Εξήγησε μας το nickname σου.....

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Λοιπον το dj-xatzi προηλθε από την μουσική που επαιζα πριν από καμμιά 5ετια σε διάφορα μπαράκια !!! Ναι ήμουν κ εγώ ένας από τους πολλούς dj που είχε βγάλει αυτός ο τόπος !!!
Πλέον όμως και πέρνωντας αφορμή από αυτο το thread πήγα στο ληξιαρχείο τού advRide και πλέον για εσάς...... GoukoS.....
Ας ειναι καλά ενα "παλικάρι" που μάλλον ήταν ο δίδυμος αδερφός του Κωστετσου και βρισκόταν ως σκοπός;;; στο οχυρό Ρουπελ πέρυσι στη βόλτα μας.... Το "παληκαρι" είχε πάρει σασί κ δεν διόρθωνε με τίποτα... Άλλο που δεν ήθελε λοιπόν ή λελο-παρεα που ημασταν μαζί και από τότε έχει κολλήσει λοχαγουκος - γουκος.... :pointu:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
THIS IS ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ
Μοτό
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE
Όμορφο θέμα!!!! Ότι λέει το παρατσούκλι μου ισχύει. Δηλαδή,απέκτησα το δικό μου αυτοκίνητο 6μηνες μετά από φαντάρος και δεν με ενδιέφεραν καθόλου οι μηχανές.Πριν 6-7 χρονια πήρα το πρώτο μου σκουτερακι,ένα Leonardo 150, και μετά άλλο ενα Majesty 125,μετά μια Virago 400 και τέλος έχω το SUPER TENERE μου 3,5και κάτι χρόνια, το οποίο από σπόντα ήρθε στα χέρια μου.Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!!! Ίσα ίσα που τη χρησιμοποιώ καθημερινά. Αλλά το κουτακιας ισχύει ακόμα.....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Goukos σε κόβω για νέο λελομέλος!!! μπράβο σου, το αξίζεις!!!!!

κι εμένα το δικό μου είναι από το όνομά μου...TheODORos.... είναι nick Που χρησιμοποιώ από εποχές mirc (1999- 2000....)

τι κερδίζω??
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κολλημένος με τα Subaru από το 1990++, οπότε το 1ο μου διαδυκτιακό nick ήταν blue2fast4U....
Τότε που Subaru/Pirelli με Kankounen/McRae/Burns/Solberg για τουλάχιστον 5-6 χρόνια κυριαρχούσαν στο WRC. Αυτά όλα στο πάλαι ποτέ Rally.gr που μας τέλειωσε πριν κάποια χρόνια.
Καπου στο 2003 πήρα το 1ο μου Forester και μπήκα σε μια παρέα 4Χ4 που άρχισαν τότε τα Rally Raid σε πρώιμη μορφή - παιδικά.... :)
Στην 1η μου συμμετοχή (αγωνιστική) μου ζήτησαν nickname, για να με γράψουν και στα οικεία φόρουμ (σαν συμμετοχή κλπ). Το παραπάνω μου φάνηκε "καπως" ...., και τους είπα ότι θα δούμε στον τερματισμό. Με κοίταγαν περίεργα -πού πας με τη "σαύρα" κι έτσι...- κι όταν βγήκα 4ος γενικής με καμιά 40αριά αυτοκίνητα, φώναξαν ομόφωνα "Forester" στον τερματισμό. Ήταν και κάτι πολύ δύσκολα πετρωτά εκεί πίσω από την Πάρνηθα, που μόνο το forester πέρασε από όσα SUV ήταν μέσα, κι εκεί έγινε κερκίδα και φώναζαν πάλι το ίδιο....
Δεν ήθελε και πολύ! Μου έμεινε 13 χρόνια τώρα:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Χρονια κραταει,οι φιλοι πιο πολυ ετσι με φωναζουν παρα με το Ονομα μου:cautious:...Δικη μου εμπνευση,απο μια σκεψη λογω της αγαπης μου για την μοτοσυκλετα "να γερασουμε παρεα"...Εφτιαξα και τον mAthosala σε avatar και ...παμε μαζι παντου...καλα να'μαστε και να γουσταρουμε μοτο...:friendship:
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Εχει ξεμεινει απ το λυκειο και το 1ο μαιλ που φτιαξα ποτε στην ζωη μου.
Yπηρχε ενας τυπος στο αμερικανικό smack down τοτε ,ο booker t.
Για καποιο λογο μ φανηκε λογικο και ευηχο το
Jocker-t.
Θεωρητικα διαβαζεται jόckerty.
Μια λεξη.
Η αληθεια ειναι ποτε δεν εκατσα να ψαξω κατι αλλο οπου γραφομουν.
Βαρεμαρα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Κάποιοι νομίζουν ότι είναι το επίθετο μου αλλά δεν είναι.
Το nickname προέρχεται από την νήσο καταγωγής Λευκάδα αλλά κανονικά είναι Λευκαδίτης και όχι Λευκάδιος.'Δανείστηκα' το ποιό εύηχο Λευκάδιος απ'τον Λευκάδιο Χερν.Ήταν Ελληνοιρλανδός συγγραφέας ο οποίος γεννήθηκε στην Λευκάδα και υπήρξε ένας απ'τους σημαντικότερους συγγραφείς/ποιητές της Ιαπωνίας.
Ίσως γι'αυτό τον λόγο όλες οι μοτοσυκλέτες που κατείχα ήταν απ'την Ιαπωνία :laugh:
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
ξερω ξερω λιγο κλισε το Ιronbutt για μηχανοβιο...αλλα...
Χριστουγεννα του 2010 εφυγα αυθημερον απο Χαλκιδικη...Αθηνα...βολτες με φιλους...live rock σε ενα μπαρακι στο Ματι που ανοιξε μονο για εμας και μετα επιστροφη στο καπακι Χαλκιδικη.1470χλμ σε 1 μερα αλλα το σημαντικο..με DUCATI 748..απο τοτε με φωναζαν στο φορουμ Ironbutt....
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μια μανία αυτό το παιδί με τις εκθέσεις .....:yew:
Πες εχω ένα Subaru FORESTER ......

Kαι από εκεί και το Nickname ....:friend:
Δεν λέγονται μονολεκτικά αυτα Σταυρο!!
Λοιπόν
Μια φορα κι εναν καιρο στο χωριό της μητέρας μου, (επειδη ηταν πολυ αναπτυγμενο τρομάρα τους), με έστελναν στη πηγή να φερω νερο κι εγω καθόμουν με τις ωρες σε ενα γκρεμι και χάζευα τα γεράκια που γυρνούσαν γυρω γυρω για τροφή και τα ζηλευα.
Θα μου πείτε γιατι δεν έμαθες παραπέντε αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορία!!
Ετσι προέκυψε το HAWK
Τωρα το 46 ειναι απο τον Βαλεντινο, διαχρονική αξια.
 
Top Bottom