Επισκεψη στην Φολοη

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Χρήστος christoslazy πίσω στη βάση του! Υπέροχη βόλτα, με ωραίες διαδρομές και καλή παρέα! Είχε και ένα μίνι απρόοπτο στο τέλος, για να πάρει μια πιο adve χροιά, αλλά όλα καλά! Πάλι καλά που συνέβη σχεδόν στον τερματισμό, γιατί αν συνέβαινε σε καμία ερημιά, το anakee του Τάκη δε θα ξεζανταριζε ακόμα και αν χοροπηδούσαμε και οι τέσσερεις πάνω στους λεβιεδες! Στην επόμενη :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Επιστροφή στην βάση για όλους...Αυτό και μόνο καθιστά την βόλτα επιτυχημένη...Αφήνω αυτό εδώ και επανερχόμαστε αργότερα μετά την ξεκούραση με περισσότερο υλικό...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Η αλήθεια είναι ότι καιρό τώρα με τον Ηλία θέλαμε να πάμε μια βόλτα πιο μακρινή από την βάση μας με την προοπτική της διανυκτέρευσης διανύοντας αρκετά χωμάτινα χλμ...Απλά δεν ξέραμε το που...Οταν λοιπόν είδαμε την διαδρομή που είχε ανεβάσει ο Κώστας δεν θέλαμε και πολύ...Το μόνο που έπρεπε να κανονιστεί ήταν η ημερομηνία και αφού έγινε και αυτό χτες το πρωί το παρεάκι αναχώρησε για Φολοη....Το ραντεβού ήταν το πρωί στις 8 και μισή στα ΣΕΑ Μεγάρων και Αφού όλοι φανηκαμε Εγγλέζοι στο ραντεβού μας μετά από λιγότερο από μια ώρα ήμασταν Κιάτο από όπου ξεκινήσαμε μια διαδρομή 220 χλμ η οποία κατά το 80% ήταν χωμάτινη...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Λίγα χλμ μετα το Κιατο άρχισαν τα χώματα και διάσχιση ενός μέρους του Χελμού με προορισμό την Κλειτορία όπου είχαμε ραντεβού με τα ασφαλτινα φιλαράκια...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Αφού φτάσαμε στην Κλειτορία και βρήκαμε τα παιδιά ήπιαμε την καφεδαρα μας και ξεκινήσαμε για Λάδωνα με τελικό πια προορισμό την Φολοη...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Από εκεί και περα ακολουθήσαμε μια από τις ωραιότερες διαδρομές που έχουμε κάνει μέσα από τοπία ασύλληπτης ομορφιάς και με τον καιρό σύμμαχο δεν χορταιναμε εικόνες και μυρωδιές...Σε κάποια μονο στάση το μηχανάκι του Ηλία κουράστηκε και είπε να ξαπλώσει λίγο για να πάρει τα πάνω του...Ο Ηλίας μάταια προσπαθούσε να το πείσει να σηκωθεί...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Μια τελευταία στάση σε ένα ομορφο γεφυρι καμμία 20αρια χλμ πριν το τέλος της διαδρομής και ενώ είχαμε περίπου 10 χλμ για να βγούμε από το βουνό διαπιστώνουμε ότι το πίσω λάστιχο μου έχει κλαταρει έχοντας πατήσει μια τεράστια προκα...Βλέποντας ότι άρχισε να νυχτώνει αποφασίσαμε και βγήκαμε σε άσφαλτο οδηγώντας προσεκτικά ώστε εκεί να δούμε τι θα κάνουμε....Φτάνοντας στο χωριό μας έιπαν να κατευθυνθούμε προς το βενζινάδικο του Λαλα όπου θα μας βοηθούσαν να αλλάξουμε το λάστιχο...Εμείς νομιζαμε ότι ο Λάλας είναι ο ιδιοκτήτης αλλά τελικά Λάλας λέγεται το χωριό...Ευτυχώς οι υπάλληλοι ήταν άκρως εξυπηρετικοί και μας επισκευάσαν το ελαστικό και φύγαμε σφαίρα για την ταβέρνα του ξαδέρφου του Κώστα όπου τα ασφαλτινα παιδιά μας περίμεναν από τις 7....Φωτο από το φαγητό δεν πρόλαβαν να βγουν καθώς εξαφανίστηκε σε χρόνο ρεκόρ...Μετα την μάσα και τις μπύρες κατευθυνθήκαμε έξω από το χωριό και μέσα στο δάσος όπου στήσαμε και την πέσαμε για ύπνο....


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Το πρωί ξεστησαμε και αφού ακολουθησαμε μια ωραία επαρχιακή διαδρομή σταματήσαμε Λεβιδι για καφεδάκι στην πλατεία....Μετα βγήκαμε εθνική και επιστροφή στα σπίτια μας...Η βόλτα από τις καλύτερες που έχουμε κάνει...Σαν διαδρομή αλλά και σαν προορισμός μαγικά όλα και πιστεύω ότι πρέπει να θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για κάποιο μελλοντικό τροφυ... Σίγουρα κάποια στιγμή θα ξαναεπισκευτω το μέρος έχοντας στην διάθεση μου περισσότερο χρόνο για να το εξερευνησω περισσότερο ...Εδώ να πω ότι βγάζω το καπέλο στο Χρήστο ο οποίος αφού φτάσαμε στο τέλος της διαδρομής βρήκε το κουράγιο να γυρίσει πίσω Αθήνα...Όλη η παρέα άψογη και παρά την αναποδιά με το ελαστικό αλλά και κάποιες ψιλοκαθυστερησεις που είχαμε το κέφι δεν χάθηκε ποτέ...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ομορφιές!
Μπράβο παιδιά!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε ανοιχτωσια στήσατε σκηνακια....βλεπω.
Την επόμενη θα πάμε μαζι κοντά στον κακό το λύκο.
Πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά και να δω πότε θα κάνουμε αυτή την διαδρομη και θα φτάσουμε μέρα...
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το πρωί ξεστησαμε και αφού ακολουθησαμε μια ωραία επαρχιακή διαδρομή σταματήσαμε Λεβιδι για καφεδάκι στην πλατεία....Μετα βγήκαμε εθνική και επιστροφή στα σπίτια μας...Η βόλτα από τις καλύτερες που έχουμε κάνει...Σαν διαδρομή αλλά και σαν προορισμός μαγικά όλα και πιστεύω ότι πρέπει να θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για κάποιο μελλοντικό τροφυ... Σίγουρα κάποια στιγμή θα ξαναεπισκευτω το μέρος έχοντας στην διάθεση μου περισσότερο χρόνο για να το εξερευνησω περισσότερο ...Εδώ να πω ότι βγάζω το καπέλο στο Χρήστο ο οποίος αφού φτάσαμε στο τέλος της διαδρομής βρήκε το κουράγιο να γυρίσει πίσω Αθήνα...Όλη η παρέα άψογη και παρά την αναποδιά με το ελαστικό αλλά και κάποιες ψιλοκαθυστερησεις που είχαμε το κέφι δεν χάθηκε ποτέ...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ήταν το ιδανικό για μένα που έφυγα αλλά δεν ήταν και πολύ δύσκολο! Πάτησα και κάτι 180αρες στον καλό δρόμο (μλκια, το λάστιχο έφτυσε ολοσχερώς μερικά τακούνια) και έφτασα σε 2μιση ωρες! Μακάρι να έστηνα μαζί σας, αλλά περιέγραψα το καθεστώς με το οποίο κατάφερα να έρθω έστω μια μέρα! Μια χαρά και έτσι :) !




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν ήταν το ιδανικό για μένα που έφυγα αλλά δεν ήταν και πολύ δύσκολο! Πάτησα και κάτι 180αρες στον καλό δρόμο (μλκια, το λάστιχο έφτυσε ολοσχερώς μερικά τακούνια) και έφτασα σε 2μιση ωρες! Μακάρι να έστηνα μαζί σας, αλλά περιέγραψα το καθεστώς με το οποίο κατάφερα να έρθω έστω μια μέρα! Μια χαρά και έτσι :) !




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ωραίος!

Ομοιάζεις και με τον Τζέισον Στέιθδαμ.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ωραίος!

Ομοιάζεις και με τον Τζέισον Στέιθδαμ.
Ε, όχι μοιάζω και με τον Τζεισον Στέιθαμ! Αυτός μοιάζει με μένα... :) !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Top Bottom