Επιλογη Τακουνατου για το T660

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Πάντως 320 ευρώ για τακουνατο λάστιχο δεν δίνω :mad:.

Καλό και χρυσό το tkc 80 αλλά είναι πανάκριβο. Έχει και άλλες μάρκες...
Δεν είχε τόσο το ζευγάρι βέβαια, τώρα έχει πάει στο θεό, όπως όλα. 230 τα έβρισκες τοποθετημένα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Δεν είχε τόσο το ζευγάρι βέβαια, τώρα έχει πάει στο θεό, όπως όλα. 230 τα έβρισκες τοποθετημένα.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δυστυχως θα υπαρχει και συνεχεια σε ολο αυτο
Πάντως 320 ευρώ για τακουνατο λάστιχο δεν δίνω :mad:.


Καλό και χρυσό το tkc 80 αλλά είναι πανάκριβο. Έχει και άλλες μάρκες...
Αστα να πανε.Εχουν και την φιμη οτι λιωνουν και γρηγορα οποττε δυο φορες πιο ασυμφορα!!!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
χαχαχαχα
για συντομια του λογου ειπαμε να το λεμε και ετσι
Αλλοι τ700 εμεις τ660
χαχχαχαχα
Κ εμείς πως θα τα λέμε δλδ ρε μάστορα τα δικά μας;;;

(Πλκ κάνω εννοείται)
Αλλά κ εμένα το μυαλό μου στο τενερε πήγε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν είχε τόσο το ζευγάρι βέβαια, τώρα έχει πάει στο θεό, όπως όλα. 230 τα έβρισκες τοποθετημένα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Όταν είχα το xrv 750 τόσο τα έβαζα και τα είχα μόνιμα πάνω. Αλλά πλέον είναι που ακριβά.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Τελικα παραγγειλα και περιμενω προς το τελος του μηνα τα TKC 80 ΣΕΤ
Μια ερωτηση.
Στην ασφαλτο σε σχεση με τα scorpion rally str που φοραει τωρα πια η διαφορα???
Τα λαστιχα θα κουμπωσουν σε δευτερη ζαντα που ειδη περιμενω και θα ειναι για off καταστασεις αλλα ρωτω ετσι για την ιστορια.
Ευχαριστω.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Τελικα παραγγειλα και περιμενω προς το τελος του μηνα τα TKC 80 ΣΕΤ
Μια ερωτηση.
Στην ασφαλτο σε σχεση με τα scorpion rally str που φοραει τωρα πια η διαφορα???
Τα λαστιχα θα κουμπωσουν σε δευτερη ζαντα που ειδη περιμενω και θα ειναι για off καταστασεις αλλα ρωτω ετσι για την ιστορια.
Ευχαριστω.
Τα ΤΚC80 μπορεί να δείχνουν Οφφ αλλά είναι ουσιαστικά Ον λάστιχο.
Αν τα είχες μόνιμα πάνω (ένα ζευγάρι ζάντες) θα άξιζε, αλλά μιας και έχεις δεύτερες ζάντες θα συνιστούσα κάτι πιο χωμάτινο και "άγριο".

Εντάξει καλό είναι να έχεις και ιδία άποψη, αλλά εμένα δεν με ενθουσίασε στο χώμα. Τα έβγαλα στις 2500 ΚΜ, το πίσω είχε μαξ 1000 ΚΜ ακόμα, το μπροστινό έδειχνε σαν καινούργιο.
Δεν μπορώ να το συγκρίνω με το scorpion rally str γιατί δεν το είχα ποτέ.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Τελικα παραγγειλα και περιμενω προς το τελος του μηνα τα TKC 80 ΣΕΤ
Μια ερωτηση.
Στην ασφαλτο σε σχεση με τα scorpion rally str που φοραει τωρα πια η διαφορα???
Τα λαστιχα θα κουμπωσουν σε δευτερη ζαντα που ειδη περιμενω και θα ειναι για off καταστασεις αλλα ρωτω ετσι για την ιστορια.
Ευχαριστω.
Στην ασφαλτο ειναι εξαιρετικα, σχεδον οσο καλα και τα STR (αλλα τρωγονται σαφως πιο γρηγορα, ιδιως το πισω), καλυτερα απ'οτιδηποτε αλλο τακουνατο εχω δοκιμασει οπως εχω ξαναγραψει - και εχω δοκιμασει αρκετα. Αλλα οπως εγραψε κι'ο συνονοματος Srider απο πανω, εφ'οσον θα ταχεις σε δευτερο σετ τροχων θα ητανε καλυτερα ναχεις βαλει κατι πιο aggressive, πχ ενα συνδυασμο που βρηκα εξαιρετικο σε CRF1000 ειναι Pirelli MT21 μπροστα / Mitas E12 πισω. Τα TKC80 εκει που αξιζουν ειναι οταν ταχει κανεις μονιμα πανω σε ενα σετ τροχων και κανει και αρκετο χωμα. Επισης ενα τρικ για να κρατησει κανεις την τιμη σχετικα χαμηλα ειναι να βαλει πισω 140/80-18 αντι για 150/70-18 - και το 140αρι ειναι και καλυτερο παντου για ενα ατομο. Αυτο ομως δεν παιζει για το Tuareg 660 γιατι το 140 βγαινει μονο σε σαμπρελατο (TT).

Τεσπα, τωρα που τα παραγγειλες θα δεις οτι ειναι εξαιρετικα σαν μεση λυση, ξεχνα τι πληρωσες και enjoy them! :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Στην ασφαλτο ειναι εξαιρετικα, σχεδον οσο καλα και τα STR (αλλα τρωγονται σαφως πιο γρηγορα, ιδιως το πισω), καλυτερα απ'οτιδηποτε αλλο τακουνατο εχω δοκιμασει οπως εχω ξαναγραψει - και εχω δοκιμασει αρκετα. Αλλα οπως εγραψε κι'ο συνονοματος Srider απο πανω, εφ'οσον θα ταχεις σε δευτερο σετ τροχων θα ητανε καλυτερα ναχεις βαλει κατι πιο aggressive, πχ ενα συνδυασμο που βρηκα εξαιρετικο σε CRF1000 ειναι Pirelli MT21 μπροστα / Mitas E12 πισω. Τα TKC80 εκει που αξιζουν ειναι οταν ταχει κανεις μονιμα πανω σε ενα σετ τροχων και κανει και αρκετο χωμα. Επισης ενα τρικ για να κρατησει κανεις την τιμη σχετικα χαμηλα ειναι να βαλει πισω 140/80-18 αντι για 150/70-17 - και το 140αρι ειναι και καλυτερο παντου για ενα ατομο. Αυτο ομως δεν παιζει για το Tuareg 660 γιατι το 140 βγαινει μονο σε σαμπρελατο (TT).

Τεσπα, τωρα που τα παραγγειλες θα δεις οτι ειναι εξαιρετικα σαν μεση λυση, ξεχνα τι πληρωσες και enjoy them! :ok:
Ευχαρσιτω.Εξαλλου κατα το φθινοπωρο ισως λιγο πιο μετα που θα ττττα εχουμε φαει θα χρειαστουμε σιγουρα κατι πιο aggresive.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ευχαρσιτω.Εξαλλου κατα το φθινοπωρο ισως λιγο πιο μετα που θα ττττα εχουμε φαει θα χρειαστουμε σιγουρα κατι πιο aggresive.
Το πρόβλημα με τα aggressive είναι να τα βρεις όταν τα χρειάζεσαι, ιδιαίτερα στην επαρχία...επίσης θέλει ψάξιμο γιατί πολλά aggressive δεν πατάνε βρεγμένο ούτε για πλάκα και τον χειμώνα θα βρεις βρεγμένη άσφαλτο εύκολα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Τα ΤΚC80 μπορεί να δείχνουν Οφφ αλλά είναι ουσιαστικά Ον λάστιχο.
Αν τα είχες μόνιμα πάνω (ένα ζευγάρι ζάντες) θα άξιζε, αλλά μιας και έχεις δεύτερες ζάντες θα συνιστούσα κάτι πιο χωμάτινο και "άγριο".

Εντάξει καλό είναι να έχεις και ιδία άποψη, αλλά εμένα δεν με ενθουσίασε στο χώμα. Τα έβγαλα στις 2500 ΚΜ, το πίσω είχε μαξ 1000 ΚΜ ακόμα, το μπροστινό έδειχνε σαν καινούργιο.
Δεν μπορώ να το συγκρίνω με το scorpion rally str γιατί δεν το είχα ποτέ.
Σε σχέση με τα str που κερδίζουν και που χάνουν σε άσφαλτο και χώμα; Θέλω λίγο να καταλάβω τις διάφορες. Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Σε σχέση με τα str που κερδίζουν και που χάνουν σε άσφαλτο και χώμα; Θέλω λίγο να καταλάβω τις διάφορες. Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με τα STR έχεις μπει καθόλου χώμα;
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Με τα STR έχεις μπει καθόλου χώμα;
Χαλικοδρομο στεγνό νορμάλ οδήγηση μιας και στρώνω ακόμα.
Ετοιμάζομαι για το advtroffy και δεν θέλω πολλές εκπλήξεις.
Nikos Note 20 ultra snapdragon
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Ήρθαν τα tkc 80 το ζευγάρι.
Τελικά η τιμή που τα πήρα είναι στα 235.
Edit
Ήρθαν Ελλάδα και τα karoo 4 από ότι μου είπε ο δικός μου αλλα στα 320.
Πολλά τα λεφτά θεωρώ. Οποία τα δοκιμάσει ας μας πει δυο λόγια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ήρθαν τα tkc 80 το ζευγάρι.
Τελικά η τιμή που τα πήρα είναι στα 235.
Edit
Ήρθαν Ελλάδα και τα karoo 4 από ότι μου είπε ο δικός μου αλλα στα 320.
Πολλά τα λεφτά θεωρώ. Οποία τα δοκιμάσει ας μας πει δυο λόγια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
καλοφόρετα!
από που αυτή η τιμή?
 
Top Bottom