Ερωτηση για αλπεις και πάσα

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Καλησπερα σε ολους..θα ηθελα τα φωτα σας οποιος ξερει!!αρχες ιουνιου ετοιμάζω διαδρομη για αλπεις και ηθελα να ρωτήσω αν εχει παει καποιος τοσο νωρις να ξερει αν ειναι ανοιχτα τα πασα τετοια εποχη και ειδικα το stevio! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! !
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν εχω παει αλλα θεωρω οτι δεν θα εχεις προβλημα
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Θα ειμαι κι εγω Αλπεις εκεινη τη περιοδο. Ποιες ημερομηνιες θα εισαι? Τα πασα ανοιγουν τελη Μαιου. Μπορεις να το ελεγχεις στα site τους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να κανετε καφε τοτες !!!
Με ανταποκριση
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
30 μαιου θα ξεκινησουμε εμεις απλα θελουμε να κλεισουμε ξενοδοχεια απο τωρα και το site δειχνει την κατασταση τωρα οχι πως θα ειναι τοτε!γιαυτο ρωταω αν εχει παει καποιος τετοια εποχή! !ευχαρίστως να πιουμε καφε αν βρεθουμε θα μαθω ακριβως ποτε θα ειμαστε εκει και θα σου πω γιατι το πρόγραμμα το εχει βγαλει ο φιλος!!λογικα ομως 1-2 ιουνιου
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Τα περισσοτερα πασα οπως και το Grossglockner ανοιγουν τελος Μαιου. Δυστυχώς δε γινεται να ξερεις απο τωρα εαν θα προκυψει χιονοπτωση και θα παραμεινουν κλειστα. Οποτε καντε το προγραμμα και το βλεπετε τη προηγουμενη μερα σε τι κατασταση ειναι.

Υ.Γ. Εγω θα ειμαι με 2 φιλους 11/06 στο Stelvio οποτε δυστυχώς δε θα καταφερουμε να πιουμε καφε!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εχω παει αρχες εως μεσα Ιουνιου κ ολα ηταν ανοιχτα,φετος ομως ειχε πολυ χιονι εκει γυρω.βασικα ακομα εχει αν δεις web camera

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/italia/veneto/belluno/passo-pordoi.html
https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/italia/veneto/belluno/arabba.html

απλα πατε κ ρωτατε εκει,σιγουρα θα βρετε αρκετα ανοιχτα αλλα στην τελικη αν χασετε κ κανενα ευκαιρεια να ξαναπατε...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπερα σε ολους..θα ηθελα τα φωτα σας οποιος ξερει!!αρχες ιουνιου ετοιμάζω διαδρομη για αλπεις και ηθελα να ρωτήσω αν εχει παει καποιος τοσο νωρις να ξερει αν ειναι ανοιχτα τα πασα τετοια εποχη και ειδικα το stevio! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! !
Απο την στιγμη που θα ανοιξουν τα πασσα δεν θα εχεις προβλημα. Με μια πιθανη χιονόπτωση σε Δολομιτες (Cortina d'Ampezzo) και Grossglockner ανα πασα στιγμη, αλλα με κανενα προβλημα στους δρομους. Απλα θα εχει ομιχλη.
Τελη Ιουνιου και για ενα μηνα ειναι οι καλυτερες μερες απο αποψη βροχης (παντα με τον Μερφυ να κρυφογελαει!!).
Με το καλο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@mariosktm Καλημέρα Μάριε !! και εγώ αρχές Ιουνίου έχω πάει δολομήτες , stelvio , gavia και αρκετά άλλα πάσο στην περιοχή καθώς και στο παγετώνα grossglockner και στους καταράκτες krimml κτλ κτλ. όλα ανοιχτά και καθόλου βροχή εκτός από μία μέρα ένα ψιλόβροψο .Τσέκαρε όπως λένε και πιο πάνω τα παιδία τα site επίσης κάνε αναζήτηση και μέσω live cam στην περιοχή και δεις ακριβώς τι παίζει σήμερα εκεί και την κατάσταση που επικρατεί. Μόλις γυρίσω από Ρουμανία θα σου στείλω ένα πλάνο για τα μέρη που θές και αν σου αρέσει το ακολουθείς ;)
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Ευχαριστώ πολυ παιδια για τις πληροφορίες!!ηλια την διαβασα ολη τη βολτα σου αλλα νομιζα πηγες αρχες ιουλιου οχι ιουνιου!!με το καλο να γυρισεις φιλε!!
 
Top Bottom