Εξάτμιση R6 σε Dominator .

Ioannis G.

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
Honda Nx 650 dominator 98
Το συγκεκριμένο δυναμομετρο είναι η πικρή αλήθεια. (Σε όλα υπάρχει δυνατότητα ρυθμισης να δείχνει κάτι παραπάνω) Ο μηχανικός είπε ότι η κατανάλωση θα πέσει. Φαντάζομαι επειδή δουλευει σωστά τώρα.

Ψησου εγώ δε σταματάω να κάνω βόλτες.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Tα Β ειναι αυτα που ερχονταν φιμωμενα απο εργοστασιο για Α1 διπλωμα. Συνηθως μια μηχανη με αλυσιδα και φυσιολογικα λαστιχα εχει περιπου 7 με 10% απωλειες απο στροφαλο σε τροχο, αλλα ναι, σιγουρα παιζει και το δυναμομετρο, αφου στην ουσια για να ξερεις τι πραγματικα εχει παιχτει ηθελες μια δυναμομετρηση πριν -προτου καν αλλαξεις την εξατμιση- ωστε να εχεις μπουσουλα. Ενα δυναμομετρο με ενα νουμερο σκετο δεν λεει κατι. Οι καμπυλες παντως ειναι μια χαρα και αφου εσυ λες οτι το νιωθεις καλυτερο τοτε δεν υπαρχει θεμα!

Απλα μετρα και μια καταναλωση απο εδω και περα και πες μας.

(ναι, το ψηνω για Ντομι...)
Tα Β ειναι αυτα που ερχονταν φιμωμενα απο εργοστασιο για Α1 διπλωμα. Συνηθως μια μηχανη με αλυσιδα και φυσιολογικα λαστιχα εχει περιπου 7 με 10% απωλειες απο στροφαλο σε τροχο, αλλα ναι, σιγουρα παιζει και το δυναμομετρο, αφου στην ουσια για να ξερεις τι πραγματικα εχει παιχτει ηθελες μια δυναμομετρηση πριν -προτου καν αλλαξεις την εξατμιση- ωστε να εχεις μπουσουλα. Ενα δυναμομετρο με ενα νουμερο σκετο δεν λεει κατι. Οι καμπυλες παντως ειναι μια χαρα και αφου εσυ λες οτι το νιωθεις καλυτερο τοτε δεν υπαρχει θεμα!

Απλα μετρα και μια καταναλωση απο εδω και περα και πες μας.

(ναι, το ψηνω για Ντομι...)

Αυτα που δεν εχουν ουτε Α ουτε Β μετα το RD08 ??
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτα που δεν εχουν ουτε Α ουτε Β μετα το RD08 ??
Mε πιανεις αδιαβαστο. Οσο εψαξα τα μονα στοιχεια που βρηκα ειναι για Α και Β, οσον αφορα τα RD08. Μηπως εχεις RD02?
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Mε πιανεις αδιαβαστο. Οσο εψαξα τα μονα στοιχεια που βρηκα ειναι για Α και Β, οσον αφορα τα RD08. Μηπως εχεις RD02?
Εγω εχω αυτον τον πινακα...


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σ.Σ.> Απο το 1996 και μετα η Honda αλλαξε τα VIN σε 17ψηφια. Πριν ηταν 11ψηφια πχ RD02XXXXXXX
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αυτα ειναι για το 10ο ψηφιο. Εγω λεω για το 8ο:


Nαι ,ναι καταλαβα για ποιο λες!εβαλα τον πινακα γτ ειναι τα μονα Α και Β που βλεπω
Το δικο μου πχ δεν εχει. Εχει ''RD0870S''
:thnkg:

Y.Γ Ειναι του '95
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
To VIN ρε 420 :p , αυτο μου κανει για αριθμος πλαισιου. Πρεπει να ξεκιναει με ZDC γιατι απ'οσο ξερω το RD08 το εφτιαχναν Ιταλια.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πωωωωω, με πακετωσες! Εχει κι αλλους κωδικους το ριμαδι! Πισω στο διαβασμα!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πωωωωω, με πακετωσες! Εχει κι αλλους κωδικους το ριμαδι! Πισω στο διαβασμα!
Κατι εγινε και σβηστηκε το παραπανω και δν ξαναγραφω αφου προλαβες κ το διαβασες!!
Θα το δει καποιος γνωστης αυριο και θα μας εξηγησει.
Παντως εγω εχω το (πιο) γρηγορο :ha
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Kαλα εκανε και σβηστηκε το παραπανω γιατι τα vin δεν τα γραφουμε ολοκληρα χυμα στο ιντερνετ, μεχρι το 11ο ψηφιο μονο εισαι safe, απο εκει και περα ειναι αριθμος πλαισιου και μην τον ξαναποσταρεις πουθενα, δεν ξερεις ποιος διαβαζει.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Kαλα εκανε και σβηστηκε το παραπανω γιατι τα vin δεν τα γραφουμε ολοκληρα χυμα στο ιντερνετ, μεχρι το 11ο ψηφιο μονο εισαι safe, απο εκει και περα ειναι αριθμος πλαισιου και μην τον ξαναποσταρεις πουθενα, δεν ξερεις ποιος διαβαζει.
Αν δεν το'γραφα ,δεν θα ειχαμε συνεννοηθει! Θα αρχιζαμε και το 420 να βρουμε τι σημαινει πανω στο χοντα... :ha:ha:ha

offtopicτελος
 
Top Bottom