Επισκευή ζαντών

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Καλημέρα έχω ταξίδι για δουλειά Αθηνα και λεω να παρω μαζι μου τη ζαντα του 640 για ίσιωμα,πρέπει να βγάλω εγω ακτινες δισκοπλακες?? Η μπορω να την παω δεμένη και αναλαμβάνει το μαγαζί?
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλημέρα έχω ταξίδι για δουλειά Αθηνα και λεω να παρω μαζι μου τη ζαντα του 640 για ίσιωμα,πρέπει να βγάλω εγω ακτινες δισκοπλακες?? Η μπορω να την παω δεμένη και αναλαμβάνει το μαγαζί?
Αντωνη εγω ειχα βγαλει δισκους μονο και οχι ακτινες!!! Νομιζω πως αυτο πρεπει να κανεις και εσυ. Παρε ενα τηλ ομως να ρωτησεις για σιγουρια
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αντωνη εγω ειχα βγαλει δισκους μονο και οχι ακτινες!!! Νομιζω πως αυτο πρεπει να κανεις και εσυ. Παρε ενα τηλ ομως να ρωτησεις για σιγουρια
Ετσι ακριβως αλλά...μιλα και με τον Νικο :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Να σημειωσω επισης οτι απο τη μερα που τις επισκευασα τις...τεσταρα :D:hungover:...εφαγα κατι ωραιες φυτευτες αλλά και κροκαλλες που διψουσαν για μεταλλο...ολα καλα ως ωρας:friendship:
 

Iliasp

Μέλος
Περιοχή
SKG
Όνομα
Ηλίας
Μοτό
R1200GS
690 Enduro R
Μια μικρη αναβιωση του θεματος, εμεις οι βορειοι που ψαχνομαστε οταν μας τυχει η στραβη στο στεφανι; Εχω παει μερικες φορες στο παρελθον ζαντες απο αυτοκινητο στον Καπονη με καλα αποτελεσματα, υπαρχει καποιος που να εχει εμπειρια με τα στεφανια της μοτο;
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Παιδιά καλημέρα. Έχω ένα τροχό από το transalp που του έχει ανοίξει το κέντρο και έχει λίγο τζόγο το ρουλεμάν. Ξέρει κάποιος αν μπορεί να επισκευαστεί ώστε να τον έχω για δεύτερο; Ευχαριστώ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Νομιζω οτι επισκευαζεται αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο και το χρημα αφου με 80-100 ευρω βρισκεις μεταχειρισμενο κομπλε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομιζω οτι επισκευαζεται αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο και το χρημα αφου με 80-100 ευρω βρισκεις μεταχειρισμενο κομπλε
Υπάρχουν Κωστή?
Πραγματικά ζορίστηκα πολυ να βρω ζαντα μπροστα, κέντρα, άξονες, γιατί ότι υπήρχε στο Car.. Δεν υπήρχε πραγματικα
Και τιμές.. Ότι ναναι
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Μίλησα με το παλικάρι που γραφή στην αρχή του ποστ ο mAthosalas, και μου είπε πως το μόνο που μπορεί να γίνει σε αυτήν την περίπτωση είναι άνοιγμα με τορνο κάνα δύο χιλιοστά και να βρω ρουλεμάν με την ίδια εσωτερική περίμετρο και εξωτερική ίση με το καινούριο άνοιγμα. Αλλιώς καινούριο κέντρο. Αν καταφέρω να κάνω το πρώτο θα ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται για το αποτέλεσμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Υπάρχουν Κωστή?
Πραγματικά ζορίστηκα πολυ να βρω ζαντα μπροστα, κέντρα, άξονες, γιατί ότι υπήρχε στο Car.. Δεν υπήρχε πραγματικα
Και τιμές.. Ότι ναναι
Eεριξα μια ματια στο καρ και ειδα οτι υπαρχει αρκετο πραμα Οι δε ζαντες των ΤΑ 600 του '98-99 καθως και εκεινες ολων των 650 και την πισω του 700 ειναι ιδιες και μονο στο χρωμα αλλαζουν (ασημι-μαυρες)

Τροχο τρανσαλπ εβαλες μπροστα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eεριξα μια ματια στο καρ και ειδα οτι υπαρχει αρκετο πραμα Οι δε ζαντες των ΤΑ 600 του '98-99 καθως και εκεινες ολων των 650 και την πισω του 700 ειναι ιδιες και μονο στο χρωμα αλλαζουν (ασημι-μαυρες)

Τροχο τρανσαλπ εβαλες μπροστα?
Πήρες τηλέφωνο και υπάρχουν?
Το μπροστινό μου ήταν κομπλέ από wr
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το μπροστινό μου ήταν κομπλέ από wr
Μα εσυ δεν λες παραπανω οτι ζοριστηκες να βρεις ζαντα? Για γιαμαχα ζαντα μιλας ρε συ? Εγω λεω για ζαντες απο ΤΑ
Και ο χι δεν πηρα τηλ αλλα πιστευω οτι στις τοοοοσες πολλες αγγελιες που υπαρχου για ζαντες απο ΤΑ ε δε μπορει καποιες δεν θα ειναι μουφα Χρονο για τηλεφωνα θελει (δεν τον εχω για κατι που δεν το ψαχνω εγω)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μα εσυ δεν λες παραπανω οτι ζοριστηκες να βρεις ζαντα? Για γιαμαχα ζαντα μιλας ρε συ? Εγω λεω για ζαντες απο ΤΑ
Και ο χι δεν πηρα τηλ αλλα πιστευω οτι στις τοοοοσες πολλες αγγελιες που υπαρχου για ζαντες απο ΤΑ ε δε μπορει καποιες δεν θα ειναι μουφα Χρονο για τηλεφωνα θελει (δεν τον εχω για κατι που δεν το ψαχνω εγω)
Πριν καταλήξω στην μοντα του wr....με είχε πιάσει μια todorιαση με τι μπροστινό θα βάλω και πραγματικά είχα πάθει πλάκα με αυτά που έβλεπα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom