Ερωτηση για μποτες Dainese BB2 και προτασεις για κατι αλλο

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Καλησπερα συνκαυλωμενοι μοτοσυκλετιστες!!!!!!

Eιμαι στην αναζητηση για μποτακι, η χρηση του θα ειναι λιγο απ'ολα και οχι απαραιτητα στρεετ ή εντουρο..
Απο αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης(τα οποια ειναι λιγα) μ'αρεσει το dainese του τιτλου το οποιο ειναι και στα λευτα που θελω να διαθεσω, 47χιλιαδες δραχμες ή αλλιως 140 ευρω.


α)Εχει κανεις τις συγκεκριμενες? εχουν μαλακωσει με τον καιρο?ειναι βολικες και γινονται ενα με το ποδι??

β)Εχετε να προτεινετε κατι αλλο για την χρηση που περιγραφω(και λιγο χωμα αλλα και touring),κοντα στα χρηματα που περιγραφω και ταυτοχρονα κομψο???


δεν εχω ξαναψωνησει παπουτσι για τη μηχανη...μηπως δεν κανουν τα συγκεκριμενα για τη χρηση που θελω?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ειμαστε καμμια δεκαρια στην παρεα που ψωνισαμε απο την Dainese τις Fulkrum οι οποιες ομως λογω μεμβρανης πιανουν τα 180 euros.
Αλλα τις φορας και ειναι σαν να φορας ενα ζευγαρι καλτσες ενω ειναι πιο κομψες κι απο πολλα πολιτικα παπουτσια.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ο μαθουσάλας τι λεει ;;;;;;;;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ωραιες και αυτες αλλα το θεμα μου ειναι οτι εδω δεν υπαρχουν ουτε μαγαζια ουτε ποικιλια να διαλεξεις ουτε τιποτα...οποτε αν δεν τις βρω εδω να τις δοκιμασω απο κοντα και να δω πως καθονται σε μενα/στο ποδι μου δεν ψωνιζω απο ιντερνετ..

Δυστυχως εχουμε αυτο το μειονεκτημα στο Ηρακλειο....μια τοσο μεγαλη πολη εχει μονο 2/3 μικρα μαγαζια για μοτοσυκλετιστες χωρις ποικιλια στα ειδη ρουχισμου κρανη γαντια παπουτσια κλπ κλπ..
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ωραιες και αυτες αλλα το θεμα μου ειναι οτι εδω δεν υπαρχουν ουτε μαγαζια ουτε ποικιλια να διαλεξεις ουτε τιποτα...οποτε αν δεν τις βρω εδω να τις δοκιμασω απο κοντα και να δω πως καθονται σε μενα/στο ποδι μου δεν ψωνιζω απο ιντερνετ..

Δυστυχως εχουμε αυτο το μειονεκτημα στο Ηρακλειο....μια τοσο μεγαλη πολη εχει μονο 2/3 μικρα μαγαζια για μοτοσυκλετιστες χωρις ποικιλια στα ειδη ρουχισμου κρανη γαντια παπουτσια κλπ κλπ..
Ότι ΑΚΡΙΒΩΣ φοράς σε αθλητικό ΝΙΚΕ για τις fulcrum.Επιβεβαιωνω ότι λεν οι ανωτέρω συντροχοι(εγω χώμα όμως ΔΕΝ παω) και καρατσεκαρισμένες σε πολύωρη εντονότατη βροχή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kostasdirt

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
KTM Adventure 1290R
Εγώ πάλι που δοκίμασα τις fulcrum με χάλασε το μεγάλο ανοιγμα στην περιοχή της γάμπας είναι ενοχλητικό και ανοίγει πολύ το παντελόνι, αν έχεις χοντρά πόδια ίσως είναι οκ, κατέληξα στις ALPINESTARS WEB GORE-TEX®
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγώ πάλι που δοκίμασα τις fulcrum με χάλασε το μεγάλο ανοιγμα στην περιοχή της γάμπας είναι ενοχλητικό και ανοίγει πολύ το παντελόνι, αν έχεις χοντρά πόδια ίσως είναι οκ, κατέληξα στις ALPINESTARS WEB GORE-TEX®
Πολυ καλες αλλα η τελευταια τους εκδοση εχει κοντυνει αρκετα.Η παλιοτερη που επρεπε να "διαβασει" τη γαμπα ηταν οπως κ η fulcrum.

adv phone
 

chria

Μέλος
Απο που τις πηρατε τις fulkrum 180? παντου τις βρισκω 220 :(


Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Απο που τις πηρατε τις fulkrum 180? παντου τις βρισκω 220 :(


Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!
Η δικη μου αγορα (180 ευρω) εγινε Σεπτεμβριο του '14 απο το Mega Stock Bazzar στην Θεσσαλονικη.
Αλλα και περυσι το φθινοπωρο τις πηρε ο @leonidis απο εκει νομιζω στα 190.
Ειναι στα 100 μετρα απο το σπιτι μου,θα ρωτησω και θα σας πω σημερινη τιμη.
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Η δικη μου αγορα (180 ευρω) εγινε Σεπτεμβριο του '14 απο το Mega Stock Bazzar στην Θεσσαλονικη.
Αλλα και περυσι το φθινοπωρο τις πηρε ο @leonidis απο εκει νομιζω στα 190.
Ειναι στα 100 μετρα απο το σπιτι μου,θα ρωτησω και θα σας πω σημερινη τιμη.
Ισχύουν τα 190€ Πασχάλη.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Mιας και ειμαι σε αναζητησης παπουτσιου ξανα, πετυχα το παλιο μου θεμα.

Dainese, παω την πρωτη βολτα, μου φυγαν οι πατοι στο δρομο,χωρις καν να τις περπατησω.
Ζητω αντικατασταση, μου στελνουν καινουργιο ζευγαρι..(ξανασφραγισμενο)
Ξανα πρωτη βολτα ξεκολλησε για δευτερη φορα ο πατος κι απο τις δυο ταυτοχρονα ετσι πηγα και πηρα τις Forma, δεν θυμαμαι μοντελο,(αν καποιος ενδιαφερεται του λεω) 120 ευρω και πολυ πιο βολικες απο τις dainese, πολυ πιο ανετες και γενικα +++++
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Mιας και ειμαι σε αναζητησης παπουτσιου ξανα, πετυχα το παλιο μου θεμα.

Dainese, παω την πρωτη βολτα, μου φυγαν οι πατοι στο δρομο,χωρις καν να τις περπατησω.
Ζητω αντικατασταση, μου στελνουν καινουργιο ζευγαρι..(ξανασφραγισμενο)
Ξανα πρωτη βολτα ξεκολλησε για δευτερη φορα ο πατος κι απο τις δυο ταυτοχρονα ετσι πηγα και πηρα τις Forma, δεν θυμαμαι μοντελο,(αν καποιος ενδιαφερεται του λεω) 120 ευρω και πολυ πιο βολικες απο τις dainese, πολυ πιο ανετες και γενικα +++++
Το πιο πιθανό είναι να ήταν πολυκαιρισμένες αν και καινούριες με αποτέλεσμα να ξεκόλλησαν οι πάτοι. Αυτό συμβαίνει και στα πολιτικά παπούτσια, αν πάρεις ένα ζευγάρι και το έχεις μερικά χρόνια στην ντουλάπα, το φοράς και στα πρώτα βήματα φεύγει ο πάτος!!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το πιο πιθανό είναι να ήταν πολυκαιρισμένες αν και καινούριες με αποτέλεσμα να ξεκόλλησαν οι πάτοι. Αυτό συμβαίνει και στα πολιτικά παπούτσια, αν πάρεις ένα ζευγάρι και το έχεις μερικά χρόνια στην ντουλάπα, το φοράς και στα πρώτα βήματα φεύγει ο πάτος!!
Ευτυχώς αντικαταστάθηκε πλήρως χωρίς πολλά πολλά και τις δυο φορές.
Σίγουρα ήταν καιρό στο ράφι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευτυχώς αντικαταστάθηκε πλήρως χωρίς πολλά πολλά και τις δυο φορές.
Σίγουρα ήταν καιρό στο ράφι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μήπως έχεις πλατυποδια???:p
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μήπως έχεις πλατυποδια???:p
Χαχαχαχ, όχι. Αν είχα θα είχε καταστραφεί και το τρίτο ζευγάρι που πήρα αλλά δεν.

Επίσης φίλος πήρε άλλο μοντέλο dainese από το ίδιο κατάστημα και ξεφλούδισαν κι αυτηνου οι πατοι!
Anyway.. τώρα έχει κλείσει κι αυτό το μαγαζί δυστυχώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom