Επιλέγοντας μια action camera!

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Αυτήν χρησιμοποιώ τελευταία.Όντως πολύ καλή για τα λεφτά της και σε ήχο και σε εικόνα.
Χάνει σε ήχο όταν την βάλεις στο πλαστικό κουτί.
Όλες χάνουν μέσα στο σκάφανδρο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όλες χάνουν μέσα στο σκάφανδρο.
Κάποια Sony που έτυχε να δω πάντως είχε μικρότερη απώλεια ήχου και λιγότερη φασαρία όταν ανεβαίναν τα Km/h.
Πάντα σε σκάφανδρο (Thanks Σταύρο για την ενημέρωση της ονομασίας του κουτιού:))
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ο Αη Βασιλης φετος μου εφερε μια action camera και συγκεκριμενα αυτή. Μια GoPro Hero session.
Μετα απο την βοηθεια του @The Doctor, για το αν αξιζε να εβαζα ακομα 70ευρω για να επαιρνα αυτη που πραγματικα κοιτουσα (αλλα η Genie δεν ειχε καταλαβει) κατεληξα να την κρατησω λογω μεγεθους και οτι και αυτη εχει καλο αντικραδασμικο.
Βασικα ειναι το πρωτο μου βιντεο και η τοποθετηση της εγινε κατω απ το κρανος που ειναι απιστευτα ευχρηστο. Και βλεπω και ακουω οταν ξεκιναει ή σταματαει η εγγραφη και ολα γινονται και εν κινήσει και φορωντας το γαντι.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Ο Αη Βασιλης φετος μου εφερε μια action camera και συγκεκριμενα αυτή. Μια GoPro Hero session.
Μετα απο την βοηθεια του @The Doctor, για το αν αξιζε να εβαζα ακομα 70ευρω για να επαιρνα αυτη που πραγματικα κοιτουσα (αλλα η Genie δεν ειχε καταλαβει) κατεληξα να την κρατησω λογω μεγεθους και οτι και αυτη εχει καλο αντικραδασμικο.
Βασικα ειναι το πρωτο μου βιντεο και η τοποθετηση της εγινε κατω απ το κρανος που ειναι απιστευτα ευχρηστο. Και βλεπω και ακουω οταν ξεκιναει ή σταματαει η εγγραφη και ολα γινονται και εν κινήσει και φορωντας το γαντι.
Ωραίος ήχος, εδώ δεν υπάρχει σκάφανδρο ;)
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Δείτε πιό κάτω ένα κανούργιο "κοσκινάκι", 360fly, γράφει μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά, πάνω και κάτω :D.
Με παγωμένη την εικόνα γιατί στο δικό μου PC τουλάχιστον κολλάει, παίξτε με τα βελάκια και δείτε την εικόνα να γυρίζει σε οποια κατεύθυνση θέλετε και σκεφτείτε ότι αυτό το σύστημα είναι ακόμα στην αρχή του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Δείτε πιό κάτω ένα κανούργιο "κοσκινάκι", 360fly, γράφει μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά, πάνω και κάτω :D.
Με παγωμένη την εικόνα γιατί στο δικό μου PC τουλάχιστον κολλάει, παίξτε με τα βελάκια και δείτε την εικόνα να γυρίζει σε οποια κατεύθυνση θέλετε και σκεφτείτε ότι αυτό το σύστημα είναι ακόμα στην αρχή του.
Doctor Strange και Inception μαζί...:omg2::rles: :D
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ο Αη Βασιλης φετος μου εφερε μια action camera και συγκεκριμενα αυτή. Μια GoPro Hero session.
Μετα απο την βοηθεια του @The Doctor, για το αν αξιζε να εβαζα ακομα 70ευρω για να επαιρνα αυτη που πραγματικα κοιτουσα (αλλα η Genie δεν ειχε καταλαβει) κατεληξα να την κρατησω λογω μεγεθους και οτι και αυτη εχει καλο αντικραδασμικο.
Βασικα ειναι το πρωτο μου βιντεο και η τοποθετηση της εγινε κατω απ το κρανος που ειναι απιστευτα ευχρηστο. Και βλεπω και ακουω οταν ξεκιναει ή σταματαει η εγγραφη και ολα γινονται και εν κινήσει και φορωντας το γαντι.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Δείτε πιό κάτω ένα κανούργιο "κοσκινάκι", 360fly, γράφει μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά, πάνω και κάτω :D.
Με παγωμένη την εικόνα γιατί στο δικό μου PC τουλάχιστον κολλάει, παίξτε με τα βελάκια και δείτε την εικόνα να γυρίζει σε οποια κατεύθυνση θέλετε και σκεφτείτε ότι αυτό το σύστημα είναι ακόμα στην αρχή του.

..τι άλλο θα δούμε...!!!

τι καμερα εχει πάνω και γράφει σε ολες τις κατευθήνσεις?
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Δείτε πιό κάτω ένα κανούργιο "κοσκινάκι", 360fly, γράφει μπρος, πίσω, δεξιά, αριστερά, πάνω και κάτω :D.
Με παγωμένη την εικόνα γιατί στο δικό μου PC τουλάχιστον κολλάει, παίξτε με τα βελάκια και δείτε την εικόνα να γυρίζει σε οποια κατεύθυνση θέλετε και σκεφτείτε ότι αυτό το σύστημα είναι ακόμα στην αρχή του.
Επιτελους, θα μπορέσουμε να απολαύσουμε τη φύση της βόλτας κοιτάζοντας τα βίντεο αργότερα! :D :D :D
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
..τι άλλο θα δούμε...!!!

τι καμερα εχει πάνω και γράφει σε ολες τις κατευθήνσεις?
Έχει έναν υπερευρυγώνιο φακό, που βλέπει παντού, μετά είναι θέμα λογισμικού, έχει και τα μειον της αλλά όπως είπα είμαστε στην αρχή ακόμα, θυμηθείτε τις GOPRO 5-6 χρόνια πριν

 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Έχει έναν υπερευρυγώνιο φακό, που βλέπει παντού, μετά είναι θέμα λογισμικού, έχει και τα μειον της αλλά όπως είπα είμαστε στην αρχή ακόμα, θυμηθείτε τις GOPRO 5-6 χρόνια πριν



:omg2::wht:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Σ άρεσε τατουλίξ?:D:D:D:D:D

Κάνε κουμπαρά κι άρχισε να λες κάλαντα:laugh::laugh::laugh::laugh:

εξεπλάγην...:rles:
αν και κάτι τέτοιο πιστεύω
δεν θα μπορέσει να δουλέψει στο κινηματογράφο..
αλλα ποτε δεν ξες σε μερικές δεκαετίες απο τώρα τι έχουμε να δούμε.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Όταν το βλέπεις σε tablet ή κινητό ανάλογα με την κλήση που δίνεις στην συσκευή αλλάζει και η εικόνα, στην πράξη είναι αυτό που ο κινηματογράφος ονομάζει VR( Virtual Riality)
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Όταν το βλέπεις σε tablet ή κινητό ανάλογα με την κλήση που δίνεις στην συσκευή αλλάζει και η εικόνα, στην πράξη είναι αυτό που ο κινηματογράφος ονομάζει VR( Virtual Riality)
θα πηγαινουμε σινεμά δηλαδής και θα καλωδιονόμαστε στις καρέκλες..... 3Ds η μαλλον VRs γυαλιά ..joystick στα χέρια και πάει λέγοντας.,,:D
τεσπα ξεφύγαμε ,.,
ας επανερθουμε στις κάμερες.,.,.


για μενα η Gopro είναι η best of the bests.,
και παίζουν και μεταχειρισμένες ποιο παλιά μοντέλα σε πολύ καλές τιμές.,.,
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια επειδη κοιταω για action camera.
Ποσα fps πρεπει να τραβαμε ωστε να τραβηξουμε απο το βιντεο μια καλη φωτογραφια? Θα ηθελα εστω ενα κατωτατο οριο αν ξερετε...
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
EKEN H9R.... Με 55$ εχει καταπληκτικη εικονα και ειναι απιστευτο vfm.. Εχει μεσα ακομα και ασυρματο κοντρολ εκτος απο τις βασεις. Ριξτε μια ματια!
http://www.banggood.com/EKEN-H9R-Sports-Action-Camera-4K-Ultra-HD-2_4G-Remote-WiFi-170-Degree-Wide-Angle-p-1057866.html
Με 7-10€ παιρνεις κι αλλες 2 μπαταριες ΜΑΖΙ με τον φορτιστη τους απο SJ που ταιριαζουν στην EKEN κι εγινες μαγκας.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
EKEN H9R.... Με 55$ εχει καταπληκτικη εικονα και ειναι απιστευτο vfm.. Εχει μεσα ακομα και ασυρματο κοντρολ εκτος απο τις βασεις. Ριξτε μια ματια!
http://www.banggood.com/EKEN-H9R-Sports-Action-Camera-4K-Ultra-HD-2_4G-Remote-WiFi-170-Degree-Wide-Angle-p-1057866.html
Με 7-10€ παιρνεις κι αλλες 2 μπαταριες ΜΑΖΙ με τον φορτιστη τους απο SJ που ταιριαζουν στην EKEN κι εγινες μαγκας.
Θα το εχω στο μυαλο μου! Απλα πιο πολυ ηθελα να μαθω απο τεχνικης πλευρας αυτο που ανεφερα...
 
Top Bottom