνιδειο αλλα και το 36ωρο ,με ενδιαφερει η αγορα μιας ενδοεπικοινωνιας ! ψαχνοντας απο εδω και απο εκει ειδα πως ολες ειναι china made ,αλλα με τιμη αγγλιας . Ενδοεπικοινωνια με 200+ ευρω (2 συσκευες )αποκλειεται να παρω . Σε αναζητηση λοιπον εντοπισα την φωλια της ενδοεπικοινωνιας (κινεζιας) στο ebay. Εχει κανει καποιος τετοιου ειδους αγορα ? Συγκεκριμενα βρηκα

http://www.ebay.com/itm/2x-Motorcycle-Bluetooth-Helmet-Intercom-Interphone-Headset-FM-800M-For-iPhone-/331893540251?hash=item4d4665859b:g:K34AAOSwwo1Xcdb2

http://www.ebay.com/itm/2-x-BT-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-Interphone-Intercom-Headset-6-Riders-1200M-/272434930013?hash=item3f6e63215d:g:EFgAAOSwKOJYGYfr

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xinterphone.TRS0&_nkw=interphone&_sacat=0

καθε γνωμη δεκτη
ευχαριστω
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Απο αυτές που βάζεις, η 5η στο τελευταίο λινκ, γενικά η V6 διαβαζω καλά σχόλια. Αξίζει τα λεφτά της. Εχει review στο mybike.gr

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
εχω παρει και κινεζια 30 ευρω αλλα μονο να ακουω το gps κουβεντα και μουσικη δεν θελω ,φυσικα με την interphone που εχει κανενα 160αρι δεν εχουν καμμια σχεση .
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Βάσει δικιάς μου εμπειρίας από αγορά ενδοεπικοινωνίας για το Οδοιπορικό στο Λεωνίδιο, για να λέμε καμιά "κουβέντα" με το έτερον ήμισυ, να το αποφύγετε... Εκτός αν το δικό σας ήμισυ δεν θα σας ζαλίζει... Δεν λέω βολικό πολύ να μιλάς χωρίς να ουρλίαζεις με κλειστό κράνος, αλλά υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος...

Η μαλακία είναι ότι το δικό μου είναι καινούργιο και δε το βλέπω να "χαλαέι" 'αμεσα...
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
μονός θα ειμαι ...θελω την ενδοεπικοινωνια (3 συσκευες) για το παρεακι με τις αλλες 2 μοτοσυκλετες ... επειδη δεν ειμαι καθε τοσο να σταματω για τηλεφωνο, ουτε για νοηματικη με τα χερια στο τιμονι ..του στυλ "γυριστε πισω χασαμε το δρομο κτλ" ..
 

Mak-Mak

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Honda Varadero, BMW F650gs maDrakar
Έχω ενδοεπικοινωνία (interphone), και έχω κάνει 3 φορές το οδοιπορικό. Η γνώμη μου ειναι πως δεν την χρειάζεσαι (και γενικά). Μόνο bagster χρειάζεσαι ή κάτι στο ντεπόζιτο για να βάλεις τον χάρτη που θα σου δώσουν τα παιδιά στην εκκίνηση. Αν καταφέρετε με την παρέα να χαθείτε τότε κάτι κάνατε λάθος στην οργάνωση σας :p . Την ενδοεπικοινωνία θα την χρειαστείς μόνο σε μεγάλα ταξιδιωτικά με παρέα άλλες μηχανές κατα τη γνώμη μου ή αν δέχεσαι αρκετά τηλεφωνήματα δουλειάς (κ πάλι όμως μην μιλάς στο τηλέφωνο και να οδηγάς ταυτόχρονα, κάνε λίγο στην άκρη γιατι σου αποσπά τρελά την προσοχή). Με το έτερο ήμισυ σε μια εκδρομή θα μιλήσουμε ελάχιστα και αυτό μόνο όταν χρειαστεί. Περισσότερο ακούει μουσική ο συνεπιβάτης στη διαδρομή. Κατ εμέ άστο για το τέλος, την αγορά του (ή και καθόλου) αν δεν ταξιδεύεις συχνά με άλλες μηχανές με ίδιες ενδοεπικοινωνίες.
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
εχεις επιχειρηματα δεν μπορω να πω ...ταξιδακια γινονται ομως αρκετα και ειναι το τελευταιο κομματι που λειπει . Μαλλον θα κανω λιγο κρατη προτιμησω να παω σε κατι επωνυμο και δοκιμασμενο.
Ευχαριστω
 
Top Bottom