Επικάλυψη λαμαρίνας σε πάγκο εργασίας

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Έχω έναν πάγκο στο γκαράζ με επιφάνεια 125x50cm. Θέλω να περάσω μια λαμαρίνα (τι πάχους θα ήταν αρκετό για προστασία; ) από πάνω διαστάσεων 125x65cm. Κατά μήκος δηλαδή των μακρύτερων πλευρών η λαμαρίνα να καμφθεί κατά 90 μοίρες προς τα κάτω, ώστε να δημιουργήσει ένα ρίχτι 7,5cm εκατέρωθεν.

Γνωρίζουμε κανένα μάστορα - συνεργείο κέντρο Αθήνα, που να το κάνει αυτό... μέσα Αυγούστου;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Στα Σπάτα έχει διαφορά μηχανουργεία, ένα μάλιστα είναι στον περιφερειακό διπλα από μια Χοντα συνεργείο.
Φτιάχνει.
Ξύλινος είναι;
αν δεν πατάει απόλυτα καλά στον πάγκο θα έχεις ταλαντώσεις κκουνηματα, άσε τον θορυβο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχω έναν πάγκο στο γκαράζ με επιφάνεια 125x50cm. Θέλω να περάσω μια λαμαρίνα (τι πάχους θα ήταν αρκετό για προστασία; ) από πάνω διαστάσεων 125x65cm. Κατά μήκος δηλαδή των μακρύτερων πλευρών η λαμαρίνα να καμφθεί κατά 90 μοίρες προς τα κάτω, ώστε να δημιουργήσει ένα ρίχτι 7,5cm εκατέρωθεν.

Γνωρίζουμε κανένα μάστορα - συνεργείο κέντρο Αθήνα, που να το κάνει αυτό... μέσα Αυγούστου;
Ψάξε και βρες κάποιον που κάνει εμπόριο λαμαρινών.
Συνήθως αυτοί εκτός από ψαλίδι έχουν και στράτζα για να γυρίσουν το κομμάτι που θες.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ψαχνωντας το τηλ του Καραφωτια στο Περιστερι, που εχω παει 3-4 φορες (ειναι κλειστος) ειδα οτι στη Νεα Ιωνια ειναι ενας ανοικτος. 2102717589
Δες εαν ισχυει
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ο παγκος εργασιας, οπως ειναι τωρα, τι υλικο εχει; (στο τραπεζι του εννοω).
Και τι παχος;
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Διπλό OSB με συνολικό πάχος 3cm.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πως κ δεν θες κανένα πολυμερες υλικό που θα εφαρμωσεις/κολλήσεις επάνω;
Η λαμαρίνα θα πρέπει να βιδωθεί για να είναι σταθερη
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ψαχνωντας το τηλ του Καραφωτια στο Περιστερι, που εχω παει 3-4 φορες (ειναι κλειστος) ειδα οτι στη Νεα Ιωνια ειναι ενας ανοικτος. 2102717589
Δες εαν ισχυει
Σούπερ! Δόθηκε ήδη η παραγγελία τηλεφωνικά, αύριο πάω να την πάρω. Ευχαριστώ!
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ο πάγκος είναι έτοιμος!
Σε ερώτησή μου στον μάστορα αναφορικά με τα χιλιοστά που απαιτούνται, με ρώτησε θα βαράς πάνω, του είπα όχι, για τη λεία και εύκολα καθαριζόμενη επιφάνεια το θέλω και για να μη περνάει υγρασία στο ξύλο από κάτω. Του ειπα επίσης ότι θα μπει πάνω και μέγγενη και δε θέλω να στρεβλώνει. Μου απάντησε ότι 1,5χιλ είναι υπεραρκετό. Όντως η επικάλυψη είναι βαριά, άκαμπτη και έκατσε πάνω κουτί!


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο πάγκος είναι έτοιμος!
Σε ερώτησή μου στον μάστορα αναφορικά με τα χιλιοστά που απαιτούνται, με ρώτησε θα βαράς πάνω, του είπα όχι, για τη λεία και εύκολα καθαριζόμενη επιφάνεια το θέλω και για να μη περνάει υγρασία στο ξύλο από κάτω. Του ειπα επίσης ότι θα μπει πάνω και μέγγενη και δε θέλω να στρεβλώνει. Μου απάντησε ότι 1,5χιλ είναι υπεραρκετό. Όντως η επικάλυψη είναι βαριά, άκαμπτη και έκατσε πάνω κουτί!


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραια δουλειά Αλεξ!
Απλά να σου πω ότι η μέγγενη πάει από δεξιά ;)
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Ωραια δουλειά Αλεξ!
Απλά να σου πω ότι η μέγγενη πάει από δεξιά ;)
Σωστή παρατήρηση Γιάννο, όμως η μέγγενη μπήκε εκεί συνειδητά αφενός για να χει πόδι απευθείας από κάτω και αφετέρου γιατί στην αριστερή πλευρά του πάγκου έχει περισσότερο "αέρα".
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Σωστή παρατήρηση Γιάννο, όμως η μέγγενη μπήκε εκεί συνειδητά αφενός για να χει πόδι απευθείας από κάτω και αφετέρου γιατί στην αριστερή πλευρά του πάγκου έχει περισσότερο "αέρα".
Ναι ρε, πλάκα κάνω, απλά ήθελα να πω την εξυπνάδα μου :D
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Ωραία φαίνεται μεγειες!!!την βιδωσες?την κολλησες? και πόσο στοιχίσε το όλο project? Εχω και γω ενα παγκο πιο μικρο για αυτο ρωταω
 
Top Bottom