Ερώτηση για αγορά εξοπλισμού εντούρο.

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L

Παιδιά για χαλαρές χωμάτινες διαδρομές που θέλω να κάνω το καλοκαίρι, λέτε να αξίζει αυτή η προσφορά από το 24mx ή να κρατήσω να πάρω κάτι πιο αξιόπιστο; Τσέκαρα τα reviews για το συγκεκριμένο κράνος και τις μπότες και δεν είναι άσχημα.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin

Παιδιά για χαλαρές χωμάτινες διαδρομές που θέλω να κάνω το καλοκαίρι, λέτε να αξίζει αυτή η προσφορά από το 24mx ή να κρατήσω να πάρω κάτι πιο αξιόπιστο; Τσέκαρα τα reviews για το συγκεκριμένο κράνος και τις μπότες και δεν είναι άσχημα.


Πάρε κάτι καλύτερο να μείνει.
Το χαλαρό μετα θα αρχίσει λίγο λίγο να γίνεται «αα για να σπινιάρω εδω, αα για να κανω εδω μια κολιά»
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

Παιδιά για χαλαρές χωμάτινες διαδρομές που θέλω να κάνω το καλοκαίρι, λέτε να αξίζει αυτή η προσφορά από το 24mx ή να κρατήσω να πάρω κάτι πιο αξιόπιστο; Τσέκαρα τα reviews για το συγκεκριμένο κράνος και τις μπότες και δεν είναι άσχημα.
Kρανος και μποτες δεν θα αγοραζα ποτε πριν δοκιμασω! Κατα τα αλλα ιδεα δεν εχω για την ποιοτητα των raven
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Μια χαρά είναι αυτά για απλή χρήση, το πρόβλημα είναι οτι κοιτάς κράνος και μπότες που δε ξέρεις την εφαρμογή τους. Στις μπότες άντε και πας +1 νούμερο για να είσαι ήσυχος, με το κράνος όμως πως θα το υπολογίσεις;
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Μια χαρά είναι αυτά για απλή χρήση, το πρόβλημα είναι οτι κοιτάς κράνος και μπότες που δε ξέρεις την εφαρμογή τους. Στις μπότες άντε και πας +1 νούμερο για να είσαι ήσυχος, με το κράνος όμως πως θα το υπολογίσεις;
Θα τα πουλήσω αν δεν μου κάνουν, όπως και στο παρελθόν με άλλα πράγματα που δεν μου έκαναν. Δυστυχώς μέχρι το φθινόπωρο λόγω δουλειάς δεν έχω τη δυνατότητα να πάω Αθήνα να δοκιμάσω πράγματα, οπότε αναγκαστικά κοιτάω από ίντερνετ για το καλοκαίρι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Παιδιά για χαλαρές χωμάτινες διαδρομές που θέλω να κάνω το καλοκαίρι, λέτε να αξίζει αυτή η προσφορά από το 24mx ή να κρατήσω να πάρω κάτι πιο αξιόπιστο; Τσέκαρα τα reviews για το συγκεκριμένο κράνος και τις μπότες και δεν είναι άσχημα.
Η τιμή τους είναι καλή.
Εάν δεν έχεις κάτι άλλο για προστασία πάρτα.
Ένα νούμερο μεγαλύτερη μπότα το οποίο διορθώνεται εν μέρει με διπλό πάτο και μέτρα την περιφέρεια του κεφαλιού σου με μία μεζούρα για να βρεις το μέγεθος του κράνους.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μια γρήγορη ερώτηση, όταν φοράς θώρακα, τις μπλούζες (jersey) τις παίρνεις μεγαλύτερο νούμερο, ή το κανονικό σου;;;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μια γρήγορη ερώτηση, όταν φοράς θώρακα, τις μπλούζες (jersey) τις παίρνεις μεγαλύτερο νούμερο, ή το κανονικό σου;;;;
Τουλάχιστον ένα νούμερο μεγαλύτερες.
Εξαρτάται και εαν έχουν φαρδιά ή στενή γραμμή.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τηλέφωνο στο προφίλ κάτι έχω στην άκρη θώρακα και λοιπά.
Θα τα φτιάξουμε ολα ;)
Εγώ δεν ξαναβάζω θώρακα και τα ρέστα
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Το εξηγείς λίγο παραπάνω; ποια λύση σε βολέυει;
Εννοώ ότι δεν κάνω πια enduro;)
Με τα μεγάλα on off (εάν δεν κάνεις extremeμιες) δεν είναι απαραίτητος
Μπορείς να φοράς ποδηλατική μπλούζα με μαλακά προστατευτικά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max


Στάλθηκε από το mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L


Πήρα το ρίσκο και τα παρήγγειλα τελικά. Ήρθαν σήμερα. Τα ρούχα, το κράνος (ευτυχώς) και τα γυαλιά, παρότι βαθειά china όπου περίμενα χειρότερη ποιότητα κατασκευής, μου εφαρμόζουν φοβερά. Για αυτό που τα θέλω είναι ταμάμ. Τις εντουρόμποτες Raven όπως βλέπετε δεν τις φόρεσα γιατί είναι ότι χειρότερο έχω πάρει ποτέ, τις φόρεσα και ήταν σα να φοράς πλαστικό σωλήνα. Ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα, πόσο μάλλον να αλλάξω ταχύτητες. Λες και πήραν 2-3 πλαστικά και τα κόλλησαν μεταξύ τους. Σαν πιγκουίνος πήγαινα όταν τις φόρεσα, πως δεν σκοτώθηκα στις σκάλες του σπιτιού. Ούτε για να τις χαρίσω δεν κάνουν.
 
Περιοχή
ΜΕΣΟΛΌΓΓΙ
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Χάιδω
Honda transalp 650


Πήρα το ρίσκο και τα παρήγγειλα τελικά. Ήρθαν σήμερα. Τα ρούχα, το κράνος (ευτυχώς) και τα γυαλιά, παρότι βαθειά china όπου περίμενα χειρότερη ποιότητα κατασκευής, μου εφαρμόζουν φοβερά. Για αυτό που τα θέλω είναι ταμάμ. Τις εντουρόμποτες Raven όπως βλέπετε δεν τις φόρεσα γιατί είναι ότι χειρότερο έχω πάρει ποτέ, τις φόρεσα και ήταν σα να φοράς πλαστικό σωλήνα. Ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα, πόσο μάλλον να αλλάξω ταχύτητες. Λες και πήραν 2-3 πλαστικά και τα κόλλησαν μεταξύ τους. Σαν πιγκουίνος πήγαινα όταν τις φόρεσα, πως δεν σκοτώθηκα στις σκάλες του σπιτιού. Ούτε για να τις χαρίσω δεν κάνουν.
Κώστα ψήλωσες;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7


Πήρα το ρίσκο και τα παρήγγειλα τελικά. Ήρθαν σήμερα. Τα ρούχα, το κράνος (ευτυχώς) και τα γυαλιά, παρότι βαθειά china όπου περίμενα χειρότερη ποιότητα κατασκευής, μου εφαρμόζουν φοβερά. Για αυτό που τα θέλω είναι ταμάμ. Τις εντουρόμποτες Raven όπως βλέπετε δεν τις φόρεσα γιατί είναι ότι χειρότερο έχω πάρει ποτέ, τις φόρεσα και ήταν σα να φοράς πλαστικό σωλήνα. Ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα, πόσο μάλλον να αλλάξω ταχύτητες. Λες και πήραν 2-3 πλαστικά και τα κόλλησαν μεταξύ τους. Σαν πιγκουίνος πήγαινα όταν τις φόρεσα, πως δεν σκοτώθηκα στις σκάλες του σπιτιού. Ούτε για να τις χαρίσω δεν κάνουν.
Έτσι είναι όλες οι μπότες. Το ότι δεν κάμπτονται δεν τις κάνει μάπα. Γνώμη μου φορέσε τες και κανε χιλιόμετρα. Είναι θέμα συνήθειας η χρήση τούς.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έτσι είναι όλες οι μπότες. Το ότι δεν κάμπτονται δεν τις κάνει μάπα. Γνώμη μου φορέσε τες και κανε χιλιόμετρα. Είναι θέμα συνήθειας η χρήση τούς.

Sent from my Armor 17 Pro using Tapatalk
Θα τις πάρω σε τσάντα και θα πάω να τις δοκιμάσω μπας και μαλακώσουν λίγο, γιατί ούτε ταχύτητες δεν μπορούσα να αλλάξω.
 

ΔημήτρηςGs

Μέλος
Όνομα
ΔημητρηςRp
Μοτό
Tiger 900


Πήρα το ρίσκο και τα παρήγγειλα τελικά. Ήρθαν σήμερα. Τα ρούχα, το κράνος (ευτυχώς) και τα γυαλιά, παρότι βαθειά china όπου περίμενα χειρότερη ποιότητα κατασκευής, μου εφαρμόζουν φοβερά. Για αυτό που τα θέλω είναι ταμάμ. Τις εντουρόμποτες Raven όπως βλέπετε δεν τις φόρεσα γιατί είναι ότι χειρότερο έχω πάρει ποτέ, τις φόρεσα και ήταν σα να φοράς πλαστικό σωλήνα. Ούτε να περπατήσω δεν μπορούσα, πόσο μάλλον να αλλάξω ταχύτητες. Λες και πήραν 2-3 πλαστικά και τα κόλλησαν μεταξύ τους. Σαν πιγκουίνος πήγαινα όταν τις φόρεσα, πως δεν σκοτώθηκα στις σκάλες του σπιτιού. Ούτε για να τις χαρίσω δεν κάνουν.
Ήθελα να σε ρωτήσω αν το παντελόνι και η μπλούζα έχουν κάποια προστασία αγκώνες,γόνατα .γιατί τα κοίταγα κ εγώ..
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν τις εχω δει τις μποτες που πηρες αλλα κανε αυτο που σου λεει ο stefos
Επισης πριν κανεις χλμ οπως σωστα λεει φορεσε τες πολλες ωρες μεσα στο σπιτι να τις συνηθησεις και να τους δωσεις χρονο ωστε να παρουν την φορμα των ποδιων σου
Εχε επισης υποψην σου οτι καμια εντουρομποτα δεν ειναι ανετη για οποιαδηποτε αλλη χρηση περαν της οδηγησης Αυτο για τις σκαλες
Επισης για οδηγηση με τις μποτες ισως χρειαστει να σηκωσεις λιγο τον λεβιε των ταχυτητων και να ρυθμισεις ενδεχομενως και το λεβιε του φρενου Αυτο θα το κρινεις εσυ στην πραξη αν και ποσο
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Ήθελα να σε ρωτήσω αν το παντελόνι και η μπλούζα έχουν κάποια προστασία αγκώνες,γόνατα .γιατί τα κοίταγα κ εγώ..
Όχι, καμία, πρέπει να πάρεις έξτρα. Το παντελόνι δεν έχει ούτε θήκες για εσωτερικές επιγονατίδες.
 
Top Bottom