Επισκευή KTM 990 ADV

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
κι εγω αυτο θα εκανα αν ειχα 280 ευρω... αλλα σε αυτην την φαση δεν τα εχω γιατι πριν 5 μερες εβαλα αλυσιδογραναζα... οποτε κοιταμε να αναβαλουμε λιγο το προβλημα..
Τότε ,αφού σιγουρέψεις οτι το πρόβλημα είναι στην επάνω ,φτιάξε σωστά αυτήν ,και ασε την κάτω γιά όταν κ αν.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
οκ! αυριο θα παω συνεργειο και βλεπουμε! ευχαριστω για την βοηθεια!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
να κανω και καποιες ερωτησεις σε κατοχους 950-990 ktm.
σκεφτομαστε εκτος τις επισκευες να του κανουμε και καποιες βελτιωσεις.
1ον θα του βαλουμε 2ο βεντιλατερ για πιο γρηγορη ψυξη
2ο λεμε να καταργησουμε τους αισθητηρες λαμδα με το σετ ταπες-φυσες που πουλανε.τι λετε αξιζει?
3ο να καταργησουμε το δευτερευων συστημα αερα asr-pair,πως σκατα λεγετε δεν θυμαμαι,με τις ταπες που πουλανε και μπαινουν στις κεφαλες
τι λετε αξιζει κι αυτο?
1:NAI 2: OXI 3:ΔΕΝ ΞΕΡΩ...
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Εχετε συζητησει τιποτα περι την αφαιρεση δευτερευων πεταλουδων? ( κοστος σε ευρω 0 )
εγω τις εχω βγαλει και εχει πολυ πιο αμμεση ανταποκριση γκαζιου κ θελει λιγο προσοχη ειδικα σε βροχη το λεω γιατι την εχω πατησει...
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
σιγουρα αν υπαρχει ενα δευτερο βεντιλατερ θα ειναι καλυτερα αλλα εχω κανει πολλα ταξιδια κ σε πολυ μεγαλες θερμοκρασιες κ μεσα σε πολης κ σιμιοτον βεβαια το βεντιλατερ βαρουσε αταματιτα αλλα ολα ο.κ κ η θερμοκρασια 3 γραμες κατω απο το τερμα αλλα αλλαγη υγρον καθε χρονο κ ολλα τα σχετικα .
της δευτερες πεταλουδες της εχω βγαλει αλλα εχει πολυ ποιο αμεσει ανταποκρισει το γκαζει κ θελει πολυ προσοχη .
οσο για τον Λ δεν των πηραζω γιατι θελει διορθοση προγραματος κτλπ π για μενα δεν αξιζει γιατι δεν εχει κ διαφορα στο τελικο αποτελεσμα
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
παιδια σημερα ηρθα στο συνεργειο και αλλαξαμε τα υγρα συμπλεκτη, βαλαμε καινουρια και ολα καλα... το εχω αφησει στο μονο το σταντ καμια ωρα τωρα και συμπλεκταρω συνεχεια και δεν εχει δακρυσει στην μανετα... και βολτα που τ εκανα ολα καλα... αποσυμπλεκει κανονικα... θα το παρατηρησω κανα 2-3 μερες και βλεπουμε αν θα χρειαστει το κιτ επισκευης τρομπας συμπλεκτη!!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
σημερα συνεχισα τα καθαρισματα-καλοπισματα αφου δεν ηρθαν ακομα τα ανταλλακτικα απο την ktm.





μες την μπιχλα,εχω παραγγηλει καινουργιο

οτι εχει αλλαχθει μεχρι στιγμης






 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
ειχα ξεχασει να βαλω την φωτο απο το καπακι της τρομπας νερου που καθαρισα






χμμμμ

κολλαρο μπαλονι


ετοιμο

αλλαγη κι αυτο

σε οσες υδρορωες μπορουσα να βαλω χερι,τις καθαρισα,στις αλλες εριξα φαρμακο




 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
παμε στα ιντζεκσιον







μου φαινονται αρκετα βρωμικα για να ειχαν καθαριστει προσφατα
τεσπα καθαριστηκαν και αυτα ενα πρωτο χερι και θα ξανακαθαριστουν πριν τοποθετηθουν







 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
βασεις κινητηρα

ειχα βαλει ενα καθαριστικο υγρο για ψυγεια και το ειχα αφησει για 4 μερες.....καθαρισε ακετα καλα
απ εξω το ψυγειο εχω χασει το μετρημα ποσες φορες το εχω πλυνει




ετοιμο κι αυτο





 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Top Bottom