Επίδοξος advrider

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Καλησπέρα,παρακολουθώ τις συζητήσεις ένα χρόνο και παραπάνω,χρονιά οδηγός σκούτερ,από τα 15 και είμαι 28 , νομίζω πλέον ότι ήρθε η ώρα να μπω επιτέλους χώμα να δω από κοντά τις όμορφες εικόνες που βλέπετε και εσείς
Αναζητώ μηχανή που να πηγαίνει στο χώμα ευχάριστα,να είναι αξιόπιστο και να μη λέει όχι σε αρκετά χιλιόμετρα,δε με πειράζει τόσο η ταλαιπωρία.
Μπάτζετ έως 4κ,ίσως κάνω υπέρβαση για κάτι νεότερο τεχνολογίκα ή κάτι ξεχωριστό
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καλησπέρα,παρακολουθώ τις συζητήσεις ένα χρόνο και παραπάνω,χρονιά οδηγός σκούτερ,από τα 15 και είμαι 28 , νομίζω πλέον ότι ήρθε η ώρα να μπω επιτέλους χώμα να δω από κοντά τις όμορφες εικόνες που βλέπετε και εσείς
Αναζητώ μηχανή που να πηγαίνει στο χώμα ευχάριστα,να είναι αξιόπιστο και να μη λέει όχι σε αρκετά χιλιόμετρα,δε με πειράζει τόσο η ταλαιπωρία.
Μπάτζετ έως 4κ,ίσως κάνω υπέρβαση για κάτι νεότερο τεχνολογίκα ή κάτι ξεχωριστό
Θα το χρησιμοποιείς και στην καθημερινότητα ως μεταφορικό μέσο ή μόνο για βόλτες στα βουνά και στα λαγκάδια;
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Δε με ενδιαφέρει τόσο η ταχύτητα στο χώμα,θα ήθελα να πηγαίνω και σε δύσβατα σημεία αν.το αξίζει το τοπιο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, πλέον μόνιμα Χίο, έφυγα από αθηνα
Ωραία... Οπότε δεν κάνεις πολλά ασφαλτινα χλμ.
Δεν γνωρίζω την Χίο, για να γνωρίζω τι είδους χωμάτινο ταιριάζει εκεί.
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Τα ασφάλτινα δεν είναι πολλά,μέσο όρο υπολογίζω 6.000 το χρόνο στο νησί + ότι κάνω εκτός νησιού που ανεβαίνω 2 φορες το χρόνο Αθήνα και πηγαίνω εκδρομές,όσο για τα χωμάτινα,νομίζω κάτι που να ικανοποιεί το μέσο όρο μου αρκεί,
Το προηγούμενο τενερε;
Ένα bmw Ντακάρ που ισως είναι και φτηνότερο;
Έχω σκεφτεί ακόμα και την επιλογή ενός κλε από ξάδερφο όπου γλυτώνω αρκετο χρήμα κατά την αγορά,και μπορω εύκολα να βάλω αναρτήσεις,μπρος πισω
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τα ασφάλτινα δεν είναι πολλά,μέσο όρο υπολογίζω 6.000 το χρόνο στο νησί + ότι κάνω εκτός νησιού που ανεβαίνω 2 φορες το χρόνο Αθήνα και πηγαίνω εκδρομές,όσο για τα χωμάτινα,νομίζω κάτι που να ικανοποιεί το μέσο όρο μου αρκεί,
Το προηγούμενο τενερε;
Ένα bmw Ντακάρ που ισως είναι και φτηνότερο;
Έχω σκεφτεί ακόμα και την επιλογή ενός κλε από ξάδερφο όπου γλυτώνω αρκετο χρήμα κατά την αγορά,και μπορω εύκολα να βάλω αναρτήσεις,μπρος πισω
Το τελευταίο πιστεύω είναι η πιο καλή λύση!!!
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Η πιο ξεκούραστη κ σίγουρα γιατί δε θα χρειαστεί να φύγω από τη Χίο,έχω διαβάσει αρκετά για το συγκεκριμένο μοντέλο,για να είναι αξιοπρεπές στο χώμα,όπως αλλαγή αναρτήσεων ίσως και ψηλωμα και στα γενικά αλλαγή σέλας.
 
Top Bottom