Επιλογή δεύτερου ελαστικού για Yamaha Tenere 700

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια σε ποια πραγματα ειναι άθλιο το karoo3?
Εγώ το είχα κάποια χλμ χωρις πολλες απαιτήσεις αλλα δεν με δυσαρέστησε καπου.
Σε λάσπη δεν πηγα.
Άσφαλτος και βροχή εκανα αλλα ημουν ησυχος πολυ.
Δοκιμαστικά στα 120 σε βρεγμένο εκανα να ανοίξω το γκαζι και μπήκε αμεσως traction αλλα αναμενόμενο θεωρώ.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Παιδια σε ποια πραγματα ειναι άθλιο το karoo3?
Εγώ το είχα κάποια χλμ χωρις πολλες απαιτήσεις αλλα δεν με δυσαρέστησε καπου.
Σε λάσπη δεν πηγα.
Άσφαλτος και βροχή εκανα αλλα ημουν ησυχος πολυ.
Δοκιμαστικά στα 120 σε βρεγμένο εκανα να ανοίξω το γκαζι και μπήκε αμεσως traction αλλα αναμενόμενο θεωρώ.
Δεδομενου οτι ειναι ενα λαστιχο προσανατολισμενο κυριως για ασφαλτινη χρηση (...και ας λεει οτι θελει η μετζελερ) για τους ανωτερω με bold λογους
και γιατι ειναι θορυβωδεις για αυτο που ειναι
Και επιπλεον αν μιλαμε για χωματινη χρηση ειναι κακο σε προσφυση στο χωμα οταν θελησει καποιος να το διασκεδασει Το μπροστα δεν εμπνεει εμπιστοσυνη το δε πισω γλυστραει στα φρενα πολλες φορες ακουσια
Ουτε φυσικα για λασπη κανει
Σε ασφαλτινες σφιχτες στροφες δεν ειναι κακο Μια χαρα ειναι αλλα αν ειναι να γλυστραει στα νερα τοτε καλυτερα ενα αλλο λαστιχο προσανατολισμενο περισσοτερο στο χωμα το οποιο ομως στο στεγνο ειναι βεντουζα (πχ ΜΤ21, TKC80, D606 που εχω δοκιμασει)
Τελος εχει πολυ σκληρα πλαινα (σκελετο?) τουλαχιστον το πισω και με πολυ δυσκολια ξεζανταρεται-ζανταρεται (130/80/17 δοκιμασα) Που σημαινει οτι δυσκολα καποιος θα μπορεσει να αλλαξει μονος του σαμπρελα αν χρειαστει
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Ψάχνω να βρω συνδιασμό TKC 80 και MITAS E09 αλλά στο νησί τα πράγματα είναι δύσκολα.
οπότε ίσως ξεκινήσω με anakee wild.

Σήμερα είδα σε ένα tiger800xc περασμένα τα MITAS E10....τα έχει κανείς???
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Εγω ειχα βαλει ε10 και ημουν πολυ ευχαριστημενος.Ειναι πολυ ποιο κοντα στα τκς80.
Τα ε09 ειναι ποιο "χωματινα".Εγω τα βρισκω στο Ηρακλειο ολα τα παραπανω λαστιχα σχεδον παντα ετοιμοπαραδοτα(η διαφορα ειναι αν θελεις τουμπλες η με σαμπρελα).
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ψάχνω να βρω συνδιασμό TKC 80 και MITAS E09 αλλά στο νησί τα πράγματα είναι δύσκολα.
οπότε ίσως ξεκινήσω με anakee wild.

Σήμερα είδα σε ένα tiger800xc περασμένα τα MITAS E10....τα έχει κανείς???
Το Tiger που λες ήταν το Special edition με τον κοκκινο σκελετό;
 
Top Bottom