Ερωτηση/βοηθεια για (τ)ζακετ

ghandee

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Tenere700
Γεια και χαρα.

Ξαναγραφω οτι ειμαι νεος βρεφος στον κοσμο της μοτοσυκλετας. Ακομα δεν εχω παρει το πτυχιο διπλωμα.

Θελω πριν αγορασω μηχανη να παρω ολο τον εξοπλισμο (καλα, οχι ολο. Παντελονι θα παρω πιο μετα)
και ηρθε ο καιρος να παρω τζακετ.
Επειδη ο προσανατολισμος μου ειναι (και) χωμα (οχι εντουρο, αλλα adventure), απο ολα αυτα που εχω δει και εχω διαβασει εχω την εξης απορια.

Απο αυτα που εχω δει μου αρεσει το Offtrack της Rev'it.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με τα κριτηρια που (δεν) εχω, μου φαινεται πολυ ζεστο για το καλοκαιρι, ακομα και με το συστημα αεραγωγων που διαθετει.
Κατανοω οτι ο ορος "4 εποχων" ισως να ταιριαζει καλυτερα σε ονομασια πιτσας, παρα σε μπουφαν.

Μου αρεσει και το Tornado 3 της ιδια εταιριας (και καπου εδω ολοκληρωσα και το υπονοουμενο του budget που ειμαι διατεθειμενος να δωσω),
που ομως δεν χαρακτηριζεται ως "adventure".

Πιστευετε οτι θα εχω προβλημα για offroad με κατι τετοιο; (Σκισιμο απο κλαδια, πτωση, κτλ;)
Πιστευετε οτι (καποιο παρομοι με) το Offtrack θα ειναι πολυ ζεστο;
Οι επενδυσεις που φερουν αυτα τα δυο jackets κανουν δουλεια το χειμωνα ή θα ηταν καλυτερο να παω σε διπορτο (ενα χειμωνιατικο και ενα καλοκαιρινο) ;

Αν φαινεται να ειμαι πολυ μπερδεμενος, ειναι γιατι ειμαι
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τα rev it ειναι πολυ καλα (ζεστα) το χειμωνα στο κρυο.
Δυστυχως σκας το καλοκαιρι....
Ο λογος που το εδωσα ηταν αυτος και μονο.
Πηρα DIFI που ειναι ακριβως το αντιστροφο.

Η ποιοτητα των rev it ειναι ανωτερη απο DIFI.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γεια και χαρα.

Ξαναγραφω οτι ειμαι νεος βρεφος στον κοσμο της μοτοσυκλετας. Ακομα δεν εχω παρει το πτυχιο διπλωμα.

Θελω πριν αγορασω μηχανη να παρω ολο τον εξοπλισμο (καλα, οχι ολο. Παντελονι θα παρω πιο μετα)
και ηρθε ο καιρος να παρω τζακετ.
Επειδη ο προσανατολισμος μου ειναι (και) χωμα (οχι εντουρο, αλλα adventure), απο ολα αυτα που εχω δει και εχω διαβασει εχω την εξης απορια.

Απο αυτα που εχω δει μου αρεσει το Offtrack της Rev'it.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι με τα κριτηρια που (δεν) εχω, μου φαινεται πολυ ζεστο για το καλοκαιρι, ακομα και με το συστημα αεραγωγων που διαθετει.
Κατανοω οτι ο ορος "4 εποχων" ισως να ταιριαζει καλυτερα σε ονομασια πιτσας, παρα σε μπουφαν.

Μου αρεσει και το Tornado 3 της ιδια εταιριας (και καπου εδω ολοκληρωσα και το υπονοουμενο του budget που ειμαι διατεθειμενος να δωσω),
που ομως δεν χαρακτηριζεται ως "adventure".

Πιστευετε οτι θα εχω προβλημα για offroad με κατι τετοιο; (Σκισιμο απο κλαδια, πτωση, κτλ;)
Πιστευετε οτι (καποιο παρομοι με) το Offtrack θα ειναι πολυ ζεστο;
Οι επενδυσεις που φερουν αυτα τα δυο jackets κανουν δουλεια το χειμωνα ή θα ηταν καλυτερο να παω σε διπορτο (ενα χειμωνιατικο και ενα καλοκαιρινο) ;

Αν φαινεται να ειμαι πολυ μπερδεμενος, ειναι γιατι ειμαι
Να τα πάρουμε ένα-ένα.

Για καλοκαίρι υπάρχει μόνο μία επιλογή, καλοκαιρινό φουλ διαπνεόμενο μπουφάν με φουλ προστασίες. Οτιδήποτε άλλο σε μη τουριστική χρήση θα σε βράσει.

REVIT OffTrack, το έχω. Η χρήση του είναι από βαθύ Φθινόπωρο-Χειμώνας-αρχές Άνοιξης και το έχω μόνο για χωμάτινη χρήση όπου όσο κρύο και να κάνει είμαι καλυμμένος. Σε πτώση όλα τα μπουφάν κινδυνεύουν με σκίσιμο, πρέπει να το αποδεχθείς η δουλειά τους είναι να σε φροντίσουν, το δε OffTrack έχει το τεράστιο πλεονέκτημα να δέχεται προστασίες ΚΑΙ στο στήθος πράγμα σπάνιο. Επίσης επειδή δεν είναι αδιάβροχο (τη δουλειά αυτή τη κάνει μια από τις εσωτερικές επενδύσεις του) πλένεται εύκολα στο πλυντήριο, πράγμα πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη για μπουφάν χωμάτινης χρήσης. Φορώντας πάντως και το αδιάβροχο θα σε καλύψει σε σημαντικό βαθμό και στο κρύο του χειμώνα (προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την αδιάβροχη επένδυση καθόλου).

Έχω τέσσερα μπουφάν, δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια δε μπορούν να καλυφθούν όλες οι ανάγκες με ένα μπουφάν. Πάντως το Revit OffTrack είναι μια καλή επιλογή -κατά τη προσωπική μου άποψη- για αρχή, αλλά όχι για να σε καλύψει στα πάντα μακροπρόσθεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το πρώτο ερώτημα είναι πόσο σε ενοχλεί η ζέστη.

Προσωπικά με το "τεσσάρων εποχών" με όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς είμαι ΟΚ το καλοκαίρι, μικρή διαφορά από το διάτρητο καλοκαιρινό μπουφάν. Σταματημένος στην κίνηση όλα ανυπόφορα είναι αλλά καλύτερα από το να με καίει ο ήλιος και ο αέρας. Τόσο με το καλοκαιρινό διάτρητο όσο και με το τεσσάρων εποχών, όπου ακουμπάω σε προστασία έχει στάμπα ιδρώτα στα ρούχα το καλοκαίρι.

Οι επενδύσεις είναι... Αχεμ... Ναι. Υποκειμενικές επίσης. Το 4 εποχών μου δεν επαρκεί για θερμοκρασίες μονοψήφιες. Δεν χωράω με χοντρό layer από κάτω από την επένδυση :p Δεν μπορώ να βάλω άλλη επένδυση (πχ ένα κανονικό μπουφάν, έξω διαβάζω αρκετούς με ορειβατικά) χωρίς να χάσω την αδιαβροχοποίηση.


ΙΔΑΝΙΚΑ το επόμενο μπουφάν θα είναι τεσσάρων εποχών με laminated μεμβράνη και να διαλέγω τι μπουφάν (ή layer γενικά) θα βάλω από κάτω τον χειμώνα.

Οι προστασίες στο στήθος που γράφει ο STF μεγάλο θετικό. Οπότε αφού είναι στον προϋπολογισμό σου, πάρε το. Άργησες λίγο μόνο, τα είχε προσφορά με δωρεάν πλάτη όλο τον Ιούνιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ghandee

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Tenere700
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Το θεμα της αναμονης για προστασια θωρακα και πλατης ειναι ενας απο τους λογους που με κανουν να κοιταω αυτα τα δυο "μπουφαν".

Αυτο που δε μπορω ομως ειναι η ζεστη (πχ, σε σταση). Βαλε και το κρανος στην εξισωση. Σιγουρα ειναι αναποφευκτη, αλλα το mesh που εχει το tornado με "ψηνει" (κοιτα φιλε λεξη-αντιφαση :D ) πιο πολυ.
Για το (βαρυ) χειμωνα εχω base layers απο το ποδηλατο, οποτε ισως να μην ειναι προβλημα. Η αδιαβροχοποιηση δεν ειναι κατι που περιμενω απο κατι αλλο εκτος απο ενα αδιαβροχο.

Κατι σαν το Offtrack μπορει να ερθει αργοτερα.

Λεω αυριο να παω να τα δω κι απο κοντα. Να βγω στον ηλιο, να παρω μυρωδια. Αν δεν εξατμιστω, θα επιστρεψω με εντυπωσεις

Δε ξερω. Σκεψεις κανω (first world problems...)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν η ζεστη για σενα ειναι εντονο προβλημα τοτε ενα εντουραδικο μπουφαν χωρις προστασιες που να βγαινουν τα μανικια του σε συνδοιασμο με εναν θωρακα τυπου ζακετας ή μπλουζας με ολες τις προστασιες ενσωματωμενες θα σε καλυψουν πληρως κατα τις θερμες χωματινες βολτες
Και για ολες τις αλλες ασφαλτινες περιπτωσεις κατα τους ζεστους μηνες θα προτεινα ενα αμιγως καλοκαιρινο μπουφαν
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότση
Σχετικά με το tornado, τυγχάνει να έχω το 2, σε συνθήκες ζέστης και πόλης όσο είσαι σε κίνηση είναι καλούτσικο, σταματημένος σε φανάρι με ήλιο καλό είναι το φανάρι να μήν κρατάει πολύ..... σε ταξίδι είναι απόλαυση, όπως ειπώθηκε και απο τον STF το ότι δέν έχει ιδιαίτερα υφάσματα και πλένεται εύκολα είναι στα +++ γιατί το ανοιχτό γκρί λερώνει πάρα πολύ εύκολα.
Οι προστασίες του είναι καλές και ελαφριές, η προστασία πλάτης έχει μέν τρύπες αλλά δέν επαρκούν για καλό εξαερισμό της πλάτης με αποτέλεσμα (μιλώντας για το πώς μου κάθεται εμένα στο σώμα μου)να μου ψιλοιδρώνει την πλάτη(αναφέρομαι για ταξίδι).
Γενικά είναι μανατζίβελο βολικό μπουφανάκι που θα σε βολέψει μέχρι τους περίπου 10 βαθμούς, βάζοντας επιπλέον και το αδιάβροχο απο πάνω θα πάς και λίγο χαμηλότερα, αλλά για τον χειμώνα που έχουμε στον βορρά δέν κάνει και πολλά.
Για φθινόπωρο, αρχές χειμώνα είναι βολική η επένδυση γιατί φοριέται και σαν ξεχωριστό μπουφάν.
Απο αντοχή κλαδιά δέν το έχω δοκιμάσει, και ευτυχώς ούτε στην άσφαλτο, σε χαλαρές χωμάτινες περιηγήσεις δέν σε ζεσταίνει ιδιαίτερα, και σίγουρα για το καλοκαίρι είναι πολύ καλύτερο απο ένα off trαck, σάν μέτρο σύγκρισης το συγκρίνω μ' ένα Alpinestars Hyper που έχω με εξαερισμό με φερμουάρ (καμία σχέση).
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Εγω εχω dainese διατρητο για το καλοκαιρι, dainese μεσατο κοντο ( φτανει μεχρι το υψος της ζωνης) για ελαφρυ χειμωνα και revit μακρυ ( φτανει λιγο πιο κατω απο τη κωλοτσεπη) για ταξιδια. Εσυ θα παρεις το πιο φθηνο διατρητο καλοκαιρινο ( οχι σουπερ μαρκα δηλαδη, παρε ενα ελληνικο) και ενα καλη μαρκα αλλα μεχρι 250€ μακρυ για χειμωνα, ταξιδι κλπ, τυπου revit outback δηλαδη... τα μεσατα κοντα μπουφαν ειναι αχρηστα για βαρυ χειμωνα μπαζουν απο παντου. Για χωμα αν βαλεις το καθημερινο μπουφαν το κατεστρεψες οχι απο τουμπα, αλλα απο σκονη και ιδρωτιλα... βρωμαει μετα
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Αφού θες χώμα και δεν θες να ξοδέψεις πολλά χρήματα σε κάτι που μπορεί να χαλάσει σου προτείνω να δεις τις αγγελίες υπάρχουν πολύ καλά μπουφάν που δεν θα ξοδέψεις μία περιουσία και δεν θα τα λυπηθείς και τόσο αν χαλάσουν.... σου έστειλα και pm
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Καλημέρα, καταρχήν τη μοτο θα πάρεις.; Άλλες απαιτήσεις έχει ένα gs και άλλες ένα xr...
Δεύτερον χώμα είναι και ένα δίωρο στην Πάρνηθα χωμα είναι και πενθήμερο στον Γράμμο και πίσω...
Μπουφαν ειναι και το νορδ...κάτι μπουφάν είναι και το klim εννοώ για να μην παρεξηγηθώ ειναι πόσο θες και μπορείς να διαθέσεις...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

ghandee

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Tenere700
Ευχαριστω πολυ και παλι.

Παραγοντες για τζακετ οπως ο ιδρωτας δεν τους ειχα σκεφτει.
Νομιζω οτι θα παω για ενα χειμωνιατικο που να κραταει (250-350 ευρω)
και ενα καλοκαιρινο σε λιγοτερα χρηματα (ελληνικης κατασκευης ή μεταχειρισμενο).
Με ενδιαφερει να μπορει να δεχτει προστασια θωρακα και πλατης.

Καλημέρα, καταρχήν τη μοτο θα πάρεις.; Άλλες απαιτήσεις έχει ένα gs και άλλες ένα xr...
Δεύτερον χώμα είναι και ένα δίωρο στην Πάρνηθα χωμα είναι και πενθήμερο στον Γράμμο και πίσω...
Μπουφαν ειναι και το νορδ...κάτι μπουφάν είναι και το klim εννοώ για να μην παρεξηγηθώ ειναι πόσο θες και μπορείς να διαθέσεις...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δημητρη, οπως εχω γραψει, τωρα ξεκιναω. Ειμαι στη φαση που κανω μαθηματα και συντομα θα δωσω εξετασεις για το διπλωμα.
Απλα φρονιτζω απο τωρα για τον εξοπλισμο.

Για μηχανη σκεφτομαι κατι σε 250cc για αρχη (CRF, KLX, κτλ), οποτε στην αρχη μιλαμε για "ενα διωρο στην Παρνηθα".

Τα χρηματα που λεω να διαθεσω ειναι γυρω στα 250-350, χωρις να σημαινει οτι πρεπει ντε και καλα να παρω κατι σε αυτα τα χρηματα.
Ισως για αρχη να ειναι πολλα.
Κατονοω απολυτως για τα αυτο που γραφεις για τα χρηματα. Αυτο εννοω κι εγω.
Δε σημαινει οτι επειδη (μπορει) να εχω τα χρηματα για Klim, να (χρειαζομαι και να) παρω κατι τετοιο/τοσο ακριβο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Συγκεκριμενα για καλοκαιρινο μπουφαν, εχω να σου δωσω την παρακατω συμβουλη:

Τα διατρητα μπουφαν ειναι ειτε για ανοιξιατικες/χαμηλες καλοκαιρινες θερμοκρασιες εως 30-32 βαθμους μαξ, ή για πολη με σταματα/ξεκινα/χαμηλες ταχυτητες. Για κινηση σε ανοικτο δρομο με πανω απο 32 βαθμους θα εισαι πολυ καλυτερα με ενα 4ων εποχων με κλειστους τους αεραγωγους ή με τους αεραγωγους ανοιχτους αλλα με συχνο βρεξιμο με χλιαρο νερο του συνθετικου t-shirt που θα φορας απο κατω. Σε αυτες τις θερμοκρασιες ο ζεστος αερας που περναει απο τα διατρητα στον ανοιχτο δρομο στεγνωνει τον ιδρωτα σου πολυ γρηγορα και σε κανει να αφυδατωνεσαι πιο γρηγορα.

Οσο παραλογο και αντι-ενστικτωδες και να ακουγεται, ετσι δουλευει καλυτερα.
 

ghandee

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Tenere700
Εγώ θα έπαιρνα το revit outback με 200€ μαζί με προστασία και ένα καλοκαιρινό revit
Σε κατι τετοιο εχω καταληξει κι εγω.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τη βοηθεια σας
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Να τα πάρουμε ένα-ένα.

Για καλοκαίρι υπάρχει μόνο μία επιλογή, καλοκαιρινό φουλ διαπνεόμενο μπουφάν με φουλ προστασίες. Οτιδήποτε άλλο σε μη τουριστική χρήση θα σε βράσει.

REVIT OffTrack, το έχω. Η χρήση του είναι από βαθύ Φθινόπωρο-Χειμώνας-αρχές Άνοιξης και το έχω μόνο για χωμάτινη χρήση όπου όσο κρύο και να κάνει είμαι καλυμμένος. Σε πτώση όλα τα μπουφάν κινδυνεύουν με σκίσιμο, πρέπει να το αποδεχθείς η δουλειά τους είναι να σε φροντίσουν, το δε OffTrack έχει το τεράστιο πλεονέκτημα να δέχεται προστασίες ΚΑΙ στο στήθος πράγμα σπάνιο. Επίσης επειδή δεν είναι αδιάβροχο (τη δουλειά αυτή τη κάνει μια από τις εσωτερικές επενδύσεις του) πλένεται εύκολα στο πλυντήριο, πράγμα πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη για μπουφάν χωμάτινης χρήσης. Φορώντας πάντως και το αδιάβροχο θα σε καλύψει σε σημαντικό βαθμό και στο κρύο του χειμώνα (προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την αδιάβροχη επένδυση καθόλου).

Έχω τέσσερα μπουφάν, δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια δε μπορούν να καλυφθούν όλες οι ανάγκες με ένα μπουφάν. Πάντως το Revit OffTrack είναι μια καλή επιλογή -κατά τη προσωπική μου άποψη- για αρχή, αλλά όχι για να σε καλύψει στα πάντα μακροπρόσθεσμα.
Στέφανε καλησπέρα. Από ότι κατάλαβα είσαι πολύ ευχαριστημένος με το μπουφάν και επειδή κοιτάζω να πάρω κάτι θα ήθελα να σε ρωτήσω αν χωράει από μέσα θώρακας με μανίκια και προστασίες στους αγκώνες (αφαιρώντας τις δικές του προστασίες) ή είσαι καλυμμένος με τις προστασίες του μπουφάν; μιλάω για εκτός δρόμου. Θα το χρησιμοποιώ ωστόσο και καθημερινά με τις δικές του προστασίες. Ευχαριστώ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε καλησπέρα. Από ότι κατάλαβα είσαι πολύ ευχαριστημένος με το μπουφάν και επειδή κοιτάζω να πάρω κάτι θα ήθελα να σε ρωτήσω αν χωράει από μέσα θώρακας με μανίκια και προστασίες στους αγκώνες (αφαιρώντας τις δικές του προστασίες) ή είσαι καλυμμένος με τις προστασίες του μπουφάν; μιλάω για εκτός δρόμου. Θα το χρησιμοποιώ ωστόσο και καθημερινά με τις δικές του προστασίες. Ευχαριστώ.
Καλησπέρα αν και μερικές μέρες καθυστερημένα. Γνώμη μου... Για καθημερινή χρήση θα το αγοράσεις μαζί με τη προστασία πλάτης και φορώντας όλες τις επενδύσεις (έχει εσωτερική αδιάβροχη επένδυση + την χειμερινή). Αν σου κάνει έτσι σαν νούμερο, μετά στο βουνό μπορείς να φοράς το θώρακα αφαιρώντας όμως όλες τις προστασίες του μπουφάν.
Εγώ στις ονοφάδες πλέον φοράω μόνο το μπουφάν μαζί με τις προστασίες θώρακα με αρνητικό ότι δεν προφυλάσσεις τη μέση και τα πλευρά σου. Από Άνοιξη μέχρι αρχές Φθινοπώρου φοράω το θώρακα με τη μπλούζα από έξω. Αν πάω βόλτα με Λευκάδιος και MoNiker φοράω θώρακα, έχουν μια τάση να με μπλέκουν σε γκρέμια :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Καλησπέρα αν και μερικές μέρες καθυστερημένα. Γνώμη μου... Για καθημερινή χρήση θα το αγοράσεις μαζί με τη προστασία πλάτης και φορώντας όλες τις επενδύσεις (έχει εσωτερική αδιάβροχη επένδυση + την χειμερινή). Αν σου κάνει έτσι σαν νούμερο, μετά στο βουνό μπορείς να φοράς το θώρακα αφαιρώντας όμως όλες τις προστασίες του μπουφάν.
Εγώ στις ονοφάδες πλέον φοράω μόνο το μπουφάν μαζί με τις προστασίες θώρακα με αρνητικό ότι δεν προφυλάσσεις τη μέση και τα πλευρά σου. Από Άνοιξη μέχρι αρχές Φθινοπώρου φοράω το θώρακα με τη μπλούζα από έξω. Αν πάω βόλτα με Λευκάδιος και MoNiker φοράω θώρακα, έχουν μια τάση να με μπλέκουν σε γκρέμια :p
Ευχαριστώ Στέφανε. Θα μπορούσες να μου πεις από μέσα ποιον θώρακα έχεις;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευχαριστώ Στέφανε. Θα μπορούσες να μου πεις από μέσα ποιον θώρακα έχεις;
Καλησπέρα και πάλι.
Θώρακα σε συνδυασμό με έξτρα επιαγκωνίδες. Και τα δυο της Alpinestars αγορασμένα από www.motodirect.gr. Δυστυχώς δεν βλέπω να τα έχουν στο site τους αλλά αν σε ενδιαφέρουν πάρε τους ένα τηλέφωνο αν μπορούν να στα φέρουν (αν δε τα βρεις κάπου αλλού). Από Alpinestars μου έχουν φέρει κατά καιρούς πράγματα που δεν είχαν στο site (μπουφάν & επιγονατίδες). Τον θώρακα αν τον φοράς μαζί με το μπουφάν δεν χρειάζεται να πάρεις τις επιαγκωνίδες, θα σε καλύψουν αυτές που έχει το μπουφαν.


Ο θώρακας είναι ο Bionic Chest Protector (περίπου 120 ευρώ)



Οι επιαγκωνίδες είναι οι Bionic Plus Elbow Protectors (περίπου 30 ευρώ)
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Τα κοίταζα και εγώ αυτά. Σε ευχαριστώ και πάλι και όταν τελειώσει η καραντίνα ελπίζω να συναντηθούμε σε καμία βόλτα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αναβίωση..

Βοήθεια για τζακετ.

Έχει κάποιος softshell μπουφάν; Έχω δει και λόγω... απληστίας και βροχής διαφημίσεων σκέφτομαι για αγορά σε κάτι "ενδιάμεσο" από τα χειμερινά και το καλοκαιρινό, για κοντινές/αστικές αποστάσεις χωρίς τον όγκο και βάρος.

Είδα ένα Revit traffic, που δεν μοιάζει με μπουφάν μηχανής (ζητούμενο) αλλά έχει χοντρή επένδυση ενσωματωμένη και δεν είναι για "φθινόπωρο/άνοιξη", απορρίφθηκε.

Έχω δει επίσης το two 4 ride της ΚΤΜ που μοιάζει με ζακέτα φόρμας και με διακριτική σήμανση, πληροφορίες δεν υπάρχουν όμως σχετικά με το πώς είναι φτιαγμένο. Το κακό είναι ότι η παραγγελία δεν έχει δικαίωμα αλλαγής... Μήπως το έχει κανείς/έχει δει κανείς από κοντά να μΕ πει;

Η πιο απλή λύση είναι να μην ξανακλικάρω σε διαφήμιση εννοείται.
 
Top Bottom