Επεκταση σχαρας για σακο!!!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για του λόγου το αληθές. Λιγότερες τρύπες για αντοχή και γύρισμα στις ακρες για ενίσχυση. Στην πόλη έχω τα αυτιά της givi για τη βαλίτσα, σε ταξίδια τα βγάλω και βάζω λουκάνικο. Η συγκεκριμένη βάση λειτουργεί εξαιρετικά.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
@meiva

#xrv_world_explorer
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
stefos το ειδα το σαιτ του.... Ειναι οιστη αντιγραφη αν και δεν βρηκα την σχαρα που μου λες καπου...... Δλδ τι πιστευεται δεν τον εμπιστευομαι.... Τα εχει και στο ebay τα πραματα του.....

#xrv_world_explorer
Μίλησα με το Γάλλο και συνεργάζονται, δεν πρόκειται περί αντιγραφής. Οπότε από όπου και να ψωνίσεις το ίδιο είναι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μίλησα με το Γάλλο και συνεργάζονται, δεν πρόκειται περί αντιγραφής. Οπότε από όπου και να ψωνίσεις το ίδιο είναι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ενταξει δεν εχω λογια σε ευχαριστω για την ερωτηση!!!!!

#xrv_world_explorer
 

meiva

mechanized
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
XRV 750
Για του λόγου το αληθές. Λιγότερες τρύπες για αντοχή και γύρισμα στις ακρες για ενίσχυση. Στην πόλη έχω τα αυτιά της givi για τη βαλίτσα, σε ταξίδια τα βγάλω και βάζω λουκάνικο. Η συγκεκριμένη βάση λειτουργεί εξαιρετικά.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
4mm είναι;
αυτή η 90 μοιρών κούρβα στο πλάι είναι ό,τι πρέπει από θέμα ασφάλειας στο χώμα.

και εγώ έτσι την είχα σχεδιάσει στο χαρτί 46x30 με 2cm κάθετο στο πλάι.
και ακόμα στο χαρτί είναι. δεν βρήκα κάποιον με CNC και κουρμπαδορο
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
4mm είναι;
αυτή η 90 μοιρών κούρβα στο πλάι είναι ό,τι πρέπει από θέμα ασφάλειας στο χώμα.

και εγώ έτσι την είχα σχεδιάσει στο χαρτί 46x30 με 2cm κάθετο στο πλάι.
και ακόμα στο χαρτί είναι. δεν βρήκα κάποιον με CNC και κουρμπαδορο
Αφού έχεις έτοιμο σχέδιο κάνε μια ερώτηση στον :cosmo accessories.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
4mm είναι;
αυτή η 90 μοιρών κούρβα στο πλάι είναι ό,τι πρέπει από θέμα ασφάλειας στο χώμα.

και εγώ έτσι την είχα σχεδιάσει στο χαρτί 46x30 με 2cm κάθετο στο πλάι.
και ακόμα στο χαρτί είναι. δεν βρήκα κάποιον με CNC και κουρμπαδορο
Ακριβώς, είναι 4mm. Αυτό το χείλος έχει δώσει φοβερή αντοχή στις ταλαντώσεις, κυρίως με βαλίτσα. Επίσης εγώ είχα ζητήσει τις τρύπες για τη βαλίτσα να μου τις κάνουν πιο πίσω για να δώσω λίγο αέρα στο χώρο αναβάτη, συνεπιβάτη, που και αυτό βοήθησε στα μεγάλα ταξίδια.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
stefos μιας που πιασαμε το θεμα μπαγκαζιερα , εχει κανει κατι με το να ευθυγαμιστει , εβαλες καποιους αποστατες;;; (για να σηκωσεις λιγο το εμπρος μερος τις βαλιτσας;;;;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
stefos μιας που πιασαμε το θεμα μπαγκαζιερα , εχει κανει κατι με το να ευθυγαμιστει , εβαλες καποιους αποστατες;;; (για να σηκωσεις λιγο το εμπρος μερος τις βαλιτσας;;;;
Προσωπικά δεν ήθελα να φαίνεται η βαλίτσα ισια, αλλά να ακολουθεί τις γραμμές της μηχανής. Ωστόσο για να τοποθετηθούν οι βίδες για τη συγκράτηση της βαλίτσας χρησιμοποιούνται μικροί απόστατες (2-3mm) που δίνουν λίγο ύψος στη βάση ώστε μπορούν να βιδωνουν. Αν ζητήσεις μπορούν να στους κάνουν τους αποστάτες ότι ύψος θέλεις και να πετύχεις έτσι ότι κλίση θες στη σχάρα.

Εκτος από το οπτικό κομμάτι πάντως έτσι δεν έχω κανένα προβλημα σε ταξίδια με ταλαντώσεις η αλλά προβλήματα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
παντως μακαρι να εβρισκα την σχαρα σου , αυτη θα επερνα!!!! κριμα , αλλα δεν την βλεπω πλεον στο σιτε του
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
παντως μακαρι να εβρισκα την σχαρα σου , αυτη θα επερνα!!!! κριμα , αλλα δεν την βλεπω πλεον στο σιτε του
Όπως είπα το ότι δεν υπάρχει, δε σημαίνει ότι δεν τη φτιάχνει. Μίλησέ του είναι συνεργάσιμος και ανοικτός σε ότι έχεις να του ζητήσεις. Αν μπορεί να το κάνει θα στο φτιάξει. Πες του ότι είδα το σχέδιο του Στέφανου στο ΤΑ 600 που του έφτιαξες. Τα έχει έτοιμα τα σχέδια.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Eλα τωρα το δα!!!!!!! σορρυ .....κοιτα με καλυπτει 100% εχει μπει στην λιστα!!! ευχαριστω!!!!
Ρε Αποστολη σε ρωταω κατι απλο και δεν μου απαντας.

Την εχεις παραγγειλει η να κοιταξω μηπως σε βολευει καποια απο αυτες που εχω και καθονται;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε Αποστολη σε ρωταω κατι απλο και δεν μου απαντας.

Την εχεις παραγγειλει η να κοιταξω μηπως σε βολευει καποια απο αυτες που εχω και καθονται;

Οχι δεν την εχω παραγγειλει , ααααα εχεις χειροποιητη;;; δεν καταλαβα , αν βγαλεις φωτο στειλε να τις δω εννοειτε!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Όπως είπα το ότι δεν υπάρχει, δε σημαίνει ότι δεν τη φτιάχνει. Μίλησέ του είναι συνεργάσιμος και ανοικτός σε ότι έχεις να του ζητήσεις. Αν μπορεί να το κάνει θα στο φτιάξει. Πες του ότι είδα το σχέδιο του Στέφανου στο ΤΑ 600 που του έφτιαξες. Τα έχει έτοιμα τα σχέδια.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
xmmm ενδιαφερον !!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
STEELMAXENERGY ΑΒΕΕ

Παρ'ολο το μεγεθος του εργοστασιου μου εχουν κοψει βασεις στηριξης για τα οργανα του 1090 χωρις να μου ζητησουν ενα χερι κι ενα ποδι...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Οχι δεν την εχω παραγγειλει , ααααα εχεις χειροποιητη;;; δεν καταλαβα , αν βγαλεις φωτο στειλε να τις δω εννοειτε!!!!
Eιναι 29 μηκος,29 πλατος μπροστα και 28 πισω.Εχω και αλλη μια και αν δεν κανω λαθος
ειναι κανα δυο ποντους μακρυτερη.





 
Top Bottom