Ερώτηση για μπότες BMW

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Θα ήθελα γνώμες για τις ENDURO μπότες της BMW.
Ενδιαφέρομαι να μάθω ειδικά τι τρέχει με τα νούμερα. Πχ αν κάποιος φορά κανονικά παπούτσι 42 στις συγκεκριμένες μπότες θέλει 42 ή 43;



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλύτερα να τις δοκιμάσεις από κάποιο σε καμιά μοτοβόλτα!!!Δύσκολα να μπορέσεις να είσαι σίγουρος απλά από γνώμες!!! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλύτερα να τις δοκιμάσεις από κάποιο σε καμιά μοτοβόλτα!!!Δύσκολα να μπορέσεις να είσαι σίγουρος απλά από γνώμες!!! ;)
Συμφωνώ. ...
Η τιμή τους δεν επιτρέπει ρίσκο.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Σε ολες τις εντουραδικες μποτες χρειαζεσαι ενα νουμερο μεγαλυτερο αποτι φορας σε αθλητικο παπουτσι
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σε ολες τις εντουραδικες μποτες χρειαζεσαι ενα νουμερο μεγαλυτερο αποτι φορας σε αθλητικο παπουτσι
Oχι...δεν ειναι ετσι.Εχω μποτες δυο φορες απο διαφορετικη επωνυμη χωματινη εταιρεια στο χώρο που πηρα το νουμερο που φοραω σε αθλητικο παπουτσι.Φορεσα ομως κι αλλες που δεν μου εκαναν και ηθελα 1 ή 2 μεγαλυτερο...Φορεσα και καποιες που ηθελα 44...Και το ποδι μου ηταν το ιδιο:p...αρα μαλλον εφταιγε η φορμα καθε μποτας...

To ασφαλεστερο σε μποτα,επειδη αν δεν σου κανει,ειδικα σε σκληρη μποτα εντουρο...την γα............τα(νιαου...αλλο θα ελεγα αλλά θα με μπαναρει ο κοουτς :p ) ειναι να ΤΗΝ ΦΟΡΑΣ πριν την παρεις!!!Καθε μποτα διαφερει και ΚΥΡΙΩΣ καθε ποδι διαφερει.Οπότε επειδη και η τιμη δεν ειναι στο 20€...μια δοκιμη ειναι οτι χρειαζεται για να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες λαθους μεγεθους με τα γνωστα επακολουθα. :friendship:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Έτσι ακριβώς! Πρέπει να την φοράς κανένα δεκάλεπτο για να δεις αν περπατάς με άνεση. Εδώ δοκίμασα εντουράδικες της Forma στο ίδιο νούμερο που φοράω τις δερμάτινες της ίδιας εταιρίας και με χτυπούσε στα μηνίγγια μόλις τις φόρεσα... Δεν είχε και μεγαλύτερες...
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Oχι...δεν ειναι ετσι.Εχω μποτες δυο φορες απο διαφορετικη επωνυμη χωματινη εταιρεια στο χώρο που πηρα το νουμερο που φοραω σε αθλητικο παπουτσι.Φορεσα ομως κι αλλες που δεν μου εκαναν και ηθελα 1 ή 2 μεγαλυτερο...Φορεσα και καποιες που ηθελα 44...Και το ποδι μου ηταν το ιδιο:p...αρα μαλλον εφταιγε η φορμα καθε μποτας...

To ασφαλεστερο σε μποτα,επειδη αν δεν σου κανει,ειδικα σε σκληρη μποτα εντουρο...την γα............τα(νιαου...αλλο θα ελεγα αλλά θα με μπαναρει ο κοουτς :p ) ειναι να ΤΗΝ ΦΟΡΑΣ πριν την παρεις!!!Καθε μποτα διαφερει και ΚΥΡΙΩΣ καθε ποδι διαφερει.Οπότε επειδη και η τιμη δεν ειναι στο 20€...μια δοκιμη ειναι οτι χρειαζεται για να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες λαθους μεγεθους με τα γνωστα επακολουθα. :friendship:
Φιλε μαθο να πεις την αποψη σου και τις εμπειριες σου και θα ειναι σεβαστες, αλλα μην ακυρωνεις την δικη μου τοποθετηση που ειναι απο εμπειριες πολλων ετων και εχοντας αλλαξει σχεδον ολες τις μαρκες που κυκλοφορουν εδω και 25 χρονια λογω των αγωνων που ασχολουμε.
Εννοω μποτες αμιγώς εντουραδικες. Μονο απο τις χοντρες καλτσες που πρεπει να φορεσει καποιος ανεβαίνει κατα ενα νουμερο η μποτα. Το καλυτερο οπωσδηποτε ειναι να τις δοκιμασει ο ενδιαφερομενος αλλα αυτο δεν ειναι παντα εφικτο. Γιαυτο προσπαθοντας κιεγω να βοηθησω τον φιλο εδωσα μια γενικη κατευθυνση που για εμενα ειναι κανονας.
Φιλικα παντα.
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Σας ευχαριστώ όλους...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βασιλη δεν σε ακυρωνω...την αποψη μας λεμε να βοηθησουμε καποιον,εστω και μεσα απο τη διαφορετικοτητα. Δεν υπαρχουν ουτε αντιπαλοτητες ουτε "VS" αποψεις...Φιλικα :)
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
εγω φοραω 45 και τις πηρα 46 ......τις φορεσα μια φορα και τις πουλησα ....τις βρηκα πολυ σκληρες και αβολες ...

αυτος που τις πηρε τις γουσταρει απιστευτα ......!!!

οποτε αν δεν δοκιμασεις δυστηχως δεν ξερεις ......εχει ενα μικρο ρισκο η "εντουρομποτα"....

α και κατι ακομα ...προσωπικη αποψη ...η ΒΜW εχει καλα μηχανακια ...αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι και ολα τα αλλα ειναι το ιδιο καλα ........σε σχεση με το τι πληρωνεις ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
α και κατι ακομα ...προσωπικη αποψη ...η ΒΜW εχει καλα μηχανακια ...αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι και ολα τα αλλα ειναι το ιδιο καλα ........σε σχεση με το τι πληρωνεις ...
Μεγαλη συζητηση...πολυ μεγαλη και βαριά...:cool:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Σε παρόμοια τιμή παίζουν και οι SIDI Crossfire που είναι και μποταρες!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
παρε αυτες
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Ταιριάζουν και με τη στολή μου και με τα χρώματα της μηχανής...
Δώσε και κανένα Λίνκ ρε Στεργιος...
Πήρες κι σι σε κιτρινακι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom