Επιλογη καλοκαιρινου μπουφαν..........

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Επιλογη καλοκαιρινου μπουφαν.

Εχω σταμπαρει τα παρακατω......καμια γνωμη;

Rev'IT Airwave 2



Dainese Air Flux D1 Tex


 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ότι κι αν πάριες, απέφυγε το μαύρο (ειδικά στους ώμους).
Μπορεί να λερώνουν τα ανοικτά χρώματα, αλλά το μαύρο είναι θερμο-συλλέκτης!!!
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Θα σου πρότεινα επίσης να δεις και το NORDCAP EOLOS. Πολύ πιο οικονομικό, εμφανίσιμο, πλήρες σε εξοπλισμό και εξ ίσου καλό.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
εχω το dainese.Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος. Δροσερο,ανετο στις κινησεις των χεριων και σχετικα καλες και με σωστη εφαρμογη των προστασιων σε αγκωνες ωμους. Το πλενω συχνα με κρυο νερο και σαπουνι χωρις να ξεθωριασουν τα χρωματα. Ενα θεμα που εχει ειναι οτι ευκολα τα Velcro απο τα μανικια και αυτα της μεσης πιανονται στο αναπνεον υφασμα του κορμου και δημιουργουν μικρους κομπους δειχνοντας το φθαρμενο. Το εχω 8 χρονια τωρα και μπορω να πω οτι για τα χρηματα του (το ειχα παρει 100 ευρω προσφορα) ειναι Value of money. ΗΣτην τιμη που πωλειται σημερα θα κοιταζα και κατι αλλο συγκριτικα με αυτο.Για το μαυρο που λεει ο Θοδωρης συμφωνω ειδικα αν το φορας πολλες και συνεχομενες ωρες υπο τον καυτο ηλιο του καλοκαιριου.
 

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Έχω το airwave 2, το χρησιμοποιήσω σε χωμάτινες βόλτες το καλοκαίρι. Δεν έχει κάποιο θέμα παρά την κακομεταχείριση, ο Γιασσαρης το έχει κ σε προσφορά.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
το dainese ειναι το καλύτερο καλοκαιρινό που είχα έχω για την πόλη
ειχα το προηγούμενο μοντέλο revit το οποίο ηταν πάρα πολύ κάλο για τουρινγκ άλλα όχι για την πόλη,δεν έβαζε τόσο αέρα
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Έχω το Dainese...Δεν έχει εσωτερικές τσέπες...ακριβούτσικη κ η προστασία πλάτης...

Δες κι αυτό:

REVIT GT-R AIR 2 ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ

(Το προϊόν αναμένεται να γίνει διαθέσιμο στην εταιρεία την Άνοιξη του 2018.)
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τις προτάσεις σας.

Θα τα κοιτάξω όλα ενδελεχως και πιστεύω να καταλήξω καπου γιατί όλα είναι ωραία μπουφάν.

Θα τρεναρω λίγο ακόμα την αγορά του μιας και έχω καιρό μπροστα μου για περισσότερες προτάσεις ή και προσφορές αν τύχει να βρω/βρείτε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχω και εγώ το Revit Airwave (πρώτη έκδοση) με αγορασμένη την έξτρα προστασία πλάτης (πάλι από τη Revit). Εφαρμόζει πολύ σωστά στο σώμα μου και δεν με έχει κάνει να νοιώσω δυσφορία τους καλοκαιρινούς μήνες ποτέ. Βέβαια εγώ πήραν την έκδοση με τις κίτρινες φωσφοριζέ λεπτομέρειες για λόγους επιπλέον παθητικής ασφάλειας.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
κι εγώ το revit airwave έχω και είνια μια χαρά μπουφανάκι για το καλοκαίρι ;)
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Όμορφο αλλά μαύρο για καλοκαιρινό δε θα ζεσταίνει?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το έχω αλλά έχω και το προηγούμενο , το παλιό ήταν κατασκευασμένο από πιο ποιοτικά υλικά .
θα το δεις ότι είναι σαν ψεύτικο , μεγάλο ποσοστό σε νάιλον .
Από αερισμό είναι μια χαρά , και με βαθμούς πάνω από 40 και στο κέντρο τις Αθήνας πάλι μια χαρά είναι αρκεί να μην οδηγείς ktm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Το έχω αλλά έχω και το προηγούμενο , το παλιό ήταν κατασκευασμένο από πιο ποιοτικά υλικά .
θα το δεις ότι είναι σαν ψεύτικο , μεγάλο ποσοστό σε νάιλον .
Από αερισμό είναι μια χαρά , και με βαθμούς πάνω από 40 και στο κέντρο τις Αθήνας πάλι μια χαρά είναι αρκεί να μην οδηγείς ktm.


Sent from my iPhone using Tapatalk
οσονούπω δοκιμη........40αρι is coming:D:D
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Το ιδιο και εγω.. στη θεωρια πηγαινα για ανοιχτοχρωμο και για λογους ασφαλειας και ζεστης, αλλα μολις τα ειδα live κατεληξα σε μαυρο..
μια απο τα ιδια.......
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εντος πολης με μαυρο.... σας ευχομαι καλες δροσιες:D
 
Top Bottom