Εργαλεία on the go: Eastbound

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Τα είδα σε ένα βίντεο στο τουμπ και σε πρώτη φάση δείχνουν εντυπωσιακά!
Είναι όμως;; Τι λέτε;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είμαι της άποψης ότι όταν μιλάμε για "σετ" πρέπει να το στήνεις μόνος σου. Φυσικά επί μέρους στοιχεία ή και ολόκληρο το σετ όπως αυτό της eastbound μπροούν να χρησιμοποιηθούν (θα χρειαστούν και άλλα σίγουρα). Επίσης εγώ για τις εργασίες που κάνω χρησιμοποιώ πάντα αυτό το σετ που έχω φτιάξει ακόμη και στις ασφαλείς συνθήκες της έδρας μου, ώστε να ξέρω τι μπορεί να μου λείψει και για να εξασκούμε στη χρήση τους. Ποτέ φθηνά εργαλεία στις εκδρομές, εκεί είναι που χρειάζεσαι τα καλά. Η διαβάθμιση του τι σημαίνει ποιοτικό εργαλείο είναι διαφορετική για τον κάθε ένα από εμάς αλλά σίγουρα η συχνή τους χρήση την καθορίζει όποια και να είναι αυτή.
Μην αγοράζεται ένα σετ και το αποθηκεύεται για πάντα στη μηχανή (μέχρι να "χρειαστεί"), αντιθέτως να χρησιμοποιείται αυτό για τα πάντα μέχρι να είστε σίγουροι ότι έχετε ότι μπορεί να χρειαστείτε για την κάλυψη άμεσων αναγκών και να ξέρετε να τα χρησιμοποιείτε ακόμη και σε δυσπρόσιτα σημεία της μοτοσυκλέτας σας.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
STF Εμένα αυτό που με εντυπωσίασε στο εν λόγω σετ είναι το πόσο ελαφρύ και μικρού όγκου είναι δεδομένου ότι μιλάμε για εργαλεία που στην κανονική τους μορφή είναι βαριά κ ογκώδη. Αν δε τα εν λόγω είναι και πραγματικά καλά τότε έχουμε win win κατάσταση, εκτός από το πορτοφόλι μας βέβαια!
Σίγουρα θα χρειαστούν κι αλλά εργαλεία. Αλλά μάλλον όλα τα υπόλοιπα θα είναι αν όχι ελαφριά σίγουρα πιο μαζεμένα.
Συμφωνώ 100% στο ότι ό,τι είναι να έχουμε μαζί πρέπει να το κάνουμε πρόβα σε ασφαλής συνθήκες..
 
Reactions: STF

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εννοείται ότι χρειάζεται και συμπλήρωμα το σετ. Απλά γλιτώνεις βαριά εξαρτήματα όπως τους λεβιεδες και την μανελα.
 
Top Bottom