Επιλογη ανεμοθωρακα(ζελατινας) για bmw F800 GS

tsivouGS800

Μέλος
Περιοχή
iraklio
Όνομα
grigoris
Μοτό
GS F800
Σαν καινουριος στο φορουμ θα επρεπε να ξεκινησω με συστασεις κτλ.απλα ειναι λιγο αργα και πανω απ'ολα βιαζομαι!!
Χρειαζομαι λοιπον λιγο βοηθεια στην επιλογη ζελατινας για το gs f800 που απεκτησα μολις πριν 1 εβδομαδα, εχω καταληξει σε αυτη πρωσ το παρον: http://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-ergo-screen-5750.html

Θελω μια ζελατινα η οποια θα ειναι σταθερη δηλ. δεν θα χτυπαει στις χωματινες διαδρομες αλλα να παρεχει και την απετουμενη προστασια απο τον αερα σε μεγαλες ασφαλτινες!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γεια σου Γρηγόρη και καλώς ήρθες!
Την συγκεκριμένη που αναφέρεις την έχει βάλει φίλος στο 650 twin του (από το Ηράκλειο κιόλας, θα μπορούσες να την δοκιμάσεις φαντάζομαι αν του το πούμε).
Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι ψηλές ζελατίνες στο 800 γιατί χαλάνε τον χαρακτήρα του.
Επιλογές υπάρχουν πολλές στην εγχώρια αγορά και σε ξένες εταιρίες. Υπάρχει βέβαια και μια πατέντα με την οποία μπορείς να ανεβοκατεβάζεις την ζελατίνα, πρόκειται για το Madstad. Μπορείς να το δεις μονταρισμένο εδώ και εδώ. Είχα παραγγείλει ένα για να φτιάξω αλλά δεν το εκανα ποτέ..
 

tsivouGS800

Μέλος
Περιοχή
iraklio
Όνομα
grigoris
Μοτό
GS F800
Γεια σου Γρηγόρη και καλώς ήρθες!
Την συγκεκριμένη που αναφέρεις την έχει βάλει φίλος στο 650 twin του (από το Ηράκλειο κιόλας, θα μπορούσες να την δοκιμάσεις φαντάζομαι αν του το πούμε).
Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι ψηλές ζελατίνες στο 800 γιατί χαλάνε τον χαρακτήρα του.
Επιλογές υπάρχουν πολλές στην εγχώρια αγορά και σε ξένες εταιρίες. Υπάρχει βέβαια και μια πατέντα με την οποία μπορείς να ανεβοκατεβάζεις την ζελατίνα, πρόκειται για το Madstad. Μπορείς να το δεις μονταρισμένο εδώ και εδώ. Είχα παραγγείλει ένα για να φτιάξω αλλά δεν το εκανα ποτέ..
Καλως σας βρηκα!!Παραγγειλα την ζελατινα που ειχα βαλει με link,απο δευτερα μαλλον τα την εχω,η αληθεια ειναι πως εχω καποιουσ ακομα ενδιασμους για το υψος της αλλα δεν βρηκα κατι να με πειθει,εκτος την touratech desierto,οι οποια ειναι κατι παρομοιο με την πατενταρισμενη αλλα κανει ενα αστρονομικο ποσο,αν σκεφτεις οτι ψαχνω και πλαινες βαλιτσες με βασεις,απαγορευεται να κοιταω ζελατινα ανω των 150 ευρω.οποτε βαζω την wunderlich και βλεπουμε!Εσενα παντος αν σε ενδιαφερει ακομα μου εδιξε αυτο http://ikarusf800gs.blogspot.gr/2014/04/ikarus-photos-on-bmw-f-650-gs-twin.html καποιος "συντροχος" σε ενα αλλο forum.
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Καλώς ήρθες φίλος στην παρέα μας.
Καλοτάξιδη
Φοράω την ίδια σε φιμέ με αυτήν που αγόρασες, έχει καλή κάλυψη κάποιους κραδασμούς στο χώμα, σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.
Σήμερα όμως αν θα άλλαζα τη ζελατίνα θα πήγαινα στην Wunderlich ERGO Iron Man για μεγαλύτερη σταθερότητα, επίσης μπορείς να κουμπώσεις πάνω στο μπαράκι το gps και το τηλέφωνο σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom