Επισκευη μπουφαν GORETEX

giannisgs

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ
Μοτό
R1200 GS
Καλησπερα!!
Γνωριζει κανενας συντροχος αν και που επισκευαζονται μπουφαν GORETEX; το ακουμπησα στο λαιμο του gs κ εκανε τρυπα στον αγκωνα!!
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλησπερα!!
Γνωριζει κανενας συντροχος αν και που επισκευαζονται μπουφαν GORETEX; το ακουμπησα στο λαιμο του gs κ εκανε τρυπα στον αγκωνα!!

Μιλάς με την εταιρεία...Πιστεύω ότι οποιαδήποτε εταιρεία gore-tex θα έχει και την ανάλογη αντιμετώπιση.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Και έχω και κομμάτι μαύρο cordura το οποίο είναι και αδιάβροχο αν θέλεις για εξωτερικό μπάλωμα.
Επίσης έχω και κομμάτι υφασμα microfiber αδιαβροχο διαπνεον αν θέλεις αντί να αγοράσει το κιτ.περισσέψε από παραγγελία που έκανα ύφασμα για επισκευή ενός παλιού colori
 

giannisgs

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ
Μοτό
R1200 GS
Και έχω και κομμάτι μαύρο cordura το οποίο είναι και αδιάβροχο αν θέλεις για εξωτερικό μπάλωμα.
Επίσης έχω και κομμάτι υφασμα microfiber αδιαβροχο διαπνεον αν θέλεις αντί να αγοράσει το κιτ.περισσέψε από παραγγελία που έκανα ύφασμα για επισκευή ενός παλιού colori
Κατι τετοιο φανταστηκα...να βρω ενα κομματι goretex... Αλλα θα δοκιμασω κ το kit!! Ευχαριστω!!!
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Αν χρειαστείς κομμάτι cordura ή κομμάτι από το αδιαβροχο-διαπνεον πες μου
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
υπαρχει ενα μαγαζι στον Βυρωνα που κανει τετοιες εργασιες σε μοτο-ρουχα,δυστηχως δεν θυμαμαι πως το λενε..
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ρώτα στην εταιρεία πρίν ράψεις ή κολλήσεις κάτι επάνω στο μπουφάν...
 
Reactions: kaf

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Σωστος γιατί μπορεί να στο επισκευάζουν δωρεάν ή με ελάχιστο κόστος
 

giannisgs

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΑΣΚΑΡΗΣ
Μοτό
R1200 GS
Ρώτα στην εταιρεία πρίν ράψεις ή κολλήσεις κάτι επάνω στο μπουφάν...
Ειναι ενα Dainese...10ετιας... Νομιζω δεν θα βγαλω ακρη με την εταιρεια!! Ασε που δεν το χω με κατι τετοια!!!
Θα πρεπει να ..χωσω τον brother.. (forester)

:p:p:p:p



Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ειναι ενα Dainese...10ετιας... Νομιζω δεν θα βγαλω ακρη με την εταιρεια!! Ασε που δεν το χω με κατι τετοια!!!
Θα πρεπει να ..χωσω τον brother.. (forester)

:p:p:p:p



Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι μετά από 10 χρόνια το gore-tex του λειτουργικό, τότε γνώμη μου είναι να ψάξεις να το κάνεις σωστά!!!Αλλιώς κάνεις μια απλή λύση του μπαλώματος...

Ο Bro σίγουρα θα σου έχει λύση!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Καλησπέρα, κάνε μια ερώτηση σε κανά μαγαζί που πουλάει ορειβατικά .Αυτάα έχουν gore-tex μεμβράνες ,ίσως να έχουν κάτι ή να μπορούν να σε βοηθήσουν. Επίσης σε μεμβράνη δικιά μου είχαμε βάλει μπάλωμα από αλεξίπτωτο(ούτε που θυμάμαι που βρέθηκε).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλησπέρα, κάνε μια ερώτηση σε κανά μαγαζί που πουλάει ορειβατικά .Αυτάα έχουν gore-tex μεμβράνες ,ίσως να έχουν κάτι ή να μπορούν να σε βοηθήσουν. Επίσης σε μεμβράνη δικιά μου είχαμε βάλει μπάλωμα από αλεξίπτωτο(ούτε που θυμάμαι που βρέθηκε).
Το ύφασμα του αλεξιπτώτου είναι νάυλον και σίγουρα μη διαπνέον!
Το σημείο της ζημιάς είναι στον αγκώνα. Μια απλή εξωτερική επικόλληση gordura και θα είναι μια χαρά.
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Ναι δεν διαφωνώ σίγουρα.Δεν είναι διαπνέον το αλεξίπτωτο.Σίγουρα είναι καλύτερα η cordoura.Απλά νομίζω ότι είναι μικρό το σημείο για να παίζει ιδιαίτερο ρόλο στη διαπνοή.Απλά το είπα σαν λύση του τύπου ότι βρεί να βάλει το παλικάρι.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι δεν διαφωνώ σίγουρα.Δεν είναι διαπνέον το αλεξίπτωτο.Σίγουρα είναι καλύτερα η cordoura.Απλά νομίζω ότι είναι μικρό το σημείο για να παίζει ιδιαίτερο ρόλο στη διαπνοή.Απλά το είπα σαν λύση του τύπου ότι βρεί να βάλει το παλικάρι.
Το ναυλον του αλεξιπτώτου είναι λεπτό ύφασμα. Δεν κάνει ειδικά για τον αγκώνα. Θέλει χοντρό ύφασμα εκεί.
 
Top Bottom