Εν μερη "ανακατασκευη" και φρεσκαρισμα!!!

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Εάν εννοείς το 22 παρακάτω ο κωδικός του είναι 60001079000
Άργησα αλλά κατάφερα να θυμηθώ που το είχα βρει:

Τελικά δεν είναι ΚΤΜ, απλά το συγκεκριμένο κατάστημα τα έχει εκτυπώσει με τρισδιάστατο εκτυπωτή.

Της Aurora είναι καλύτερο γιατί δεν σπάει, όλα τα άλλα σπάνε μετά από καιρό κ χρήση.
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Άργησα αλλά κατάφερα να θυμηθώ που το είχα βρει:

Τελικά δεν είναι ΚΤΜ, απλά το συγκεκριμένο κατάστημα τα έχει εκτυπώσει με τρισδιάστατο εκτυπωτή.

Της Aurora είναι καλύτερο γιατί δεν σπάει, όλα τα άλλα σπάνε μετά από καιρό κ χρήση.
Ηρθαν της Aurora και τα εβαλα.Μου φαινεται πως και αυτα ειναι απο 3D εκτυπωτη.
Οπως και να χει ειναι στιβαρη κατεσκευη και εσφιξαν σωστα πανω στα καλαμια.
Θενξ εγκεν!!
:friendship:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Κατ αρχήν ευχαριστούμε για την υποστήριξη!

Της Aurora, ήταν κάποτε από πολυεθυλαινιο. Το 2018 πήγαμε κι εμείς στα 3D, όμως πλύσιμο, χημικά, ήλιος κλπ σημαίνει ότι μετά από καιρό έσπαγαν. Ότι έσπαγε βέβαια , στέλναμε free αντικατάσταση.
Το γυρίσαμε πάλι σε υψηλής πυκνότητας πολυεθυλαινιο που κατασκευάζεται στην έδρα μας σε CNC. Μπορείς να το γυρίσεις τελείως ανάποδα και δε θα κάνει κιχ. Εκτός αυτού, έχει πάντα εγγύηση εφ όρου ζωής, οπότε ότι και να σου τύχει, εκεί θα είμαστε.

άσχετο : Οι 3D εκτυπωτές έχουν πολύ συγκεκριμένη χρήση. Οι ερασιτεχνικοί εννοώ. Έχουμε τυπώσει σε επαγγελματικούς έξω από σίδερο, αλουμίνιο, τιτάνιο, ρητίνη, abs τα πάντα. Είμαι σε άλλα φόρουμ και τραβάω τα μαλλιά μου. Άλλος πάει και κάνει σχάρα, άλλος χειρολαβές, άλλος πήγε να κάνει βάση για δαγκάνα (τα νεύρα μου...). Εμείς πλέον μόνο για αισθητικούς λόγους εξαρτήματα, όχι δομικά και αν είναι δομικά είναι για να σπάνε επί τούτου. Κι εκεί φαντάσου πάλι τα βγάλαμε και πήγαμε σε CNC πολυκαρβονικο. Απλά όλες οι άλλες και σωστές λύσεις είναι πιο ακριβές.

Μπράβο για την μοτοσυκλέτα, είναι ένα μοντέλο που πραγματικά αξίζει, εύχομαι να το χαρείς όπως του αρμόζει!

Δ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom