Εργαλειοθήκη του Αντβεντσουρά...

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250






Photos του περιεχομενου απο τη δεξια πλαινη μπαγκαζιερα μου, τον περασμενο Ιουνη, στη Ρουμανια! (Συνολικο βαρος, 17! κιλα! Αναλογο ηταν και στην αριστερη..)

Και υστερα εχεις και τον Παναγιωτη να σου λεει οτι "επαιζαν" οι μπαγκαζιερες στις συνεχομενες λακουβες! (Υπ'οψιν οτι το μεγιστο επιτρεπομενο ειναι 5 κιλα.. ) :wacky:

Α ρε ξυλ.. sorry, HONDA που μας χρειαζεται!!!


:p:p:D
Ουάου !!!!!!! Τόσα πολλά εργαλεία……. για πόσα bmw είναι ????? :biker2:
 

angelo_balto

Overlander
Περιοχή
Γλυφαδα
Όνομα
Αγγελος
Μοτό
KTM 950 SE
Ξεκολλήστε με τα Japan ...
Εχω περάσει απο όλες τις μάρκες και κατηγορίες μοτοσυκλέτας (όχι σκουτερ & παπιά).
Μια φορά και ένα καιρό ('80-'90) ίσως και να ίσχυε ... Τώρα πια, ΟΛΑ χαλάνε το ίδιο εύκολα.

Ολα έχουν γίνει της πλάκας απο θέμα κατασκευής.
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Τεντωτηρα εκκεντροφορου με τα αλλενακια του,ανορθωτη(2 τεμαχια καλου κακου) κολλάρο του ψυκτικου κυκλωματος(γιατι σκανε)και τωρα τελευταια σκεφτωμε να κοτσαρω και εναν πηνιοφορο .............χονδα εχω.......ποτε δεν ξερεις !:pc:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αχ αχ ακόμα δεν έχετε μάθει από τον ΘΕΟ....




με ένα πολυεργαλείο και κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!
ο ίδιος έχει γράψει βιβλιαράκι (τσέπης) με 1000+1 συμβουλές για κατασκευές/επισκευές, από επισκευή ελαστικού μέχρι και κατασκευή μηχανής διακτινισμού
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εγω κουβαλαω οτι χωραει εδω μεσα, συν κατι ψιλα.
Adac καρτουλα και κανενα φιλο, που κουβαλαει ολα του τα εργαλεια:yew:
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
αχ αχ ακόμα δεν έχετε μάθει από τον ΘΕΟ....




με ένα πολυεργαλείο και κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!
ο ίδιος έχει γράψει βιβλιαράκι (τσέπης) με 1000+1 συμβουλές για κατασκευές/επισκευές, από επισκευή ελαστικού μέχρι και κατασκευή μηχανής διακτινισμού

για πες.,., για πες .,
για την κατασκευή μηχανής διακτινισμού.,? :Watching:
 

Vato Loco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
V strom 650
Δε βλέπω το λόγο για ολόκληρες συλλογές. Έχω κάτσει κι έχω μετρήσει όλες τις βίδες (ναι, είμαι βλαμμένος) - τουλάχιστο αυτές που φαίνονται, και παίρνω από την κασετίνα τα αντίστοιχα καρυδάκια. Μαζί με δυο κατσαβίδια, μια πένσα, ταινίες, δεματικα και το σετ επισκευής ελαστικών, όλα μια χαρά (τα βάζω όλα σε μια μικρή υφασμάτινη θήκη). Απαραίτητο θεωρώ το μικρό κομπρεσεράκι αέρα...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Δε βλέπω το λόγο για ολόκληρες συλλογές. Έχω κάτσει κι έχω μετρήσει όλες τις βίδες (ναι, είμαι βλαμμένος) - τουλάχιστο αυτές που φαίνονται, και παίρνω από την κασετίνα τα αντίστοιχα καρυδάκια. Μαζί με δυο κατσαβίδια, μια πένσα, ταινίες, δεματικα και το σετ επισκευής ελαστικών, όλα μια χαρά (τα βάζω όλα σε μια μικρή υφασμάτινη θήκη). Απαραίτητο θεωρώ το μικρό κομπρεσεράκι αέρα...
Συμφωνώ! κι εγώ στην κατηγορία βλαμμενου είμαι! :D
Ψάχνω μικρό κομπρεσερακι έχεις κάποιο υπόψη σου? Κι όποιος άλλος ξέρει! :confused:

Sent from my πατάτα-talk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συμφωνώ! κι εγώ στην κατηγορία βλαμμενου είμαι! :D
Ψάχνω μικρό κομπρεσερακι έχεις κάποιο υπόψη σου? Κι όποιος άλλος ξέρει! :confused:

Sent from my πατάτα-talk
Ελα....βλαμμενος εδω.
Εχει ο ΓΙαννης ο Πατρινος, ενα πολυ μικρο και καλο.
Για κοιταξε το στο site της motoraid
 

Vato Loco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
V strom 650
Αυτές τις μέρες παίζει στο Praktiker με 9,99, σε καλό μέγεθος για να το έχεις μαζί... Το είχα πάρει πρόσφατα από άλλο μαγαζί πάνω από 25. Η μάρκα είναι άγνωστη (μάλλον μάρκα του Praktiker) αλλά έτσι κι αλλιώς όλα κινέζικα είναι...

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Αυτές τις μέρες παίζει στο Praktiker με 9,99, σε καλό μέγεθος για να το έχεις μαζί...
Το έχει στο τμήμα των αυτοκινήτων ;;;; Έχω πάρει ένα παλαιότερα και το έχω στο αυτοκίνητο.....
δεν θα το έλεγα ...μικρό να μεταφέρεται με άλλα πράγματα στη μοτό. Ελπίζω αυτό να είναι μικρότερο
 

Vato Loco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
V strom 650
15x13x8 είναι, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι μικρότερο σε λογική τιμή. Όταν είσαι τριβάλιτσος πιστεύω ότιναξίζει τον κόπο και το χώρο...

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αυτές τις μέρες παίζει στο Praktiker με 9,99, σε καλό μέγεθος για να το έχεις μαζί... Το είχα πάρει πρόσφατα από άλλο μαγαζί πάνω από 25. Η μάρκα είναι άγνωστη (μάλλον μάρκα του Praktiker) αλλά έτσι κι αλλιώς όλα κινέζικα είναι...

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτο μαλλον εννοεις http://www.praktiker.gr/p/kompreser-aeros-einhell-bt-ac-12v-23095

δεν ειναι μικρο τοσο περιπου ειναι αυτα τα φτηνα, θα δω και στο motoraid που λεει ο Κωστας :ok:

 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Πιστεύω οτι τα κιτακια με τις αμπουλες είναι ποιο πρακτικά!δεν νομιζω αυτό να φουλαρι το λάστιχο!

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom