Εξαρθρώθηκε μεγάλη σπείρα που έκλεβε μηχανάκια στην Αττική

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οι κλέφτες υπήρχαν και θα υπαρχουν για πάντα.
Πρέπει να προσπαθήσουμε να προστατεύουμε όσο γίνεται καλύτερα τις περιουσίες μας, από αυτούς
Και όπως είπε ο Παναγιώτης. ...προσοχή με την αγορά ανταλλακτικων.

advφον!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πρεπει ομως και εμεις καποια στιγμη,να σταματησουμε να αγοραζουμε ανταλλακτικα απο οπου να ναι.
Eδω ειναι ολο το ρεζουμε...

Θελεις καποιο ανταλλακτικο.Που θα απευθυνθεις;
Στην "μαμα" κατ'αρχας.Το γνησιο!Οπου και-συνηθως-διαπιστωνεις οτι πισω απο την "χλιδη" και σιγουριά στην Επισημη αντιπροσωπεια και το Εργοστασιο Παραγωγης κρυβεται...η τιμη!Ακριβά γμτ...λες.Και τσουζει...

Σου πεταει μετα και ο μαστορας ή αν δεν πας στο μαστορΗ,σκεφτεσαι...Ρε δεν κοιταζω και κανα ιμιτασιον;...
Αλλά ξερεις οτι το ιμιτασιον δεν ειναι μαμα.Ναι μεν φθηνο αλλά απο πΓοιοτητα...χε με...!

Ερχεται λοιπον η "μαυρη σκεψη"(το ρεζουμε που λεγαμε πιο πανω)...Ρε μπας κ να δω κανα...κανα...ντρεπεσαι λιγο να το σκεφτεις μην τυχον πεσεις στη φαβα "θελει η πτανα να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει"στυλ και σκεφτεις πολυ δυνατα και σε ακουσουν τριγυρω ή πιο...δημοσια(κανα Φορουμ πχ)και σε κραξουν και σε κλαιν οι ρεγγες και κλαις κι εσυ γιατι ξερεις οτι εκαμες μαλ@κια που πας να βρεις κλεμμενο ή "αμφιβολου προελευσης"-ναι αυτη ειναι η "προελευση" αφου ποτέ δεν ρωταμε "που το βρηκες ρε φιλαρακι αυτο";...

Και τελικα ,και καλα τωρα, πνιγεις το αισθημα και το σκεφτεσαι πιο πριβε και λες δε γαμιε...εγω την μηχανη μου να φτιαξω οικονομικα και "με γνησια"και ας...μολυνω το περιβαλλον!Εξαλλου ο πρωτος λες ειμαι η ο τελευταιος;...κι εχεις και ενα θλιβερο δικιο-υπο την εννοια οτι(να το ΡΕΖΟΥΜΕ)...

ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΕΞΩ οτι ...ΠΕΛΑΤΗΣ και ΖΗΤΗΣΗ παντα υπαρχει...Κι αυτο που κανουν,να κλεβουν αβιαστα και ανευ αισθηματων τον κοπο και τον ιδρωτα καθενος,πηδανε το συναισθημα που εχεις για το "παλιοσιδερο",παρανομουν κλεβοντας ξενη περιουσια,το κανουν για ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ!


Για το χρημα.


Γιατι ξερουν οτι δεν θα τους μεινει στο ραφι αυτο που θα βουτηξουν και θα πουληθει!Και θα κονομησουν... Μαυρο εμποριο μαυρα ολα μαυρη και η ψυχη σου εσενα που σου κλεψανε το μηχανακι...Κι ομως...η πραγματικοτητα...

Μια πραγματικοτητα που λεει οτι δεν σκεφτεται ομως ο "υποψηφιος αγοραστης παρεμποριου αμφιβολου προελευσης"ή καλυτερα μαλλον,δεν θελει να παραδεχτει μεσα του οτι ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ πως αυριο ισως ειναι η σειρα μου να τροφοδοτησω με την δικη μου μηχανη ενα Τοπικ στο δυσαρεστα και να παρω "ευχολογια" συντροχων για κουραγιο και τα σχετικα μπουρδευχολογια(παρηγορια στον αρρωστο)αλλά κυριως να τροφοδοτησω εναν ΚΛΕΦΤΗ εναν ΑΠΑΤΕΩΝΑ εναν μαυρο εμπορα να ΠΟΥΛΗΣΕΙ και να ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ τροφοδοτωντας την ζητηση της "ΑΓΟΡΑΣ" με ανταλλακτικα απο τη δικη σου μηχανη!...

Οσους και να "εξαρθρωσουν",πολυ καλα θα κανουν οι κυριοι της Διωξης αλλά πολυ φοβαμαι οτι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ αποτελεσμα δεν προκειται να υπαρξει εαν...ΕΑΝ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΦΘΗΝΟ "ΜΑΥΡΟ" ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ...

...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom