Εξήγησε μας το nickname σου.....

αστραχαν

Μέλος
Όνομα
γιωργος
Μοτό
vstrom 1000 (2015)
Αστραχαν γιατί ηταν το πρώτο γαιδουρακι που καβαλησα μικρος στο χωριο.Δεν ειναι το δικο μου παρατσουκλι αλλα οτι καβαλαω απο τοτε( ποδηλατο, μηχανακι)βαφτιζεται ετσι τιμης ενεκεν
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ε, δεν άντεξα κι εγώ κι εκανα μια μικρή αλλαγή :D
Λόγω του ότι μετά τις αναβαθμίσεις το φόρουμ έγινε πιο "αλαφρό" είπα κι εγώ να εναρμονιστω :p
jmar-oulis λοιπόν (ζυμαρ-ουλης στα ελληνικά :eek:).
Μια παλιά γκομενα που είχα με το που πρωτοείδε και άκουσε το jmar, και λόγω του σμιλεμενου μου κορμού :rolleyes: με είχε βγάλει έτσι :laugh: .
Τα σχόλια με μέτρο παρακαλώ :muted::wacky:

Άλλωστε υπάρχει και ο γνωστός ζυμαρουλης :p
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Το δικό μου λοιπόν βγαίνει απο το παρατσούκλι μου που έχω απο παιδί απο το χωριό μου και είναι το Μαράγκος (προσοχή στον τόνο) και το οποίο πάει κάτι σαν οικογενειακό κειμήλιο 3ης γενιάς πλέον.
Το rangos τώρα βγαίνει απο την συντομία της λέξης (Marangos) απο τους κολλητούς και έμεινε ετσι τα τελευταία πολλά χρόνια.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
geez996 = Απο τα χρονια διαμονης στο Μοντρεαλ οπου κανεις δεν με φωναξε μονο με το ονομα μου, αλλα George the Greek from Greece. Καποιο "τσαμπιονι'' μαγκικο ξεστομισε g's και εμεινε...
Το 996 το προσθεσα εγω απο το Ducati 996 που ειχα.
Προφερετε τζιζ και οχι γκιζ.

:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
θα καθαριστει λιγο το ομορφο κ ενδιαφερον σε Ιστοριες τοπικ απο τα λελικα και τα ασχετα...να μεινει καθαρο ετσι οπως τού πρεπει.Τα υπολοιπα τα λεμε αλλου οι λέλες και λοιπες...:D
Την κατανοηση και βοηθεια ολων μας και να το κρατησουμε ενδιαφερον.Διαβαζουμε ομορφα πραματα που ξεκινανε απο το nickname μας...:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Εμένα μια ζωή με φώναζαν οι φίλοι και οι γνωστοί Μπιλάκο - Μπίλη απο το Βασίλη.. Δύσκολο να το βρείτε έ; έ; Για αυτό και εγώ το Billy το έκανα κάποια στιγμή nickname μου.. Όσο για το gs... ξέρετε ήταν η μεγάλη μου καψούρα απο τα 15 μου όπου το πρωτοείδα.. και δεν εννοώ το 1200 αλλά το 1150 όπου κατάφερα να το αποκτήσω στα 24 μου και πέρασα 6 μαγικά χρόνια στην σέλα του!!!!!
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Ίσως να έφταιγε η μάναμ ,που ποτέ δε μου φώναξε : " Γιωργάάάκη οχι στα βαθιά παιδίίίμ"...
Ίσως ο πατέρας μου ,που με τραβολόγαγε απο νιάνιαρο μαζί του,όταν πήγαινε για ψαροντούφεκο...
Ίσως οι παπούδες μου ,που ήταν και οι δυο ναυτικοι...
Ίσως οι ρίζες μου απο Σαντορίνη & Ροδο...
Όσο κι άν εχω τρέλλα με τη φύση και τα βουνά ...Πάντα, :panda: ένιωθα Θαλλασινος τύπος!;)
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Ειχα και εχω ονειρο να ταξιδευω στερια και θαλασσα,λιγο που παντα μου αρεσαν οι πειρατες και το αγαπημενο μου παραμυθι ηταν με πειρατη,λιγο που η γιαγια μου με φωναζε καπετανιο και ημουν καπεταν φασαριας,λιγο το αν δεις καραβι στο βουνο..που μου ταιριαζει,λιγο ο κυκλος των χαμενων ποιητων με το Oh Captain my Captain,και κυριως το οτι οταν ανεβαινω στην μηχανη νιωθω να χαραζω πορεια και να φευγω ανοιχτα :)
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
το dimos προφανως ειναι το ονομα μου
αλλα ουτε που ξερω τι σημαινει το 47ki7. κατι εχει να κανει με κωδικους απο ραδιοηλεκτρονικες συσκευες παντως. ειχαμε με τον κολλητο πειρατικο σταθμο και αυτος ειχε κωδικο 47ka7 και εγω 47ki7 (το γεγονος οτι τα αρχικα της τοτε κοπελας του ηταν ΚΑ και της δικιας μου ΚΙ, ηταν απλα μια ευχαριστη συμπτωση).

στην πορεια και στα φοιτητικα μου χρονια στην Αγγλια, το ειχα αλλαξει προσωρινα σε Cactus Jack στα διαφορα chat rooms του Mirc. Cactus Jack ηταν ενας απο τους πρωταγωνιστες στο WWF στα τελη της δεκαετιας του 90 και τον πηγαινα, αλλα φυσικα με τον καιρο ξεπεραστηκε το nick και εντελει παρεμεινε εσαει το dimos47ki7 το οποιο με ακολουθει περιπου 20 χρονια σε καθε μορφης ηλεκτρονικες παρεες
 

lucky_explorer1200

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
Yamaha XT1200Z Super Tenere
Το lucky explorer το ειχα δει στα Cagiva Elephant 900 του 91-92. Απο τα γνωστά τσιγάρα Lucky Strike,αλλαξε ελαφρως το λογότυπο για να ταιριάζει με την "ιδέα" της μοτοσικλέτας!

Πριν 3 χρόνια αγόρασα ένα Tenere 660 του '99,το έβαψα λευκό και του έβαλα αυτά τα αυτοκόλλητα. Το πούλησα ύστερα,αλλα ειπα ότι κάποια στιγμη θα κανω έτσι το 1200.

Ενός Ιταλού εδώ,αλλα κάπως έτσι το φαντάζομαι...

 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Το lucky explorer το ειχα δει στα Cagiva Elephant 900 του 91-92. Απο τα γνωστά τσιγάρα Lucky Strike,αλλαξε ελαφρως το λογότυπο για να ταιριάζει με την "ιδέα" της μοτοσικλέτας!

Πριν 3 χρόνια αγόρασα ένα Tenere 660 του '99,το έβαψα λευκό και του έβαλα αυτά τα αυτοκόλλητα. Το πούλησα ύστερα,αλλα ειπα ότι κάποια στιγμη θα κανω έτσι το 1200.

Ενός Ιταλού εδώ,αλλα κάπως έτσι το φαντάζομαι...

τουμπανο το 1.2
σου μεινε καμια φωτο με το 660 lucky strike να το δουμε πως εδειχνε?
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Απο τον επόμενο ιδιοκτήτη μετά απο εμένα,οι φωτό...
Τωρα ειναι στα χέρια άλλου!





Μη μου βάζεις ιδέες κι ακόμα δεν το έχω ασφαλίσει!!
Κούκλα η μικρή!
 

drones5

Μέλος
Περιοχή
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Όνομα
ΚΩΝ/ΝΟΣ
Μοτό
BMW F650GS(Twin)
Όταν ήμασταν μαθητές, η παρέα αποτελούνταν από οχτώ φίλους. Ο Νο1 ήταν ο μεγαλύτερος ηλικιακά. Ο Νο8 ο μικρότερος. Εγώ ο Νο5 ... στη μέση. Ήμασταν όλοι εργατικά παιδιά, γι αυτό και ονoμαστίκαμε drones. Drones σημαίνει και κηφήνας.
 
Top Bottom