Εορταστική Χωματάδα (απο Αθήνα) Κυριακή 17 Δεκέμβρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παντως αν περασουμε στα γνωστα αγνωστα μονοπατια ,κατω από τον Κιθαιρωνα εχει κατι τετοια
.
Τι εννοεις?
Θα μαζεψουμε κι ελιες? :D
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Παντως αν περασουμε στα γνωστα αγνωστα μονοπατια ,κατω από τον Κιθαιρωνα εχει κατι τετοια
.
Eνδιαφερον !
Λεω να μην την χασω αυτην την βολτα!
Δεν εχω χασει εξαλλου καμια εορταστικη χωματαδα (...πρωην πουροντουραδα)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Eνδιαφερον !
Λεω να μην την χασω αυτην την βολτα!
Δεν εχω χασει εξαλλου καμια εορταστικη χωματαδα (...πρωην πουροντουραδα)
Ο τιτλος άλλαξε ,η παράδοση συνεχίζεται;):)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Eνδιαφερον !
Λεω να μην την χασω αυτην την βολτα!
Δεν εχω χασει εξαλλου καμια εορταστικη χωματαδα (...πρωην πουροντουραδα)
Σύμφωνα με τον μέσο όρο των ηλικιών, πάλι πουροντουράδα βγαίνει.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Λοιπον, επειδη ο Δασικος @forester ειναι πιθανο να μαζευει ελιες στις 17 (ελπιζω πως οχι Θοδωρη) και επειδη εγω ειχα σκεφτει να βγαλω διαδρομη με χαρτες Αναβασης (ειμαι ..παραδοσιακος στη χωματινη πλοηγηση :D), εφ'οσον η διαδρομη ειναι να γινει κυριως στη Βοιωτια εφαγα φλασια: ο Αποστολης @Carooly ξερει την περιοχη απ'εξω, ειναι και δυνατος χωματερος οποτε τι καλυτερο απο το να αναλαβει την πλοηγηση! :ok: :cool: Του το προτεινα λοιπον και δεχτηκε, tnx again κι'απο δω Αποστολη!! :friendship:

Το χωματινο προγραμμα της ημερας εχει λοιπον ως εξης. Θα κανουμε αρχικα το Οινοη-Ασκρη που ειναι περιπου 70 χιλιομετρα χωμα και γενναια σταση στην Ασκρη για καφε/σνακ. Εκει θα συναντησουμε πιθανα και τους ασφαλτινους (δεστε παρακατω) οποτε θα τα π(ι)ουμε - καφε αναψυκτικα εννοειται :D - ολοι μαζι :cool: Το δευτερο χωματινο κομματι θα ειναι Ασκρη-Προδρομος-Αρβανιτσα που εινει περιπου 55χμ, οποτε συνολο χωματινων χιλιομετρων γυρω στα 125, οτι πρεπει για μια γεματη/χορταστικη μερα! Και για τους χωματινους θαχει και ασφαλτο, το στριφτερο Χαϊδαρι-Οινοη για "ζεσταμα" το πρωι και μετα την επιστροφη Αρβανιτσα-Αθηνα, θα παμε μεχρι Θηβα απο παλια Εθνικη και μετα Σχηματαρι οπου θα πιασουμε τον αυτοκινητοδρομο, τελευταιο μπουρου-μπουρου, καλα Χριστουγεννα κλπ αμεσως μετα τα διοδια των Αφιδνων.

Τωρα, υπαρχει και η δυνατοτητα να ερθουν καποιοι ασφαλτινα, με πλοηγο τον Παναγιωτη @Eversman :ok: Διαδρομη θα βγαλει ο Παναγιωτης, ειμαι σιγουρος με αρκετα "points of interest" οπως παντα στις βολτες του :cool: Συναντηση για καφε/σνακ στην Ασκρη με τους χωματινους και μετα πιθανα Ασκρη-Δομβραινα-Αγια Αννα-Αρβανιτσα που ειναι ωραια ασφαλτινη αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα την "εμπλουτισει" ο Παναγιωτης. Εορταστικο τσιμπουσι λοιπον ολοι μαζι στην Αρβανιτσα!

Αυτα, απο βδομαδα θα φτιαξουμε και λιστα για να ξερουμε ποσοι θα ειμαστε επειδη πρεπει να κλεισουμε τραπεζι στη γνωστη ταβερνα. Η συναντηση στο ..Γαϊδαρι θα ειναι πριν τις 8πμ ωστε να πιουμε ενα πρωτο καφε και να φυγουμε στις 8 και κατι για ναμαστε Οινοη στις 9 ωστε ναχουμε τη μερα μπροστα μας. Θα συναντησουμε τον Αποστολη και πιθανα οποιον αλλο τον βολευει στο φουρνο της Οινοης κατα τις 9πμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Τα αρχεια της διαδρομης για οποιον ενδιαφερεται.
Θα χαρω να σας δω ολους!:ltsg:
 

Attachments

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τα αρχεια της διαδρομης για οποιον ενδιαφερεται.
Θα χαρω να σας δω ολους!:ltsg:
Θα τα περάσω μεσα στον σκληρό μου ........
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Γιώργο @XLGeorge καλημέρα...Το 8 αναχώρηση μου ακούγεται λίγο βάρβαρο...Δλδ θα πρεπει 7 να είμαστε Χαϊδάρι να πιούμε ενα καφεδάκι....Εφόσον θα είναι μονοήμερη και θα εχουμε όλη την μέρα μπροστά μας χωρις άγχος δεν κάνουμε την αναχώρηση στις 9 ώστε να είμαστε πιο άνετα και να ξεκινήσει η μάζωξη για καφε κατα τις 8;Εγω όπως και να έχει,οτι ώρα τελικα και να το κάνουμε μέσα από τώρα...
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Παντως αν περασουμε στα γνωστα αγνωστα μονοπατια ,κατω από τον Κιθαιρωνα εχει κατι τετοια
.
Λεωνιδα θα εβαζα το κομματι προς Λιβαδωστρα αλλα μας βγαζει εκτος πορειας. Πρεπει η διαδρομη να ειναι ενας κυκλος που θα προλαβει να καλυφθει στην μικρη χειμωνιατικη μερα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιώργο @XLGeorge καλημέρα...Το 8 αναχώρηση μου ακούγεται λίγο βάρβαρο...Δλδ θα πρεπει 7 να είμαστε Χαϊδάρι να πιούμε ενα καφεδάκι....Εφόσον θα είναι μονοήμερη και θα εχουμε όλη την μέρα μπροστά μας χωρις άγχος δεν κάνουμε την αναχώρηση στις 9 ώστε να είμαστε πιο άνετα και να ξεκινήσει η μάζωξη για καφε κατα τις 8;Εγω όπως και να έχει,οτι ώρα τελικα και να το κάνουμε μέσα από τώρα...
Υπολόγισε την καθυστερηση απο τις εκτακτες ΚΤΜ στάσεις και θα δεις ότι πρέπει να φύγουμε πιο νωρίς :D
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Yπήρξε αυτή η ιδέα- με βάση πάντα την εορταστική Χωματάδα- να συναντηθούμε κάπου όοοολοι μαζί (Χωμάτινοι-Ασφάλτινοι) και να το γιορτάσουμε παρέα.
Κάτι σαν Xmas-offride/Xmas-onride ένα πράμα, χωρίς να περιοριστεί κανένα γκρούπ, όσον αφορά την διασκέδαση και τις διαδρομές του. Το είχα προτείνει λοιπόν στο Γιώργο και εφόσον πολύ ευγενικά δέχτηκε (ευχαριστούμε George :friendship:), πήραμε το go, χαράκτηκε και η διαδρομή του χωμάτινου κλιμακίου, θα βγάλουμε οι "Ασφάλτινοι" μία αντίστοιχη διαδρομή, με στάση για καφέ στην Άσκρη και κατάληξη στην Αρβανίτσα.
Από επιλογές διαδρομών και αξιοθέατα, άλλο τίποτα (τί Βοιωτοί είμαστε άλλωστε), σίγουρα θα βγεί κάτι ενδιαφέρον.
Θα έλεγα, για να μην μπλέξουμε τις λάσπες με την πίσσα, να ανοιχτεί ένα παράλληλο thread, έτσι ώστε να μην ασχοληθούν καθόλου τα παιδιά εδώ ;)

Γιώργο (@XLGeorge ) και Αποστόλη (@Carooly ), πόση ώρα υπολογίζετε ότι θα σας πάρει από Οινόη για Άσκρη, μαζί με τις όποιες λογικές καθυστερήσεις? Κανά δίωρο περίπου?
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom