Εξατμιση Tenere 700

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Δουλεύουμε σε πρωτότυπο ενίσχυσης της βάσης που κρατάει την εξάτμιση. Υπολογίζω αρχές/μέσα Οκτ. Να την δούμε Online.
Δημήτρη καλησπέρα. Ο Άγιος Βασίλης θα μας φέρει φέτος κανένα τελικό ή ποδιά που ετοιμάζετε; Ρωτάω για να τη βάλω στη λίστα μου, ήμουν καλό παιδί φέτος...
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Είναι δύο τενερέ εκτός μαγαζιού για μέτρημα για να ξαναδούμε κάποια πρωτότυπα.
Αν εξαιρέσεις ότι γίνεται @@@ λόγω και της απουσίας στο Μιλάνο ατόμων για επίσκεψη στην έκθεση, προετοιμασίες ομάδων για το Dakar και λοιπά, καταλαβαίνεις τι μακελειό ζούμε.

  1. Προστασία εξάτμισης
  2. Τελικό
  3. Ποδιά
  4. Λεβιέδες
Μπαλαντέρ > Πίσω τεπόζιτα.

με σειρά που τα δουλεύουμε

Μέχρι και Laser scanner αγοράσαμε για το Τ7. Τώρα θέλουμε και παραπάνω άτομα!

Δ.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, αναμένουμε νεότερα. Καλη δύναμη!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πάντως απο Τenere κοντά σας στην περιοχή (Παλλήνη) έχουμε 2-3 διαθέσιμα για να δοκιμάσετε αν θέλετε και άλλα εκτός από τα δύο που έχετε ήδη.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Έφυγε η ακραπα και στη θέση της ήρθε η hp corse η ψιλή ! Έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος βέβαια ξεταπωτη η ακραπα έκανε πολύ πιο ωραίο ήχο ….






Βόλτα μεγάλη δεν έχω προλάβει ακόμα να κάνω για να δω εάν ζεσταίνετε το φλας αν και είναι σε μεγάλη απόσταση και είναι λίγο πιο χαμηλά από το ύψος της Μπούκας !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Έφυγε η ακραπα και στη θέση της ήρθε η hp corse η ψιλή ! Έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος βέβαια ξεταπωτη η ακραπα έκανε πολύ πιο ωραίο ήχο ….






Βόλτα μεγάλη δεν έχω προλάβει ακόμα να κάνω για να δω εάν ζεσταίνετε το φλας αν και είναι σε μεγάλη απόσταση και είναι λίγο πιο χαμηλά από το ύψος της Μπούκας !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολύ ωραίο!
3 ερωτήσεις!

Πως στηρίζεται το τελικό? Βλέπω σε μια φωτο ένα μακρύ "αυτί" αλλά που πιάνει?

Με τέρμα συμπιεσμένη ανάρτηση πόσο απέχει το τελικό από τη ρόδα και πόσο το ψαλίδι απο τον λαιμό?

Τι διαστάσεις έχει το τελικό?. Ιδανικά μηκος ευθύγραμμου τμήματος, διάμετρο τελικού, εσωτερική διάμετρο σωλήνας, μήκος εισόδου και εξοδου μέχρι το ευθυγραμμο τμήμα... :roflmao:
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Πολύ ωραίο!
3 ερωτήσεις!

Πως στηρίζεται το τελικό? Βλέπω σε μια φωτο ένα μακρύ "αυτί" αλλά που πιάνει?

Με τέρμα συμπιεσμένη ανάρτηση πόσο απέχει το τελικό από τη ρόδα και πόσο το ψαλίδι απο τον λαιμό?

Τι διαστάσεις έχει το τελικό?. Ιδανικά μηκος ευθύγραμμου τμήματος, διάμετρο τελικού, εσωτερική διάμετρο σωλήνας, μήκος εισόδου και εξοδου μέχρι το ευθυγραμμο τμήμα... :roflmao:
Καλημέρα ! Όπως θα δεις παρακάτω η εξάτμιση έρχεται με αυτή την βάση η οποία πιάνει στις βίδες που κρατάνε τον πίσω κομμάτι που είναι η πινακίδα ! Θεωρώ ότι ήταν μια πολύ έξυπνη και εύκολη πατέντα στερεώνοντας με αυτόν τον τρόπο την εξάτμιση πάνω στο πλαίσιο (αν δεν κάνω λάθος )



Το ποσό απέχει το τελικό δεν το γνωρίζω αλλά και από τις φωτογραφίες αν το δεις δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να βρει η εξάτμιση στο λάστιχο μιας και είναι πιο έξω ! Διαστάσεις θα τις μετρήσω και θα στις πω !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Καλημέρα ! Όπως θα δεις παρακάτω η εξάτμιση έρχεται με αυτή την βάση η οποία πιάνει στις βίδες που κρατάνε τον πίσω κομμάτι που είναι η πινακίδα ! Θεωρώ ότι ήταν μια πολύ έξυπνη και εύκολη πατέντα στερεώνοντας με αυτόν τον τρόπο την εξάτμιση πάνω στο πλαίσιο (αν δεν κάνω λάθος )



Το ποσό απέχει το τελικό δεν το γνωρίζω αλλά και από τις φωτογραφίες αν το δεις δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να βρει η εξάτμιση στο λάστιχο μιας και είναι πιο έξω ! Διαστάσεις θα τις μετρήσω και θα στις πω !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευχαριστώ!
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Βγάλε τα φλας! Κρίμα είναι και led. Νομίζω ότι θα γίνουν ψητά στην πρώτη βόλτα!
το εχω στο νου να τα μετακινήσω αλλα πιστευω οτι δεν θα εχω θεμα μιας και υπάρχει μεγάλη απόσταση... μια μεγάλη βολτα με χλμ θα μου λύσει την απορία βέβαια
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
το εχω στο νου να τα μετακινήσω αλλα πιστευω οτι δεν θα εχω θεμα μιας και υπάρχει μεγάλη απόσταση... μια μεγάλη βολτα με χλμ θα μου λύσει την απορία βέβαια
Στο πρώτο ποστ έχω μια φωτο. Τα δικά μου απέχουν 20εκ και δεν έχουν πρόβλημα.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
το εχω στο νου να τα μετακινήσω αλλα πιστευω οτι δεν θα εχω θεμα μιας και υπάρχει μεγάλη απόσταση... μια μεγάλη βολτα με χλμ θα μου λύσει την απορία βέβαια
κατάλαβες κάποια διαφορά στην απόδοση συγκριτικά με την akrapovic ; Ρωτάω γιατί αυτή η πρόταση έχει πολύ μεγαλύτερο λαιμό..
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
το εχω στο νου να τα μετακινήσω αλλα πιστευω οτι δεν θα εχω θεμα μιας και υπάρχει μεγάλη απόσταση... μια μεγάλη βολτα με χλμ θα μου λύσει την απορία βέβαια
Αν μπορείς να μας λύσεις και κανα 2 απορίες ακόμα! Η πρώτη είναι αν δίνουν χρονικό διάστημα για σερβις της εξάτμισης και η δεύτερη αν δίνουν χαρτί ότι είναι Homologated για Euro 4/5
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Αν μπορείς να μας λύσεις και κανα 2 απορίες ακόμα! Η πρώτη είναι αν δίνουν χρονικό διάστημα για σερβις της εξάτμισης και η δεύτερη αν δίνουν χαρτί ότι είναι Homologated για Euro 4/5
Αν μπορείς να μας λύσεις και κανα 2 απορίες ακόμα! Η πρώτη είναι αν δίνουν χρονικό διάστημα για σερβις της εξάτμισης και η δεύτερη αν δίνουν χαρτί ότι είναι Homologated για Euro 4/5

Μαζί με την εξάτμιση ήρθε αυτό το χαρτί ! Νομίζω στην 5η στήλη αυτό περιγράφει !! Τώρα για το σέρβις δεν βρήκα κάτι αλλά αυτό δεν είναι το ίδιο για όλες τις εξατμίσεις ; Τις διαστάσεις δεν τις ξέχασα όταν βρω χρόνο θα σου τις στείλω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II

Μαζί με την εξάτμιση ήρθε αυτό το χαρτί ! Νομίζω στην 5η στήλη αυτό περιγράφει !! Τώρα για το σέρβις δεν βρήκα κάτι αλλά αυτό δεν είναι το ίδιο για όλες τις εξατμίσεις ; Τις διαστάσεις δεν τις ξέχασα όταν βρω χρόνο θα σου τις στείλω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ευχαριστώ!
Για το σερβις θα στειλω ενα email να ρωτησω τοτε.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Σκέφτεσαι να την αλλάξεις ;
Παίζει να εχω θεμα με το κτεο στη γαλλια με την εξατμιση του camel adv. Και ψαχνω εναλλακτική.

Προς το παρον ψάχνω να αλλαξω το κινεζικο τελικό με κάτι άλλο με λίγο διαφορετικές διαστάσεις. Το συγκεκριμένο της hpcorse είναι κοντοτερο από αυτό που δίνει με το χαμηλό κιτ και μου μοιαζει πιθανή επιλογή.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Παίζει να εχω θεμα με το κτεο στη γαλλια με την εξατμιση του camel adv. Και ψαχνω εναλλακτική.

Προς το παρον ψάχνω να αλλαξω το κινεζικο τελικό με κάτι άλλο με λίγο διαφορετικές διαστάσεις. Το συγκεκριμένο της hpcorse είναι κοντοτερο από αυτό που δίνει με το χαμηλό κιτ και μου μοιαζει πιθανή επιλογή.

Απλά έχει κολλημένη την βάση πάνω στο τελικό που πιάνει στο πλαίσιο ! Όποτε φοβάμαι ότι δεν θα σε βολέψει το συγκεκριμένο τελικό αν σκοπεύεις να κρατήσεις το υπόλοιπο στήσιμο της adv-camel !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Στο μεταξύ πριν λίγες μέρες είδα και την καινούργια πρόταση της adv camel η οποία τροποποίησε τον σωλήνα και έφερε το τελικό σε παρόμοια θέσει με της hp Corsa


Με μια γρήγορη μάτια βλέπω ότι κ πάλι θέλει κόψιμο το πλαίσιο και είναι αναγκαία η απομάκρυνση του μαρσπιέ του συνοδηγού !

Προσωπικά νομίζω ότι είναι μια λάθος προσέγγιση … η πρώτη λύση μου άρεσε περισσότερο σαν αποτέλεσμα !



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Απλά έχει κολλημένη την βάση πάνω στο τελικό που πιάνει στο πλαίσιο ! Όποτε φοβάμαι ότι δεν θα σε βολέψει το συγκεκριμένο τελικό αν σκοπεύεις να κρατήσεις το υπόλοιπο στήσιμο της adv-camel !


:ha
 
Top Bottom