Επιλογή ελαστικού για on-off (110/80-19+150/70-17 V)

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε παίδες, σε κάποιο θέμα που αφορούσε λάστιχα (δεν το βρίσκω με τίποτα), είχε γίνει αναφορά σε κάποιο από τα πολλά ποστ, σε ένα site από Βουλγαρία μεριά, gummy κάτι......
Το θυμάται κανένας;;;;;
Γιατί με ζάντες πάω πλέον......:hungover:
Αυτό λες...?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αμάν ρε Θενο...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μόλις βρήκα μπροστινό λάστιχο από το motoracer στο Γαλάτσι!
Το πίσω, κλασικά σε έλλειψη :mad:!!!
Αυτό το site δεν μπορώ να βρω.....
 

a1s7trea

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
Honda Varadero MK2
ώρα να ανανεώσουμε τη συζήτηση;

Metzeler Tourance Next 2
Michelin Road 6
Michelin Ankee III
DUNLOP Meridian
BRIDGESTONE Battlax Adevnture Trail AT41
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
ώρα να ανανεώσουμε τη συζήτηση;

Metzeler Tourance Next 2
Michelin Road 6
Michelin Ankee III
DUNLOP Meridian
BRIDGESTONE Battlax Adevnture Trail AT41
Μετά από πολύ πρόσφατο ταξίδι Βαλκάνια και με φουλ βροχή μια μέρα , συν ότι έχω σε αυτό το λάστιχο καμία 12500 χλμ Pirreli Scorpion Trail II κολλάει στον δρόμο, σου δίνει εμπιστοσύνη τόσο στο στεγνό αλλά και στο βρεγμένο, οπότε όταν χρειαστώ αλλαγή που δεν το βλέπω σύντομα θα βγάλει ακόμα καμία 5000χλμ νομίζω και όλα αυτά στο Τενερε 1200 , θα ξαναπάω σε αυτό με κλειστά μάτια
 

a1s7trea

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
Honda Varadero MK2
εχει ανεβει τελευταία η Pirelli στα ON/OFf ελαστικα, πριν λιγα χρονια δεν ηταν ετσι
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μετά από πολύ πρόσφατο ταξίδι Βαλκάνια και με φουλ βροχή μια μέρα , συν ότι έχω σε αυτό το λάστιχο καμία 12500 χλμ Pirreli Scorpion Trail II κολλάει στον δρόμο, σου δίνει εμπιστοσύνη τόσο στο στεγνό αλλά και στο βρεγμένο, οπότε όταν χρειαστώ αλλαγή που δεν το βλέπω σύντομα θα βγάλει ακόμα καμία 5000χλμ νομίζω και όλα αυτά στο Τενερε 1200 , θα ξαναπάω σε αυτό με κλειστά μάτια
εχω ήδη 19.000χιλ
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είναι πολύ καλά τα scorpion trail 2 και βγάζουν πολλα km, τα φόραγα πέρσι που πήγα στην Ιταλία και είχαν ήδη 12.000km και παρά την ιταλική άσφαλτο μου έβγαλαν πάνω από 20.000 km.

(Πάντως νομίζω πως το anakee adventure στις στροφές στο στεγνό μου δίνει μια αίσθηση μεγαλύτερης πρόσφυσης άρα και ασφάλειας. Αλλα δεν νομίζω να αντέχουν οσο τα pirelli).
 

KolaMare

Μέλος
Όνομα
Νικολας
Μοτό
R1150GS
DR250S
Εχω ήδη 7000 χλμ στα BRIDGESTONE Battlax Adventure Trail AT41, αγορά 230€ πριν 3 μήνες. Συντριπτική πλειοψηφία των χιλιομέτρων άσφαλτος ( πόλη και ταξίδι) αλλά και μια τριήμερη χωματόβολτα ( δασικοί Πάρνωνα το Πάσχα). Μπήκαν στη μηχανή με το σκεπτικό να είναι απόλυτα άνετα στην άσφαλτο αλλά να έχουν τις μίνιμουμ δυνατότητες για ένα χαλαρό πέρασμα στο δρόμο για την παραλία ή μια μικρή χωματόβολτα.
Τα προηγούμενα μου ήταν τα TKC70, τα οποία θα ξαναέβαζα αν δεν κόστιζαν 110€ παραπάνω. Είχαν αντέξει 21.000χλμ σε ενα χρόνο και κάτι, με καθημερινή χρήση και ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδας.
Τα ΑΤ41 δεν μου έχουν δημιουργήσει κανένα θέμα σιγουριάς, φρενάρουν στρίβουν μια χαρά. Με βροχή ήταν σούπερ και αν βγάλουν και τα ίδια χιλιόμετρα με τα προηγούμενα θα τα ξαναέβαζα. Ενα αρνήτικο που διαβάζω / ακουώ είναι για τον ήχο που κάνουν. Η αλήθεια είναι ότι κάτι ακούγεται, αλλα τίποτα το τρελό ή ενοχλητικό.
 
Top Bottom