Ερωτησις για τσαντακια που πιανουν σε εμπρος καγκελα

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
θα θελα να βρω 2 που να χωρανε μικροπραματα (γιλεκο φωσφοριζε,αμμωνια,γαντια μια χρησης,
5-6 δεματικα,γκετες,φακο ) ωστε να κερδισω λιγο χωρο στο tank bag οπου θα εχω μονο τα διαβροχα κ την φωτομηχανη.
εχει κανεις να προτεινει κατι,ειδα κατι μαρκε αλλα πρεπει να πουλησω τις ελιες στο χωριο για να τα αγορασω...:wacky:κατι σε 15 ευρω εκαστο ειναι οκ.:)

τα καγκελα που φοραει η μοτο ειναι αυτα.

ευχαριστω εκ των προτερων για οποια προταση...:friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
κοιτα που δεν το σκεφτηκα ο κουκος...:banghead:
σε ποδηλατικα ειδη ισως βρω αυτο που θελω...κ ειμαι κ ποδηλατης τρομαρα μου...
(Πασχαλη,Κωστα η' οποιος Μοδερατορας βλεπει ας το αρχειοθετησει το θεμα...:D
εκτος κ αν το αφησουμε λιγο ανοιχτο μεχρι να βρω κατι που να ταιριαζει κ να ενημερωσω μηπως βοηθησει κ καποιον αλλο φιλο).

κλικ
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
κοιτα που δεν το σκεφτηκα ο κουκος...:banghead:
σε ποδηλατικα ειδη ισως βρω αυτο που θελω...κ ειμαι κ ποδηλατης τρομαρα μου...
(Πασχαλη,Κωστα η' οποιος Μοδερατορας βλεπει ας το αρχειοθετησει το θεμα...:D
εκτος κ αν το αφησουμε λιγο ανοιχτο μεχρι να βρω κατι που να ταιριαζει κ να ενημερωσω μηπως βοηθησει κ καποιον αλλο φιλο).

κλικ
Aστο να τρεξει να μπουν προτασεις Γιωργο:)
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εγώ χρησιμοποιώ ποδηλατικά τσαντάκια για τα εργαλεία που κουβαλάω και
πιάνουν επάνω στη βάση της σχάρας στο παπί πολύ εύκολα, δηλαδή την
ίδια φιλοσοφία έχουν όσον αφορά την ανάρτησή τους σε κάγκελα μότο.
Έχω δει και στο motoraid ένα ωραίο τσαντάκι που πιάνει στα κάγκελα αλλά
δεν έχω βρει χρόνο να το δω από κοντά. Με ποδηλατικό τσαντάκι πάντως
θα βολευτείς μια χαρά.

Κάτι τέτοια σε διάφορες παραλλαγές http://www.podilatorama.com/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1610&virtuemart_category_id=18
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
γιατι δεν βαζεις στα πισω καγκελα μια κυλινδρικη εργαλειοθηκη με λουκετακι να εισαι κομπλε?
τα τσαντακια,χαλανε,κλεβονται,λερωνονται,βρεχονται και σε κραζουν γιατι θα το παιζεις μπεμβεδακιας:D
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
γιατι δεν βαζεις στα πισω καγκελα μια κυλινδρικη εργαλειοθηκη με λουκετακι να εισαι κομπλε?
τα τσαντακια,χαλανε,κλεβονται,λερωνονται,βρεχονται και σε κραζουν γιατι θα το παιζεις μπεμβεδακιας:D
χα,χα εννοεις το tolltube ε?καλη σκεψη!

εγώ έχω πάρει 2 απλά τσαντάκια μηρου και ολα μια χαρά τα πιάνω στα μπροστινά καγκελα κάθε δεματικα
χμ..μμ γιατι οχι,ωραιος!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
χα,χα εννοεις το tolltube ε?καλη σκεψη!


χμ..μμ γιατι οχι,ωραιος!
ναι,αυτο και μπορεις πανευκολα να το φτιαξεις μονος σου με πλαστικο σωληνα αποχετευσης pvc;)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ναι,αυτο και μπορεις πανευκολα να το φτιαξεις μονος σου με πλαστικο σωληνα αποχετευσης pvc;)
ναι εχω δει σχετικο βινδεο που χει κυκλοφορησει.αλλα στα μαγαζια με κανα 20ρικο το πηρες...
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
κοιτα που δεν το σκεφτηκα ο κουκος...:banghead:
σε ποδηλατικα ειδη ισως βρω αυτο που θελω...κ ειμαι κ ποδηλατης τρομαρα μου...
(Πασχαλη,Κωστα η' οποιος Μοδερατορας βλεπει ας το αρχειοθετησει το θεμα...:D
εκτος κ αν το αφησουμε λιγο ανοιχτο μεχρι να βρω κατι που να ταιριαζει κ να ενημερωσω μηπως βοηθησει κ καποιον αλλο φιλο).

κλικ
Ενα θεμα που θα εχεις με αυτά είναι ότι δεν χωρανε πολύ πραμα....Εχω στο ποδηλατο και χωρα ένα φωσφοριζε γιλεκο και το κινητο...Δεν νομιζω ότι χωραει όλα αυτά που θες να βαλεις(δεν εχω δει τι χωρανε τυπου touratech τσαντακια απλα σου λεω για αυτά που εχω εγω)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ενα θεμα που θα εχεις με αυτά είναι ότι δεν χωρανε πολύ πραμα....Εχω στο ποδηλατο και χωρα ένα φωσφοριζε γιλεκο και το κινητο...Δεν νομιζω ότι χωραει όλα αυτά που θες να βαλεις(δεν εχω δει τι χωρανε τυπου touratech τσαντακια απλα σου λεω για αυτά που εχω εγω)
Taso στοχος/σκοπος ειναι να παρω δυο,οποτε ισως βολευτω.εχω φιλο ποδηλατα που θα μου επιτρεψει να δοκιμασω οπως κ οτι θελω με την μοτο διπλα μου..ανετα.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Taso στοχος/σκοπος ειναι να παρω δυο,οποτε ισως βολευτω.εχω φιλο ποδηλατα που θα μου επιτρεψει να δοκιμασω οπως κ οτι θελω με την μοτο διπλα μου..ανετα.
Αυτο να κανεις,μια χαρα θα σε βολεψει.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για χρηση χωρις να σκεφτεσαι ουτε...την πτωση,υπαρχουν τα Kriega US5 τα οποια και εχω.Πολυ ανθεκτικα,πληρως αδιαβροχα και δε χαμπαριαζουν ουτε απο πτωση...Χωρανε πολλα.Τα ειδες στη βολτα που καναμε...ειναι ομως μαλλον ακριβα αν το δεις μονο ως αγορα...αν σκεφτεις οτι στο χρονο θα βγαλουν τα λεφτα τους...think about it.
Αλλιως παιζεις σε διάφορες λυσεις,μια εξ αυτων και τα τσαντακια της Polo ή ποδηλατικα...ψαξτα και θα βρεθει σιγουρα λυση επιλγες πολλες.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Στο 800 είχα βρει 2 τσαντάκια από ένα τουριστάδικο στα Χανιά κάνα 10ρικο το ένα. Είχα βάλει στην εσωτερική τους θήκη (η οποία έκλεινε με φερμουάρ) μία αλουμινένια βάση 1,5mm στην οποία είχα ανοίξει τρύπες και με tie wraps τα είχα πιάσει στα κάγκελα. Μέσα είχα σαμπρέλες, ιμάντες και διάφορα άλλα μικροπράγματα (η φωτογραφίες είναι από το Matala Festival 2013).







Όσον αφορά τα "Tool tubes"... http://www.agrisupply.com/manual-canister-large/p/67670/ (με τα μεταφορικά και το τελωνείο που δυστυχώς πληρώσαμε -είχαμε παραγγείλει και καμιά 20αριά- μας βγήκαν ~10€ το ένα)
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Από τον πολωνο έκανε κανένας αγορά και πώς??? Δε βγάζω άκρη με την σελίδα!!
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Hello :)
no problem to send a package to Greece
it cost about 28 euro
You can pay by paypal or bank transfer
after Your order will be done

Οι απάντηση απο 21brothers


Sent from katemofono 990
 
Top Bottom