Εορταστική Χωματάδα (απο Αθήνα) Κυριακή 17 Δεκέμβρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Άνοιξε νέο θέμα Παναγιώτη και υπολόγισε τους χωματινους στην Αρβανίτσα 3-4....αν περνάνε τα βουνά και δεν κάνουμε παγοδρομιες όπως πέρυσι!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Υπολόγισε την καθυστερηση απο τις εκτακτες ΚΤΜ στάσεις και θα δεις ότι πρέπει να φύγουμε πιο νωρίς :D
Χαχαχαχα...Δίκιο έχεις...Το ξέχασα....Τον ιμάντα τον πορτοκάλι να τον πάρω πάλι Κώστα;;;
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Yπήρξε αυτή η ιδέα- με βάση πάντα την εορταστική Χωματάδα- να συναντηθούμε κάπου όοοολοι μαζί (Χωμάτινοι-Ασφάλτινοι) και να το γιορτάσουμε παρέα.
Κάτι σαν Xmas-offride/Xmas-onride ένα πράμα, χωρίς να περιοριστεί κανένα γκρούπ, όσον αφορά την διασκέδαση και τις διαδρομές του. Το είχα προτείνει λοιπόν στο Γιώργο και εφόσον πολύ ευγενικά δέχτηκε (ευχαριστούμε George :friendship:), πήραμε το go, χαράκτηκε και η διαδρομή του χωμάτινου κλιμακίου, θα βγάλουμε οι "Ασφάλτινοι" μία αντίστοιχη διαδρομή, με στάση για καφέ στην Άσκρη και κατάληξη στην Αρβανίτσα.
Από επιλογές διαδρομών και αξιοθέατα, άλλο τίποτα (τί Βοιωτοί είμαστε άλλωστε), σίγουρα θα βγεί κάτι ενδιαφέρον.
Θα έλεγα, για να μην μπλέξουμε τις λάσπες με την πίσσα, να ανοιχτεί ένα παράλληλο thread, έτσι ώστε να μην ασχοληθούν καθόλου τα παιδιά εδώ ;)

Γιώργο (@XLGeorge ) και Αποστόλη (@Carooly ), πόση ώρα υπολογίζετε ότι θα σας πάρει από Οινόη για Άσκρη, μαζί με τις όποιες λογικές καθυστερήσεις? Κανά δίωρο περίπου?
Εμεις θα πουμε 12-12:30 για να ειμαστε μεσα. Θα προτεινα στην Ασκρη συναντηση στην ''Λιμνη μουσων'' γιατι το καφενειο της ασκρης εχει μονο ελληνικο καφε εκτος και αν η παρεα θελει να τιμησει την παραδοση. Εγω παντως ειμαι οκ με εναν ελληνικο καφε.:)
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Άνοιξε νέο θέμα Παναγιώτη και υπολόγισε τους χωματινους στην Αρβανίτσα 3-4....αν περνάνε τα βουνά και δεν κάνουμε παγοδρομιες όπως πέρυσι!
Έγινε Κώστα! Οι Ασφάλτινοι να δείς τί διπλά και τριπλά λούπ θα κάνουμε άν όντως παγώσει :laugh:

Εμεις θα πουμε 12-12:30 για να ειμαστε μεσα. Θα προτεινα στην Ασκρη συναντηση στην ''Λιμνη μουσων'' γιατι το καφενειο της ασκρης εχει μονο ελληνικο καφε εκτος και αν η παρεα θελει να τιμησει την παραδοση. Εγω παντως ειμαι οκ με εναν ελληνικο καφε.
Όπου θέλετε Αποστόλη. Η αλήθεια είναι ότι στη "Λίμνη" έχει περισσότερο χώρο και αν έχει βγάλει και τα αλογάκια έξω, θα δούμε και κάτι διαφορετικό.
Είχε -εκτός από το καφενείο- και μία άλλη καφετέρια στην πλατεία, ή κάνω λάθος? Όπως και να 'χει, θα το κανονίσουμε να είμαστε γύρω στις 1200 εκεί:ok:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Γιώργο @XLGeorge καλημέρα...Το 8 αναχώρηση μου ακούγεται λίγο βάρβαρο...Δλδ θα πρεπει 7 να είμαστε Χαϊδάρι να πιούμε ενα καφεδάκι....Εφόσον θα είναι μονοήμερη και θα εχουμε όλη την μέρα μπροστά μας χωρις άγχος δεν κάνουμε την αναχώρηση στις 9 ώστε να είμαστε πιο άνετα και να ξεκινήσει η μάζωξη για καφε κατα τις 8;Εγω όπως και να έχει,οτι ώρα τελικα και να το κάνουμε μέσα από τώρα...
Τακη καλημερα, αν ειμαστε Χαϊδαρι στις 7:30-7:45 υπαρχει χρονος για καφεδακι και το πολυ να φυγουμε 8:15 καθως δε νομιζω οτι θα ειναι περισοτερο απο 45' μεχρι την Οινοη. Η μερα ειναι μικρη και πρεπει να την εχουμε μπροστα μας. Κι'εγω δεν ειμαι φιλος του πολυ πρωινου ξυπνηματος αλλα για τετοιες εξορμησεις επιβαλεται. :)
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εσυ (xlGeorge) πηγαινε απο τις 6:30 γιατι ειμαι σιγουρος οτι κατα τις 8:15 θα θυμηθεις να σφιξεις την αλυσιδα και να ρεγουλαρεις βαλβιδες...:pointu::dnl:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εσυ (xlGeorge) πηγαινε απο τις 6:30 γιατι ειμαι σιγουρος οτι κατα τις 8:15 θα θυμηθεις να σφιξεις την αλυσιδα και να ρεγουλαρεις βαλβιδες...:pointu::dnl:
Θα ερθεις ? κι ασ τα αυτα.
Αν θελεις παμε Οινοη 09:00 απο χωμα παρεα!!:eek:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εσυ (xlGeorge) πηγαινε απο τις 6:30 γιατι ειμαι σιγουρος οτι κατα τις 8:15 θα θυμηθεις να σφιξεις την αλυσιδα και να ρεγουλαρεις βαλβιδες...:pointu::dnl:
Εσυ φτιαξε πρωτα το μηχανακι σου και κανονισε νασαι εκει με το Γατο στις 8:05 να ρυθμισουμε στα γρηγορα βαλβιδες μηπως και παρει το Alp ακομα 0.2 αλογα! :D :roflmao:
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Έγινε Κώστα! Οι Ασφάλτινοι να δείς τί διπλά και τριπλά λούπ θα κάνουμε άν όντως παγώσει :laugh:



Όπου θέλετε Αποστόλη. Η αλήθεια είναι ότι στη "Λίμνη" έχει περισσότερο χώρο και αν έχει βγάλει και τα αλογάκια έξω, θα δούμε και κάτι διαφορετικό.
Είχε -εκτός από το καφενείο- και μία άλλη καφετέρια στην πλατεία, ή κάνω λάθος? Όπως και να 'χει, θα το κανονίσουμε να είμαστε γύρω στις 1200 εκεί:ok:
Εχει τρία μαγαζιά με εσπρέσο στην πλατεία.
Για μένα καλύτερα να ενισχύσετε τα μικρά μαγαζάκια του χωριού.
(Το ένα κάνει κρέπα και κλαμπ (σάντουιτς)
-Που και καλό καφέ έχουν και καλύτερες τιμές.
Η "λίμνη" είναι κοφτηρι.
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Εχει τρία μαγαζιά με εσπρέσο στην πλατεία.
Για μένα καλύτερα να ενισχύσετε τα μικρά μαγαζάκια του χωριού.
(Το ένα κάνει κρέπα και κλαμπ (σάντουιτς)
-Που και καλό καφέ έχουν και καλύτερες τιμές.
Η "λίμνη" είναι κοφτηρι.
Δεν εχω σταματησει ποτε γιατι ηταν κοντα με την Θηβα και η πρωτη σταση ηταν παντα πιο πανω. Εγω συμφωνω με τα μαγαζια του χωριου.
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Εχει τρία μαγαζιά με εσπρέσο στην πλατεία.
Για μένα καλύτερα να ενισχύσετε τα μικρά μαγαζάκια του χωριού.
(Το ένα κάνει κρέπα και κλαμπ (σάντουιτς)
-Που και καλό καφέ έχουν και καλύτερες τιμές.
Η "λίμνη" είναι κοφτηρι.
Δεν εχω σταματησει ποτε γιατι ηταν κοντα με την Θηβα και η πρωτη σταση ηταν παντα πιο πανω. Εγω συμφωνω με τα μαγαζια του χωριου.
Ότι πείτε παιδιά. Άν είναι και ο Γιώργος σύμφωνος, τα λέμε στην πλατεία :ok:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνιδα θα εβαζα το κομματι προς Λιβαδωστρα αλλα μας βγαζει εκτος πορειας. Πρεπει η διαδρομη να ειναι ενας κυκλος που θα προλαβει να καλυφθει στην μικρη χειμωνιατικη μερα.
Αποστόλη δεν πειράζει ;),εγώ πρότεινα το κομμάτι πριν βγούνε οι διαδρομές κ με το σκεπτικό οτι σε παλαιότερη πουρεντουραδα ειχαμε κάνει το ήμισυ τής Ρεματιάς απο Λιβαδωστρα προς Λευκτρα κ τωρα θα ηταν ευκαιρία να κάνουμε την άλλη μισή απο το μέρος Στοιχειωμένη προς Λευκτρα. Χρονικά δεν τρώει πολλή ώρα πάντως.
Φτιάξε τις διαδρομές σου κ εμείς ακολουθούμε:ok:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αποστόλη δεν πειράζει ;),εγώ πρότεινα το κομμάτι πριν βγούνε οι διαδρομές κ με το σκεπτικό οτι σε παλαιότερη πουρεντουραδα ειχαμε κάνει το ήμισυ τής Ρεματιάς απο Λιβαδωστρα προς Λευκτρα κ τωρα θα ηταν ευκαιρία να κάνουμε την άλλη μισή απο το μέρος Στοιχειωμένη προς Λευκτρα. Χρονικά δεν τρώει πολλή ώρα πάντως.
Φτιάξε τις διαδρομές σου κ εμείς ακολουθούμε:ok:
Και που βρισκεται αυτη η διαδρομη που λες; Γιατι ενω αυτη που καναμε τοτε στη ρεματια φαινεται καθαρα στο google earth αυτη μαλλον δεν φαινεται ή δεν την εχω δει Αν εχεις αρχειο θα σου ημουν υποχρεος
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Και που βρισκεται αυτη η διαδρομη που λες; Γιατι ενω αυτη που καναμε τοτε στη ρεματια φαινεται καθαρα στο google earth αυτη μαλλον δεν φαινεται ή δεν την εχω δει Αν εχεις αρχειο θα σου ημουν υποχρεος
Ο μονος τροπος που ξερω είναι αυτος για να σου πω,μεχρι να μάθω.
Μπαίνεις απο ξεροπηγαδο κ πας προς Αγριλιστι παράλληλα με το ξεροποταμο,η επομενη διασταύρωση είναι το μισό της διαδρομής που λέω.
Βέβαια εχει κ άλλες λιγες διαδρομές.


Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Θα ήθελα να κάνω κάποιες προτάσεις στάσεων που αφορούν σημεία που είναι πάνω στη διαδρομή και πιστεύω αξίζουν.
1ον. Σπήλαιο Οσιου Μελετίου λίγο μετά τη μόνη.ειναι το σημείο με το αστερακι.ο δρόμος πηγαίνει μέχρι ένα σημείο όπως φαινεται.και μετά στα Μαξ 100μ είναι το σπήλαιο.



Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
4ον.λιγο μετά την Άσκρη στην κοιλάδα των Μουσών είναι ο διάσπαρτος αρχαιολογικός χώρος της Αρχαίας Άσκρης ,με το θέατρο και των βωμό των Μουσών. Είναι όμως απομεινάρια και ίσως χρειάζεται περπάτημα για να τα δούμε οπότε μάλλον δε θα βολεύει.


Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
5ον.Θισβη. Αρχαια Ακρόπολη.εχει χωματόδρομο που πηγαίνει ακριβώς στο σημείο.δε φαίνεται στο χάρτη.


Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom