Επιλογές μεταφοράς μοτοσυκλέτας στην Ευρώπη

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Παιδιά ρίξτε μια ματιά και στο Kamikaze Motorcycles

Οι τύποι είναι Έλληνες και στέλνουν μοτοσυκλετες που έχουν αγοραστεί από την Αγγλία στην Ελλάδα και το αντίθετο.
Οι ίδιοι αναλαμβάνουν την μεταφορά τους με δικά τους οχήματα.
Μέσα την ιστοσελίδα τους έχουν όλες τις πληροφορίες.
Δεν ξέρω αν μπορούν να αναλάβουν μόνο την μεταφορά, αλλά μια ερώτηση δεν βλάπτει. Αυτοί ίσως να συνεργάζονται με κάποιους και να μπορέσουν να μεσολαβησουν.

Έχω μιλήσει μαζί τους και είναι πολύ εξυπηρετικοι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παιδιά ρίξτε μια ματιά και στο Kamikaze Motorcycles

Οι τύποι είναι Έλληνες και στέλνουν μοτοσυκλετες που έχουν αγοραστεί από την Αγγλία στην Ελλάδα και το αντίθετο.
Οι ίδιοι αναλαμβάνουν την μεταφορά τους με δικά τους οχήματα.
Μέσα την ιστοσελίδα τους έχουν όλες τις πληροφορίες.
Δεν ξέρω αν μπορούν να αναλάβουν μόνο την μεταφορά, αλλά μια ερώτηση δεν βλάπτει. Αυτοί ίσως να συνεργάζονται με κάποιους και να μπορέσουν να μεσολαβησουν.

Έχω μιλήσει μαζί τους και είναι πολύ εξυπηρετικοι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
πολυ καλα παιδια αυτα
 

nister

Μέλος
Περιοχή
Ερατεινή
Όνομα
Νίκος
Μοτό
V-strom 650 k9
Τώρα το είδα αυτό το νήμα.

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αν υπάρχει κάποιο νυχτερινό τρένο από Ελλάδα για Σερβία ή και πιο πάνω.

Πραγματικά έχω σιχαθεί αυτά τα 1.000 χλμ που πρέπει να κάνω για να ξεκινήσω ουσιαστικά όλα τα ταξίδια για Ευρώπη.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Τώρα το είδα αυτό το νήμα.

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αν υπάρχει κάποιο νυχτερινό τρένο από Ελλάδα για Σερβία ή και πιο πάνω.

Πραγματικά έχω σιχαθεί αυτά τα 1.000 χλμ που πρέπει να κάνω για να ξεκινήσω ουσιαστικά όλα τα ταξίδια για Ευρώπη.
Υπάρχουν τρενα απο Αδριανούπολη (Edirne) για Villach, Villach για Dusseldorf και Verona για Αμβούργο. Γενικά απο Μάιο και μετά. Τωρα με covid ισως τα πραγματα ειναι λιγο πιο περιεργα μεχρι τοτε.
Info για δρομολογια τιμες κλπ :
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Εγώ Σλοβενία έστειλα πρόσφατα τη μηχανή μου με τον Τεζάν. Τηλ 0038625849730.

αν επιτρέπεται, από Αθήνα και το κόστος ποιο ήταν και το πιο σημαντικό, στην βάζουν σε παλέτα θελω να πω στην πακετάρουν δεν ξέρω για αυτό ρωτάω. Βλέπω ότι είναι και από Σλοβενία αν καταλαβαίνω σωστά, έχει γραφεία εδώ Ελλάδα;
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Καλημέρα, προσθέτω και τα παρακάτω αν δεν έχουν μπει...



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
αν επιτρέπεται, από Αθήνα και το κόστος ποιο ήταν και το πιο σημαντικό, στην βάζουν σε παλέτα θελω να πω στην πακετάρουν δεν ξέρω για αυτό ρωτάω. Βλέπω ότι είναι και από Σλοβενία αν καταλαβαίνω σωστά, έχει γραφεία εδώ Ελλάδα;
Κόστος 400€. Δεν χρησιμοποιούν ξυλοκιβωτιο αλλά την ασφαλίζουν με ιμάντες επάνω σε παλετιτσα.
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Κόστος 400€. Δεν χρησιμοποιούν ξυλοκιβωτιο αλλά την ασφαλίζουν με ιμάντες επάνω σε παλετιτσα.
Κάτι ακόμα μίλησες απευθείας στο τηλεφωνο που εβαλες η έχουν γραφεία και στην Ελλάδα.Σε ευχαριστώ προκαταβολικά
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Για τους kamikazee που αναφέρθηκαν αρχικά: Χρειάστηκε πρόσφατα να μεταφέρω την μοτοσυκλέτα μου στην Ελλάδα. Τους έστειλα mail και παρότι οι ίδιοι κάνουν μονο Ελλαδα-Αγγλια εξπρές, μου βρήκαν συνεργάτη τους ο οποίος ήταν και 30-40% φθηνότερος απο τρεις άλλες προσφορές που πήρα.
Άψογοι στην επικοινωνία, άμεσοι και ευγενεστατοι, εξαίρετοι Επαγγελματίες.
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Αν θέλεις πες μας λίγο ποσό κόστισε η μεταφορά και από που ως που αν επιτρέπεται
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Η μεταφορά κόστισε 500€ με αφετηρία το Solothurn της Ελβετίας και προορισμό την Αττική. Άλλες προσφορές που πήρα ξεκινούσαν από 800€, όλες για μεταφορά με βαμβάκι, χωρίς ξυλοκουτο κλπ.

Ωστόσο, αυτό που ήθελα να τονίσω, δεν είναι καθ' αυτή η μεταφορά, αλλά το πόσο εξυπηρετικοί ήταν οι Καμικάζι παρότι δεν είχαν "άμεσο" κέρδος οι ίδιοι.
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Γνωρίζουμε κάποια μεταφορική να μας μεταφέρει μια μηχανή από τη γείτονα χώρα βουλγαρία στην ελλάδα;Αν υπάρχει και μια σχετική εξειδίκευση θα ήταν το ιδανικότερο γιατί γενικά μεταφορικές βρίσκω αλλά το φοβάμαι λίγο.
 
Top Bottom