Επεξεργασία βίντεο.

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο, δωρεάν και με ελληνικές οδηγίες , εάν είναι δυνατόν.
Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ χρησιμοποιώ το premiere, το οποίο είναι αρκετά δύσκολο και θέλει πολύ διάβασμα για τα βασικά.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Αν δουλεύεις με Windows το Movie maker είναι free νομίζω και το καλύτερο για να κάνεις μια καλή αρχή στο χώρο του μοντάζ κτλ. Δούλεψε με αυτό μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα και απλά ...
Κι όταν δεν σε φτάνει πας και σε ποιο βαριά και πολύπλοκα προγράμματα.
Δες κι αυτά αλλά δεν είναι free..
Corel VideoStudio Ultimate. ...Wondershare Filmora9. ...Shotcut.
To Adobe Premiere pro είναι το καλύτερο για τους χρήστες Windows θέλει δουλειά ομως για να αρχίζεις να βγάζεις άκρη και δεν είναι free. Τα περισσότερα προγράμματα έχουν ελεύθερες εκδόσεις για να παίξεις κάποιο διάστημα και να δεις ποιο σε βολεύει ποιο πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: sek

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δουλεύω το shotcut οπότε έχω όρεξη και χρόνο για να φτιάξω κάνα βιντεακι. Έχει εύκολο interface σε γενικές γραμμές και πληθώρα επιλογών.
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Ρίξε μια ματιά και στο δωρεαν Blender. Εχει υπομενού με επεξεργασία βίντεο.
Και αν και λατρεύω το Power Director καθως το θεωρώ απο τα καλύτερα για αρχάριους αφού μπορείς να κάνεις 20 βασικά πράγματα ευκολότερα από οτι αν πας να τα κανεις με Premiere, θα προτεινω αν το κοιτας σοβαρά να κατσεις να μαθεις πρεμιερ.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Χρησιμοποιώ το VSDC, έχει δωρεάν έκδοση και αν θέλεις κάτι παραπάνω έχει και την επι πληρωμή με καμιά 20αριά ευρώ.
Έχει αρκετά χαρακτηριστικά, κόβεις ράβεις τα videos που ρίχνεις εύκολα, μπορείς να διαχωρίσεις εικόνα από ήχο κλπ κλπ.
Είναι σαφώς πιο απλό από προγράμματα τύπου premiere (και σαφώς υποδιέστερο) και κάπως πιο advanced από το shotcut.
Υπάρχουν αρκετά επεξηγηματικά videos για το πως το δουλεύεις, δε νομίζω όμως να βρεις κάτι στα ελληνικά.
Αν πάντως θέλεις κάτι εύκολο και γρήγορο (προσθήκη πολλαπλών videos, trimming, cropping, προσθήκη ήχων και κάποια βασικά εφέ) προτείνω να πας στο Video Editor που έχουν τα win10 (Πρώην movie maker). Είναι το ευκολότερο όλων και μπορεί να σε καλύψει. Ξεκίνα από εκεί και αν θέλεις κάτι πιο σύνθετο τότε ψάχνεσαι.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο, δωρεάν και με ελληνικές οδηγίες , εάν είναι δυνατόν.
Ευχαριστώ.
Premiere Pro.... εχει πολλα βιντεακια που θα σε καθοδηγησουν..!
 
Top Bottom