Εξήγησε μας το nickname σου.....

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Εγώ λέω να το αλλάξω και να βάλω το ΜΟΥΡΙΚΗΣ .

Για φτιάχτετο η Διαχειριστές !!

Θα το φτιάξουμε τώρα που υπάρχει χρόνος !!
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
:l2:
Ευχαριστώ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εποχές irc.
Έχω πολλή ώρα που τρολάρω έναν φίλο στο εξωτερικό. Κάποια στιγμή ξεσπάει και γράφει "ante g... re amyroukai".

Τι είναι αυτό ρε τρελέ;
Χέσε με, έχω τόσα νεύρα που ούτε το επίθετό σου δεν μπορώ να γράψω σωστά. (εκείνες τις εποχές με τα επώνυμα για να μην ψαχνόμαστε ποιός Γιάννης, ποιός Κώστας κλπ κλπ κλπ)

Ε, έμεινε.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εποχές irc.
Έχω πολλή ώρα που τρολάρω έναν φίλο στο εξωτερικό. Κάποια στιγμή ξεσπάει και γράφει "ante g... re amyroukai".

Τι είναι αυτό ρε τρελέ;
Χέσε με, έχω τόσα νεύρα που ούτε το επίθετό σου δεν μπορώ να γράψω σωστά. (εκείνες τις εποχές με τα επώνυμα για να μην ψαχνόμαστε ποιός Γιάννης, ποιός Κώστας κλπ κλπ κλπ)

Ε, έμεινε.
:roflmao::roflmao:

Σε διαβάζω στο moto και πολλές φορές μου έχει δημιουργηθεί η απορία, τι να σημαίνει άραγε αυτό το nickname.
Τώρα ξέρω. :ok:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εποχές irc.
τι είπες τώρα!!!!!!!!! hellenicnet και 2 στριφτά μέχρι να πιάσει σύνδεση το 52άρι μοντεμάκι.... τρελά βράδια αξημέρωτα....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τι είπες τώρα!!!!!!!!! hellenicnet και 2 στριφτά μέχρι να πιάσει σύνδεση το 52άρι μοντεμάκι.... τρελά βράδια αξημέρωτα....
ποιά 52, ένα εσωτερικό boca 14.4 σε κάρτα θυμάμαι. Πολύ μετά πήρα 28, μετά 33 και μετά 52.
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Ακόμη ένα nickname που δεν χρειάζεται πολλές εξηγήσεις.


Υπάρχει όμως ένα bonus. Την στιγμή που το διάλεγα, κοντοστάθηκα για μια στιγμή: "και αν αλλάξω μηχανή στο μέλλον;"
Χάζεψα για λίγο μια φωτογραφία της, από τις πολλές που την έχω βγάλει κατά καιρούς.
Μπα, δεν υπάρχει περίπτωση! :woot: Υπερβολικά πολλές βόλτες, πολλά ταξίδια και πολλές εμπειρίες...
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Πριν χρονια, νεος στην τωρινη μου δουλεια, ενας φιλος μου ελεγε συνεχεια ''γεια σου ρε παιχτη'' επειδη δεν του χαλουσα ποτε χατηρι...
Εκεινη την εποχη οι περισσοτεροι δεν 'βαζαν τα κανονικα τους ονοματα...Εεε...εφαγα φλασια με το συγκεκριμενο και μου εμεινε!:happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

mikes

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Honda CBF 500, Yamaha YBR 250
με λενε Μιχαλη.. επειδη ιντερνετικα υπογραφω συνηθως ως mike.giann (το giann απο το επιθετο) στους μηχανοβιους κυκλους (οπου εχω δωσει δυναμικο παρον τουλαχιστον) τους οποιους γνωρισα μεσα απο το ιντερνετ και τα φορουμ ειμαι γνωστος ως Μικες απο το Mike φυσικα.. ετσι πλεον σε οτι εχει να κανει με μοτο υπογραφω ως mikes.. στα υπολοιπα φορουμς και σελιδες που παρακολουθω συνεχιζω να υπογραφω ως mike.giann
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Η μηχανη μπήκε στην ζωή μου πολύ αργα. Από μικρός έβλεπα τους συμμαθητές με μηχανάκια και δεν ζήλευα καν. Είχα το ποδήλατο μου και πηγαίναμε παντού. Χανόμασταν στα χωράφια.

Όταν μεγάλωσα, το ποδήλατο το αντικατέστησε το αμαξι. Βγαίναμε για καφέ, έπεφτε η ιδέα και φεύγαμε 200-300 χλμ μακριά να πιούμε καφέ και να γυρίσουμε. Μια από αυτές τις φορές ήταν 3 τα ξημερώματα, δεν είχαμε βενζίνη και το πλησιέστερο βενζινάδικο ήταν πολύ μακριά.

Τα κορίτσια στο αμαξι αγχώθηκαν και τις λέω "τι ποιο όμορφο απο λίγη περιπέτεια;"

Από τότε έμεινε ότι οποίος πηγαινε με το αμαξι μου θα έπρεπε να ήταν προετοιμασμένος για περιπέτεια.

Όταν υπηρέτησα φαντάρος στη στρατονομία, εκεί είδα για πρώτη φορά από κοντά τα Τρανσαλπ και μου άρεσαν. Όποτε όταν ρωτησαν ποιοι έχουν δίπλωμα μηχανής, σήκωσα χερι (τελικά δεν ήταν και η πιο σοφή κίνηση, αλλά τη γλίτωσα)

Εκεί μπήκε το μικρόβιο.

Τώρα όσο αγορά το Tales? Ας πούμε πως άμα καθίσετε μαζί μου και σας πάρω τον αέρα, δεν θα σταματησω ποτέ να μιλάω. Κάποια φεγγάρια με φώναζαν "ο Παραμυθάς" όχι επειδή έλεγα ψέματα, αλλά γιατί δεν σταματούσα να μιλάω!

MotoADVTales λοιπόν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
antsoar = Αντώνης + Soaring (ανεμοπορία)

Αυτό το nick με ακολουθεί 20 χρόνια, το χρησιμοποιώ παντού, σε mail forum παιχνίδια, ουσιαστικά έχει γίνει το δεύτερο μου όνομα.

Το δεύτερο συνθετικό ήταν ο πρώτος μου μεγάλος έρωτας, τα ανεμόπτερα και η ανεμοπορία γενικά. Ασχολήθηκα πολλά χρόνια με αυτά, έχω βάλει πάνω από 150 πτήσεις με ρυμούλκα και βίντζι...


...μετά γνώρισα τις μηχανές :p;)

Στη φωτό είναι το ταπεινό μου ποδηλατάκι, έξω από ένα hostel στο Isle of Skye, με το οποίο έκανα το ταξίδι στη Σκωτία.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Το μακρυνο '87 σε ενα Ταγμα ανεπιθυμητων στη Χιο 5 νεοι καναμε παρεα (τους παλιους δεν τους πλησιαζες, ειχαν αγριεψει στην εξορια)
Ο αφασιας της παρεας, θεολογος στο επαγγελμα, μας εφταχνε το κεφι και μας εβγαλε παρατσουκλια
Εμενα λογω επιθετου Σακελλαρης με εβγαλε Larry και μεχρι να το αναγραψω στην ομαδα μονο αυτοι οι 5 ειχαν το προνομιο να με αποκαλουν ετσι!
ΥΓ. Οι 4 βρισκομαστε ακομη 3-4 φορες το χρονο τουλαχιστον..

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο Aldebaran είναι αστέρας ο οποίος βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της ζωής του, εξου και το χρώμα του (έντονο πορτοκαλί). Εάν έχει ξαστεριά και χαμηλή φωτορύπανση, μπορείς να τον δεις αμυδρά με γυμνό μάτι.

Οπως ο Aldebaran, έτσι και τα ΚΤΜ λειτουργούν σα να είναι στο τελευταίο στάδιο της ζωής τους (βλάβες) και είναι και πορτοκαλί :p
:D


Επίσης, ο Aldebaran αποτελουσε συχνο αστρονομικό σώμα παρατήρησης στα καράβια, όταν στις νυχτερινές βάρδιες έπρεπε να τον μετρήσουμε με τον εξάντα και να διορθώσουμε τα σφάλματα των πυξίδων ή να κάνουμε πρακτική στο λεγόμενο τρίγωνο θέσης μαζί με άλλα δύο ουράνια σώματα, για να βρούμε τη θέση μας στον ωκεανο.

Aldebaran λέγεται κουφάλες!

Ούτε Αζερμπαϊτζάν!
Ούτε Αμπεμπαμπλόμ!
Ούτε Αμπελαλέ!

:fun:fun
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ο Aldebaran είναι αστέρας ο οποίος βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της ζωής του, εξου και το χρώμα του (έντονο πορτοκαλί). Εάν έχει ξαστεριά και χαμηλή φωτορύπανση, μπορείς να τον δεις αμυδρά με γυμνό μάτι.

Οπως ο Aldebaran, έτσι και τα ΚΤΜ λειτουργούν σα να είναι στο τελευταίο στάδιο της ζωής τους (βλάβες) και είναι και πορτοκαλί :p
:D


Επίσης, ο Aldebaran αποτελουσε συχνο αστρονομικό σώμα παρατήρησης στα καράβια, όταν στις νυχτερινές βάρδιες έπρεπε να τον μετρήσουμε με τον εξάντα και να διορθώσουμε τα σφάλματα των πυξίδων ή να κάνουμε πρακτική στο λεγόμενο τρίγωνο θέσης μαζί με άλλα δύο ουράνια σώματα, για να βρούμε τη θέση μας στον ωκεανο.

Aldebaran λέγεται κουφάλες!

Ούτε Αζερμπαϊτζάν!
Ούτε Αμπεμπαμπλόμ!
Ούτε Αμπελαλέ!

:fun:fun
Kαι είχα απορία, τι στα κομμάτια είναι αυτό.
Και σκεφτόμουν, από το silver alert θα έχει βγει, θα χάθηκε καμιά μέρα κ του το κόλησαν (ντιμπέι ρε, ντιμπέι τώρα) :D
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ο Aldebaran είναι αστέρας ο οποίος βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο της ζωής του, εξου και το χρώμα του (έντονο πορτοκαλί). Εάν έχει ξαστεριά και χαμηλή φωτορύπανση, μπορείς να τον δεις αμυδρά με γυμνό μάτι.

Οπως ο Aldebaran, έτσι και τα ΚΤΜ λειτουργούν σα να είναι στο τελευταίο στάδιο της ζωής τους (βλάβες) και είναι και πορτοκαλί :p
:D


Επίσης, ο Aldebaran αποτελουσε συχνο αστρονομικό σώμα παρατήρησης στα καράβια, όταν στις νυχτερινές βάρδιες έπρεπε να τον μετρήσουμε με τον εξάντα και να διορθώσουμε τα σφάλματα των πυξίδων ή να κάνουμε πρακτική στο λεγόμενο τρίγωνο θέσης μαζί με άλλα δύο ουράνια σώματα, για να βρούμε τη θέση μας στον ωκεανο.

Aldebaran λέγεται κουφάλες!

Ούτε Αζερμπαϊτζάν!
Ούτε Αμπεμπαμπλόμ!
Ούτε Αμπελαλέ!

:fun:fun
Ο Aldebaran στα ελληνικα ειναι Λαμπαδίας και ηλπιζα να μας πεις κατι με σουζες και "λαμπάδες" οταν εγραφες για Κατέμια!!
:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom