Εορταστική Χωματάδα (απο Αθήνα) Κυριακή 17 Δεκέμβρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Νομίζω ο Kaf έχει ένα δίκιο...ρόδες έχουμε και μπορούμε να ρίξουμε μια ματιά έστω και γρήγορη...για γνώση και μελλοντική επίσκεψη...
 

Eversman

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 750
Παιδες, διαβασα τα σχετικα περι σημειων ενδιαφεροντος στη διαδρομη αλλα νομιζω οτι οι χωματινοι δεν θαχουμε χρονο να τα δουμε. Στις χωματαδες με αρκετους συμμετεχοντες υπαρχουν συνηθως απροοπτα, οπως χασιμο, πεσιμο, λαστιχο, βλαβες κλπ. Αν ολα πανε καλα, πιστευω οτι θαχουμε μια ωρα (το πολυ) σταση στην Ασκρη αλλα η εμπειρια μου απο τετοιες χωματινες εξορμησεις με αρκετους συμμετεχοντες μου λεει οτι αυτο θα ειναι μαλλον το ιδεατο σεναριο. Οποτε εχετε υπ'οψη οι ασφαλτινοι (Παναγιωτη @Eversman) οτι μπορει να αναγκαστουμε να κοψουμε τον καφε αν συμβουνε καποια απροοπτα και καθυστερησουμε, οποτε τοτε θα βρεθουμε ολοι μαζι στην Αρβανιτσα. Θατανε καλο να καταφερουε να φτασουμε ολοι εκει οχι αργοτερα απο τις 4μμ.
Κατανοητό Γιώργο! Εμείς θα προσπαθήσουμε από την πλευρά μας, να είμαστε τουλάχιστον στη Άσκρη, την ώρα που είπαμε, χωρίς αυτό να αποτελεί δέσμευση για εσάς. Άν τα καταφέρετε καλώς, ειδάλλως μιλάμε επιτόπου τηλεφωνικώς για τα περαιτέρω.
Στο κάτω-κάτω, ούτε να αγχωθούμε αξίζει για κάτι και την προσπάθεια μας για κοινή συνάντηση, την κάνουμε. Άν δεν μας βγεί, δεν μας βγήκε :)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ξεκίνησαν οι διαδικασίες στολίσματος με τα άκρως απαραίτητα για την εορταστική χωματάδα !! Αντε καλημέρα σε όλους :) και αν χιονίσει και λίγο θα πάμε με τα έλκυθρα :p:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξεκίνησαν οι διαδικασίες στολίσματος με τα άκρως απαραίτητα για την εορταστική χωματάδα !! Αντε καλημέρα σε όλους :) και αν χιονίσει και λίγο θα πάμε με τα έλκυθρα :p:D
Ωραίες φωτο θα έχει πάλι!

Ετοιμαστείτε


advphone
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ωραίες φωτο θα έχει πάλι!

Ετοιμαστείτε


advphone
δεν ξέρω τι λες εγω πάντως το σκ που θα μας έρθει θα ασχοληθώ να φτιάξω αυτοσχέδιες αλυσίδες για το μηχανάκι ώστε να είμαι έτοιμος στο χιόνι
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εχετε προσεξει οτι στο google maps δεν προτεινει ακομα απ ευθειας την διαδρομη Μανδρα - Αγ. Σωτηρας? :(
Κι εκει χωμα θα κανουμε? Ή θα παμε απο Μαγουλα?
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Γιώργο @XLGeorge από ότι κατάλαβα από περίπτερο μέχρι αρβανιτσα θα είναι γύρω στα 150 χλμ...ξέρεις αν στο ενδιάμεσο θα βρούμε βενζίνη πουθενά;;;η όταν φτάσουμε στον προορισμό θα έχει εκεί κάπου βενζινάδικο;;;
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Κώστα @kaf άντε να σε δούμε και από κοντά ρε φιλαράκι...Όσο για τα αξιοθέατα θεωρώ ότι θα είναι δύσκολο καθώς ορισμένα από αυτά όπως το πέτρινο γεφύρι δεν θα μπορούμε να πάμε με τις μηχανές να τα δούμε γιατί θα εγκλωβιστούμε..Ξέρεις πως είναι...Θα πρέπει να παρκάρουμε κα να πηγαινουμε μέ τα πόδια...Δλδ μεγάλο χάσιμο χρόνου...Τέτοιου είδους βόλτες περιηγητικές είναι γαμάτες αλλά δεν νομίζω να μπορούν να γίνουν με γκρουπ άνω των 3 μηχανών...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
τα πιο προσιτά πάντως που είναι δίπλα στη διαδρομή ακριβώς ,και με χώρο από ότι φαίνεται για όλους είναι η Ακρόπολη της Θίσβης σίγουρα, και κατά δεύτερον ο πύργος του Καραϊσκάκη στη Δομβραίνα.ας παρατηρηθούν μεσω google earth και ας εκτιμηθούν αναλόγως.ετσι κι αλλιώς πρόταση ήταν, δεν εξαναγκάζουμε τιποτα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
δεν ξέρω τι λες εγω πάντως το σκ που θα μας έρθει θα ασχοληθώ να φτιάξω αυτοσχέδιες αλυσίδες για το μηχανάκι ώστε να είμαι έτοιμος στο χιόνι
Έτοιμος...



advphone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προτιμω την δευτερη και πιο πολεμικη λυση για την κτμαρα !!! Η πρωτη ταιριαζει καλυτερα στις γελαδες σας:p
Και εμένα η δεύτερη φαίνεται πιο πατεντιαρικη!!
Φτιάξε και για μένα ένα σετ :p
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κατανοητό Γιώργο! Εμείς θα προσπαθήσουμε από την πλευρά μας, να είμαστε τουλάχιστον στη Άσκρη, την ώρα που είπαμε, χωρίς αυτό να αποτελεί δέσμευση για εσάς. Άν τα καταφέρετε καλώς, ειδάλλως μιλάμε επιτόπου τηλεφωνικώς για τα περαιτέρω.
Στο κάτω-κάτω, ούτε να αγχωθούμε αξίζει για κάτι και την προσπάθεια μας για κοινή συνάντηση, την κάνουμε. Άν δεν μας βγεί, δεν μας βγήκε :)
Παναγιωτη, ελπιζω να μην εχουμε αβαρειες, ή οτι συμβει να μη μας καθυστερησει πολυ, και να βγει ο καφες ολοι μαζι γιατι θα ειναι πολυ ωραια! :ok: :) Επισης και τα αξιοθεατα της διαδρομης αξιζουν αλλα θελησα "να κρουσω κωδωνα προειδοποιησης" γιατι συνηθως οι χωματινες εχουν τις αβαρειες τους και, ιδιως φετος με το νερο πουχει ριξει προσφατα, δεν ξερουμε τι θα βρουμε στη διαδρομη. Δε θελει πολυ, λιγες παραπανω λασπες-μερεντα καπου σε συνδυασμο με χαμηλα φτερα ειναι ικανα να μας κανουν να φαμε καμια ωρα για πλακα o_O Αν βγαλουμε την μια ωρα της στασης/καφε, εχουμε 6 ωρες (9πμ-4μμ) να βγαλουμε 125χμ χωμα που ειναι ok για μεγαλη μοτο-παρεα με την προϋποθεση να μην εχουμε καθυστερησεις. Ας ελπισουμε λοιπον οτι ολα θα πανε καλα :cool: αλλα ας εχουμε και εναλλακτικο πλανο σε περιπτωση που συμβουνε διαφορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Γιώργο @XLGeorge από ότι κατάλαβα από περίπτερο μέχρι αρβανιτσα θα είναι γύρω στα 150 χλμ...ξέρεις αν στο ενδιάμεσο θα βρούμε βενζίνη πουθενά;;;η όταν φτάσουμε στον προορισμό θα έχει εκεί κάπου βενζινάδικο;;;
Εχω υπολογισει ανεφοδιασμο καθε 80-100 χλμ μην ανησυχεις.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Γιώργο @XLGeorge από ότι κατάλαβα από περίπτερο μέχρι αρβανιτσα θα είναι γύρω στα 150 χλμ...ξέρεις αν στο ενδιάμεσο θα βρούμε βενζίνη πουθενά;;;η όταν φτάσουμε στον προορισμό θα έχει εκεί κάπου βενζινάδικο;;;
Τακη, μολις απαντησε ο Αποστολης και αναθεωρω την απαντηση μου :) Για οσους εχουν μικρη αυτονομια θα υπαρξει βενζινη οπως ειπε ο Αποστολης, ισως και στην Ασκρη για να μη χαθει χρονος. Οι υπολοιποι με μηχανακια με ρεζερβουαρ των 20 λιτρων θα εχουμε τα ρεζερβουαρ γεματα στην εκκινηση και θα ξαναβαλουμε βενζινη στην επιστροφη στην ασφαλτινη καταβαση απο Αρβανιτσα η οποια θα μας βγαλει μεχρι Αθηνα.
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πωπωπω τι διαδρομαρες είναι αυτές... δεύτερον αφήστε τα γ......μενα τα ktm ήσυχα εσείς τα τα ματιαζετε αφήστε τα μπας και ερθουμε να χαμογελασει λιγο το χειλάκι μας Μόνο να πληρώνουμε ξέρουμε και να τα βλέπουμε στα γκαράζ....



Ξέρουμε κάποιον να νοικιάζει gs για να ειναι επιτυχημένη η βόλτα???
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πωπωπω τι διαδρομαρες είναι αυτές... δεύτερον αφήστε τα γ......μενα τα ktm ήσυχα εσείς τα τα ματιαζετε αφήστε τα μπας και ερθουμε να χαμογελασει λιγο το χειλάκι μας Μόνο να πληρώνουμε ξέρουμε και να τα βλέπουμε στα γκαράζ....



Ξέρουμε κάποιον να νοικιάζει gs για να ειναι επιτυχημένη η βόλτα???
:ha:fun:fun:fun:fun
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πωπωπω τι διαδρομαρες είναι αυτές... δεύτερον αφήστε τα γ......μενα τα ktm ήσυχα εσείς τα τα ματιαζετε αφήστε τα μπας και ερθουμε να χαμογελασει λιγο το χειλάκι μας Μόνο να πληρώνουμε ξέρουμε και να τα βλέπουμε στα γκαράζ....



Ξέρουμε κάποιον να νοικιάζει gs για να ειναι επιτυχημένη η βόλτα???
Άστο ρε φίλε αυτό με τα gs....
Πόσοι μείναμε που τα βάζουμε χώμα??
Πήραν όλοι ΚΤΜ ή μικρά....οι φλωροι:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Άστο ρε φίλε αυτό με τα gs....
Πόσοι μείναμε που τα βάζουμε χώμα??
Πήραν όλοι ΚΤΜ ή μικρά....οι φλωροι:D
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom