Εργαλειοθήκη του Αντβεντσουρά...

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
[que="jmar, post: 20426, member: 67"]12x14 ειναι του motoraid και 13χ15 του πρακτικερ, μικρη διαφορα , αλλα η διαφορα τιμης μεγαλη! 40 το ενα και 10 ευρα το αλλο! o_O

http://www.motoraid.eu/airman-12v-compressor[/quote]
Σε αυτη την ζωη....οτι πληρωνεις παιρνεις.
παντως αυτο της motoraid...χωραει στο toolbox.
κοιτα τις αναγκες σου και κανε την αγορα που σε συμφερει
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Ε, τωρα... "Εinhell" (aka φτηνο-China, γιατι υπαρχει και ακριβη τετοια..) δεν μπορεις να πεις οτι την εμπιστευεσαι.. (Μια φορα θα το χρειαστεις, στη μεση του πουθενα, συνηθως..) ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ε, τωρα... "Εinhell" (aka φτηνο-China, γιατι υπαρχει και ακριβη τετοια..) δεν μπορεις να πεις οτι την εμπιστευεσαι.. (Μια φορα θα το χρειαστεις, στη μεση του πουθενα, συνηθως..) ;)
Γι αυτο θα παρω γνησιο China να ειμαι σιγουρος :wacky:

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Auto-Electric-12V-Pump-Air-Compressor-Tire-Inflator-Tyre-Airbeds-Tool-150PSI-/360851693480?pt=UK_Air_Tools_and_Compressors&hash=item54046fdfa8


 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Δεν νομίζω να λήγουν!!!

Αν το καλό σκεφτείς είναι πιεσμένος αέρας μέσα σε ένα δοχείο που το χρησιμοποιείς όταν τρυπήσει το δοχείο!!!
 

Vato Loco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
V strom 650
Αυτό γράφει 150 psi. To άλλο China γράφει 300 (αυτό που έχω αγοράσει εγώ από το Moto Discovery, είναι ίδιο με του Praktiker από όσο μπορώ να δω) - για να είμαι βέβαιος ως προς τη λειτουργία του, το δοκίμασα σε ανύποπτο χρόνο στα λάστιχα του αυτοκινήτου. Τώρα βέβαια, είναι απλό... στη μέση του πουθενά, σαφώς και δε θα λειτουργήσει, γιατί ο νόμος του Μέρφι έχει καθολική ισχύ.
 

Vato Loco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
V strom 650
Νομίζω ότι αμπούλες αρκούν, το κομπρεσέρ είναι γι αυτούς που θέλουν να κοιμούνται σε στρώμα αέρος...
Σε περίπτωση ατυχήματος, oh yes...

Αλλά το κομπρεσεράκι πιθανόν να χρειαστεί και για φούσκωμα αν χάσεις λίγη πίεση. Πέρσι το καλοκαίρι στη Ρουμανία και τη Βουλγαρία διαπίστωσα ότι δεν έκαναν πλάκα όταν μου έλεγαν ότι ο αέρας είναι "σπάνιος" και σε κάποιες περιπτώσεις πληρώνεται...
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία

asotosios

Μέλος
Όνομα
Ευγενιος
Μοτό
Moto Guzzi Breva 1100 2007 ABS
Η αλήθεια ειναι ότι στα εργαλεία ο Ιταλός εχει προβλέψει...επίπεδο 1 μέχρι αλλαγή Φρατζας Μπουζί...μέχρι και ρυθμιςη βαλβιδων...κτλ εχει ολα τα απαραίτητα εργαλεία και με αετό guzzi στο τσαντακι και οχι μόνο μια και κάποια απο τα εργαλεία έχουν και αυτά γιατι ολα πρέπει να γίνονται με στυλ...
Ολα αυτά χωράνε κάτω απο την σέλα...προςθετω βάζω έναν μικρό πλαγιοκοφτη...3-4 μέτρα σύρμα σε κουλουρα...και καμία δεκαριά μικρά μεγάλα δεματικα... Και φυσικά ενα κιτ ελαστικών...

Απο εκεί και πέρα μιας και δεν ξέρω να κανω περισσότερα στην μηχανή τι να κουβαλάω...



Send from my Moto Guzzi Breva 1100 :) using Tapa Tapa Tapa Talk
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Εγώ κάτι που το θεωρώ χρήσιμο και το κουβαλάω πάντα μαζί μου, είναι ένα κομμάτι σαμπρέλας ποδηλάτου. Μαζί με μονωτική ταινία και δεματικά μπορείς να κάνεις ένα πολύ καλό μπάλωμα σε κολάρο νερού. (δοκιμασμένο)
 

VDR

Μέλος
Περιοχή
ΖΑΧΑΡΩ
Όνομα
ΒΑΣΙΛΗΣ
Μοτό
DR650SE
R1200GSA X2
Κομπρεσεράκι για τα λάστιχα χρησιμοποιώ εδώ και 8 χρονια περίπου, της touratech.. ακριβούτσικο στα 118€ αλλά αξιόπιστο. ΤΟ χρησιμοποιώ και στο 4Χ4. Είναι λίγο ογκώδες αλλά ποτέ δεν μου έκανε το παραμικρό προβληματάκι.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Σε ενα μικρο τετραγωνο τσαντακι απο motoraid
Κομπρεσερακι
Κιτ ελαστικων
8-10-12-14-17 γερμανοπολυγωνα
Κασετινουλα καρυδακια
Σκυλα
Μυτες κατσαβιδιου
Δεματικα
Κολλα 2συστατικων πλαστελινη
Λαμπες
Ασφαλειες
Leatherman
Μονωτικη
κατω απο σελα (καλωδια για ενισχυση)και 22 γερμανοπολυγωνο για τον αξονα
 
Τελευταία επεξεργασία:

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σχετικά με το κομπρεσεράκι...

Εγώ παιδιά πήρα το κομπρεσεράκι του lidl και το έχω κάτω από την σέλα, με την διαφορά ότι αφαίρεσα τα περιττά πλαστικά του. ;)




*To cd το έβαλα για σύγκριση μεγέθους, και το ανεμιστηράκι δεν χρειάζεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom